Fórum nápovědy

Seznam

zjistit čtvrť + omezení výsledků našeptávače

Tomas Nezbeda

23.11. 2017 v 23:42

Dobrý den,

Lze přes API zjistit pražskou čtvrť (respektive i u jiných měst) ?
našeptávač ji standardně nevrací, když ale vyhledám v browseru na mapy.cz například vodičkova 10 a rozkliknu výsledky z našeptávače čtvrť se korektně zobrazí "Praha 1 - Nové Město", tedy data se zdá že máte.

Omezení vyhledávače dle zobrazení mapy.
Řešení pro to, aby našeptávač nenabízel na prvních místech, různá místa mimo požadovaný záběr jsem našel:
https://napoveda.seznam.cz/forum/viewtopic.php?f=31&t=30113&p=116169&hilit=na%C5%A1ept%C3%A1va%C4%8D#p116169, tato informace vypadá aktuálně, nicméně než to budeme implementovat rád bych se zeptal, jak se to chová konkrétně?
změní prioritu našeptaných výsledků ? nebo nerelevantní vůbec nenabídne ?

PS: jedná se o užití v premiové verzi, od kolegů již ceník a návrh smlouvy mám, jen bych to rád měl primárně dotažené technicky na 100%

Díky

Tomas Petrus

Roman Makudera

27.11. 2017 v 09:07

Dobrý den,
vytvořil jsem pro Vás příklad včetně komentářů, jak obohatit data o čtvrtě, jestli jsem správně porozuměl zadání.
Příklad: http://jsfiddle.net/59b4tf7L/
Mějte se a s pozdravem Roman Makudera

Roman Makudera

27.11. 2017 v 09:08

Ohledně toho omezení, co přesně chcete omezovat? Napojit našeptávač na vlastní mapu? Takže se budou výsledky omezovat pouze na to, co jde vidět?

Tomas Nezbeda

27.11. 2017 v 20:23

Dobrý den,
díky.

testoval jsem uvedený příklad, ale já v tom našeptávači ty čtvrtě prostě nevidím. např.: Vodičkova 677/10 je korektně sice Praha 1, ale to Nové Město tam nikde není, i když na mapách.cz to pak v detailu je. Testoval namátkově x objektů třeba hlavní nádraží apod. ale u ničeho se mi čtvrť nezobrazila.

u omezeni mi jde o následující: vím že jeden klient má základnu v Praze,
Když aktuálně použiji našeptávač a dám vyhledat například Mecca - tak tím z pozice pražské základny myslím klub Mecca nikoliv Meccu v Saudské arábii, kterou mi to nyní nabízí jako první

druhý klient má základnu třeba v Ostravě, tak ho primárně zajímají věci z jeho okolí.

Čili. primárně potřebuji nabízet na prvních místech relevantní místa/adresy z okolí klienta a je mi relativně jedno na co se zrovna dívá na mapě.

Nějaké tvrdší omezení dat třeba jen na ČR by také pomohlo.

Tzn.: ve výsledku bych potřeboval asi nějakou kombinaci (data jen ČR + na prvních místech nejbližší relevantní místa vztažená k definovanému GPS bodu)

Roman Makudera

5.12. 2017 v 09:56

Dobrý den,
za prvé se chci zeptat, jestli tam máte někoho (nebo vy sám), kdo to bude programovat? To bych mohl pak navést, jak se k těm datům stavět a upravit si je pro vlastní potřeby.

Roman Makudera

5.12. 2017 v 10:07

přidal jsem upravený příklad http://jsfiddle.net/59b4tf7L/1/ kde jde vidět i to zobrazení té části čtvrti. Ty data co tam chodí by měl vidět váš programátor v příkazové řádce, jedná se o tyto parametry (příklad), která můžete používat podle vlastních potřeb:

"municipality": "Brno",
"zipCode": "",
"street": "",
"evidenceNumber": "",
"ward": "",
"houseNumber": "",
"id": 5740,
"suggestFirstRow": "Brno",
"district": "Brno-mu011bsto",
"country": "u010cesku00e1 republika",
"region": "Jihomoravsku00fd",
"nuts": "CZ0642",
"suggestSecondRow": "okres Brno-mu011bsto, kraj Jihomoravsku00fd",
"source": "muni",
"longitude": "16.6078410",
"streetNumber": "",
"latitude": "49.2002210",
"quarter": "",
"iconType": "geo"

