Fórum nápovědy

Seznam

zjistit čtvrť + omezení výsledků našeptávače

Tomas Nezbeda

23.11.2017 v 23:42

Dobrý den,

Lze přes API zjistit pražskou čtvrť (respektive i u jiných měst) ?
našeptávač ji standardně nevrací, když ale vyhledám v browseru na mapy.cz například vodičkova 10 a rozkliknu výsledky z našeptávače čtvrť se korektně zobrazí "Praha 1 - Nové Město", tedy data se zdá že máte.

Omezení vyhledávače dle zobrazení mapy.
Řešení pro to, aby našeptávač nenabízel na prvních místech, různá místa mimo požadovaný záběr jsem našel:
https://napoveda.seznam.cz/forum/viewtopic.php?f=31&t=30113&p=116169&hilit=na%C5%A1ept%C3%A1va%C4%8D#p116169, tato informace vypadá aktuálně, nicméně než to budeme implementovat rád bych se zeptal, jak se to chová konkrétně?
změní prioritu našeptaných výsledků ? nebo nerelevantní vůbec nenabídne ?

PS: jedná se o užití v premiové verzi, od kolegů již ceník a návrh smlouvy mám, jen bych to rád měl primárně dotažené technicky na 100%

Díky

Tomas Petrus

Roman Makudera

27.11.2017 v 9:07

Dobrý den,
vytvořil jsem pro Vás příklad včetně komentářů, jak obohatit data o čtvrtě, jestli jsem správně porozuměl zadání.
Příklad: http://jsfiddle.net/59b4tf7L/
Mějte se a s pozdravem Roman Makudera

Roman Makudera

27.11.2017 v 9:08

Ohledně toho omezení, co přesně chcete omezovat? Napojit našeptávač na vlastní mapu? Takže se budou výsledky omezovat pouze na to, co jde vidět?

Tomas Nezbeda

27.11.2017 v 20:23

Dobrý den,
díky.

testoval jsem uvedený příklad, ale já v tom našeptávači ty čtvrtě prostě nevidím. např.: Vodičkova 677/10 je korektně sice Praha 1, ale to Nové Město tam nikde není, i když na mapách.cz to pak v detailu je. Testoval namátkově x objektů třeba hlavní nádraží apod. ale u ničeho se mi čtvrť nezobrazila.

u omezeni mi jde o následující: vím že jeden klient má základnu v Praze,
Když aktuálně použiji našeptávač a dám vyhledat například Mecca - tak tím z pozice pražské základny myslím klub Mecca nikoliv Meccu v Saudské arábii, kterou mi to nyní nabízí jako první

druhý klient má základnu třeba v Ostravě, tak ho primárně zajímají věci z jeho okolí.

Čili. primárně potřebuji nabízet na prvních místech relevantní místa/adresy z okolí klienta a je mi relativně jedno na co se zrovna dívá na mapě.

Nějaké tvrdší omezení dat třeba jen na ČR by také pomohlo.

Tzn.: ve výsledku bych potřeboval asi nějakou kombinaci (data jen ČR + na prvních místech nejbližší relevantní místa vztažená k definovanému GPS bodu)

Roman Makudera

5.12.2017 v 9:56

Dobrý den,
za prvé se chci zeptat, jestli tam máte někoho (nebo vy sám), kdo to bude programovat? To bych mohl pak navést, jak se k těm datům stavět a upravit si je pro vlastní potřeby.

Roman Makudera

5.12.2017 v 10:07

přidal jsem upravený příklad http://jsfiddle.net/59b4tf7L/1/ kde jde vidět i to zobrazení té části čtvrti. Ty data co tam chodí by měl vidět váš programátor v příkazové řádce, jedná se o tyto parametry (příklad), která můžete používat podle vlastních potřeb:

"municipality": "Brno",
"zipCode": "",
"street": "",
"evidenceNumber": "",
"ward": "",
"houseNumber": "",
"id": 5740,
"suggestFirstRow": "Brno",
"district": "Brno-mu011bsto",
"country": "u010cesku00e1 republika",
"region": "Jihomoravsku00fd",
"nuts": "CZ0642",
"suggestSecondRow": "okres Brno-mu011bsto, kraj Jihomoravsku00fd",
"source": "muni",
"longitude": "16.6078410",
"streetNumber": "",
"latitude": "49.2002210",
"quarter": "",
"iconType": "geo"