Roman Makudera

5.12. 2017 v 10:22

tento poslední příklad http://jsfiddle.net/smap/59b4tf7L/2/ obsahuje omezení na ČR + možnost omezení na kraj - viz. část v "suggest.getProvider().updateParams(params => {". Je tam seznam krajů a jejich ID, kde váš programátor podle návodu může nastavit omezení výsledků.
Doufám, že jsem pomohl,
s pozdravem Roman Makudera

Tomas Nezbeda

17.12. 2017 v 11:05

Dobrý den,
díky za rady a příklad.

Vše se povedlo implementovat, jen mám problém s tím omezením, jakmile použijete

//params.category = "address_cz,municipality_cz";

tak z našeptávače zmizí veškeré neadresní objekty zkuste například vinárna (s omezenim a bez) ... ty bych ideálně potřeboval zachovat : )

to same se deje i pri omezeni podle regionu

Díky

TP

Tomas Nezbeda

18.12. 2017 v 17:45

Nejde nějak místo toho stávajícího omezení podle regionu (kde zmizí objekty) jen změnit order listu resultu?
Tak, aby se upřednostňovala místa blíže k nastavenému GPS bodu např. centrum Brna, centrum Prahy apod.

Když pražák přes našeptávač chce dostat hospodu "U Fleků" napíše klasicky "u fleku" a prvních x resultu dostane nápovědy z orlických hor, "u vleku" apod. "Restaurace U Fleků" je až 5. záznam - přitom z hlediska hledání nejrelevantnější.
Když napíše "restaurace u fleků" tak to má sice na prvním místě, ale k čemu pak je našeptávač, když to uživatel stejně musí napsat celé ? : )

Roman Makudera

19.12. 2017 v 07:54

Zdravím,
http://jsfiddle.net/smap/59b4tf7L/4/ tady máte upravený příklad, který vezme všechny data z našeptávače k vykreslení a seřadíme je od nejbližšího - po nejvzdálenějšího od nějakého GEO bodu.
Zrušil jsem to omezení na ČR.
S pozdravem Roman Makudera

Tomas Nezbeda

29.1. 2018 v 09:12

Dobrý den,
ve finále jsem ten váš příklad krapet upravil (provider musí nejprve vracet řádově více záznamů a následně zobrazit jen 5 seřazených podle vzdálenosti k GEOCENTER ) a nyní už se chová korektně.

Nicméně v některých případech bych rád vyloučil neadresní body a zároveň to klidně i omezil na ČR, jenže
jakmile použiju jakékoliv omezení, ať už na kraje nebo na celou ČR, tak přestane fungovat řazení objektů podle GEOCENTER.

Díky za radu

TP

kuba menzel

23.10. 2018 v 07:39

Dobrý den,
prosím o info, zda někde najdu číselník všech parametrů, které můžu použít pro omezení typů výsledků našeptávače.

např.: params.category = "address_cz,municipality_cz";

Jde mi právě o všechny možnosti jako "address_cz" , "municipality_cz" atd.

Potřebuji omezit výsledky pouze na města, vesnice, ulice a konkrétní adresy. Nezajímají mě okresy, kraje, zastávky, turistická místa apod.

Předem díky za odpověď

Michal Pilař

8.11. 2018 v 10:59

Dobrý den,

připojuji se k dotazu Kuby Menzela, jestli je někde číselník s hodnotami, které lze zadat do params.category?

Díky

Aleš Pázner

17.4. 2019 v 11:12

Taky se připojuji k žádosti o číselník pro suggest params.category

Roman Makudera

24.4. 2019 v 11:43

Pro omezení/nastavení výsledků našeptávače doporučuji tuto metodu - http://api.mapy.cz/doc/SMap.Suggest.html urlParams(data).
V komentáři máte zobrazené možnosti nastavení.

Nový dotaz

Přiložené přílohy

Zbývá 12MB (z 12MB)

zjistit čtvrť + omezení výsledků našeptávače

Přiložené přílohy

Zbývá 12MB (z 12MB)