Roman Makudera

5.12.2017 v 10:22

tento poslední příklad http://jsfiddle.net/smap/59b4tf7L/2/ obsahuje omezení na ČR + možnost omezení na kraj - viz. část v "suggest.getProvider().updateParams(params => {". Je tam seznam krajů a jejich ID, kde váš programátor podle návodu může nastavit omezení výsledků.
Doufám, že jsem pomohl,
s pozdravem Roman Makudera

Tomas Nezbeda

17.12.2017 v 11:05

Dobrý den,
díky za rady a příklad.

Vše se povedlo implementovat, jen mám problém s tím omezením, jakmile použijete

//params.category = "address_cz,municipality_cz";

tak z našeptávače zmizí veškeré neadresní objekty zkuste například vinárna (s omezenim a bez) ... ty bych ideálně potřeboval zachovat : )

to same se deje i pri omezeni podle regionu

Díky

TP

Tomas Nezbeda

18.12.2017 v 17:45

Nejde nějak místo toho stávajícího omezení podle regionu (kde zmizí objekty) jen změnit order listu resultu?
Tak, aby se upřednostňovala místa blíže k nastavenému GPS bodu např. centrum Brna, centrum Prahy apod.

Když pražák přes našeptávač chce dostat hospodu "U Fleků" napíše klasicky "u fleku" a prvních x resultu dostane nápovědy z orlických hor, "u vleku" apod. "Restaurace U Fleků" je až 5. záznam - přitom z hlediska hledání nejrelevantnější.
Když napíše "restaurace u fleků" tak to má sice na prvním místě, ale k čemu pak je našeptávač, když to uživatel stejně musí napsat celé ? : )

Roman Makudera

19.12.2017 v 7:54

Zdravím,
http://jsfiddle.net/smap/59b4tf7L/4/ tady máte upravený příklad, který vezme všechny data z našeptávače k vykreslení a seřadíme je od nejbližšího - po nejvzdálenějšího od nějakého GEO bodu.
Zrušil jsem to omezení na ČR.
S pozdravem Roman Makudera

Tomas Nezbeda

29.1.2018 v 9:12

Dobrý den,
ve finále jsem ten váš příklad krapet upravil (provider musí nejprve vracet řádově více záznamů a následně zobrazit jen 5 seřazených podle vzdálenosti k GEOCENTER ) a nyní už se chová korektně.

Nicméně v některých případech bych rád vyloučil neadresní body a zároveň to klidně i omezil na ČR, jenže
jakmile použiju jakékoliv omezení, ať už na kraje nebo na celou ČR, tak přestane fungovat řazení objektů podle GEOCENTER.

Díky za radu

TP

kuba menzel

23.10.2018 v 7:39

Dobrý den,
prosím o info, zda někde najdu číselník všech parametrů, které můžu použít pro omezení typů výsledků našeptávače.

např.: params.category = "address_cz,municipality_cz";

Jde mi právě o všechny možnosti jako "address_cz" , "municipality_cz" atd.

Potřebuji omezit výsledky pouze na města, vesnice, ulice a konkrétní adresy. Nezajímají mě okresy, kraje, zastávky, turistická místa apod.

Předem díky za odpověď

Michal Pilař

8.11.2018 v 10:59

Dobrý den,

připojuji se k dotazu Kuby Menzela, jestli je někde číselník s hodnotami, které lze zadat do params.category?

Díky

A Pazner

17.4.2019 v 11:12

Taky se připojuji k žádosti o číselník pro suggest params.category

Roman Makudera

24.4.2019 v 11:43

Pro omezení/nastavení výsledků našeptávače doporučuji tuto metodu - http://api.mapy.cz/doc/SMap.Suggest.html urlParams(data).
V komentáři máte zobrazené možnosti nastavení.

Jana Patocka

6.5.2022 v 19:26

chtéla bych se podívat na hlavní nádraží brno

Nový dotaz

Přiložené přílohy

    Zbývá 12MB (z 12MB)

    zjistit čtvrť + omezení výsledků našeptávače

    Přiložené přílohy

      Zbývá 12MB (z 12MB)