Fórum nápovědy

Seznam

Body zájmu - omezení

Bartonicek Vratislav

18.4.2016 v 23:30

Dají se omezit vykreslované body zájmu jen pro určité kategorie? Kupříkladu, když bych chtěl zobrazovat pouze restaurace či hotely a ostatní ikonky potlačit.

Ondřej Žára • Webmaster Guru

19.4.2016 v 9:27

Hezky den,

zatim to neni mozne. Vyhledove je tato funkcionalita v planu, ale nyni nedokazu dat zadny casovy odhad.

Tomáš Žďárský

25.11.2022 v 10:33

Zdravím, jak to v roce 2022 vypadá s funkcí možnosti vypnutí některých bodů zájmu případně i vypnutí zobrazení všech např. v orthofoto mapě je to docela protivné díky za odpověď

Jan Buriánek

26.11.2022 v 9:35

Zrovna jsem řešil POI body zde https://napoveda.seznam.cz/forum/threads/168392/1
Protože na svém webu gpxmapy.cz chci začít používat jiná okna než kontext a okna se schovávají pod mapu. Řeší to zIndex. No a řeší to i pro POI body, které se načítají asynchronně až jako poslední, po posunutí nebo zoom mapy, kdy už máme scriptem vykreslené naše objekty a geometrie, tak teprve začínají chodit odpovědi od serveru s POI body.
Problém je, že neexistuje žádná událost, která by informovala o dokončení načítání POI bodů.

Napadlo mě zkusit hlídat změnu proměnné. To je kapitola sama pro sebe, ale pokud se proměnná definuje jako Proxy, tak lze hlídat zápisy (změny) a rovnou na ně reagovat.
(nalezeno zde: https://stackoverflow.com/questions/1759987/listening-for-variable-changes-in-javascript )

No a proměnná _markers (v definované proměnné mPoi) je předefinovat jako Proxy. A tedy hlídat.
Jakmile pak server vrátí nějaký (každý) bod, tak proběhne náš script (handler). No a tam se dají POI měnit. Ale třeba zapínání/vypínání hidden nebo style.visibility nechodí, protože to by se muselo měnit až v DOM, které se na základě změn v mPoi tvoří. A tam mi to už nešlo předefinovat na Proxy.
Mazat nebo jinak rušit (nevrátit handlerem) nechtěné body nejde, protože se tím nevyruší všechny návaznosti a JAK hlásí chyby.

Napadlo mě tedy nechtěné POI schovat zIndexem pod mapu... A chodí to :) Je to tedy uznávám mazec...
Za určitých okolností se body krátce zobrazí, než se stihnou schovat...
POI body tedy zůstávají v mapě všechny, ale schované pod mapou prostě nejsou vidět a nejde na ně kliknout :)

Viz příloha html kód, můžete si stím hrát :)
Přiřazení POI do kategorií je vidět v konzoli: při každém proběhu handleru se vypíše typ (.marker._poi.source) a titul POI bodu
A podle .source to tedy jde filtrovat na skupiny, přiložená html automaticky schovává body ze skupiny "base".

Co se týká úplného vypnutí POI bodů za nějakých okolností, tak jsem to tam přiložil taky, páč to mám na webu gpxmapy.cz již dlouho - pravý klik na mapě - zap/vyp POI body.
Zde do přiloženého html jsem pouze přidal vypnutí při změně podkladu mapy na foto a zapnutí při změně na ostatní podklady.
A tlačítko, které to přepíná jako na mém webu.

Takže se to dá takto obcházet...

Nový dotaz

Přiložené přílohy

    Zbývá 12MB (z 12MB)

    Body zájmu - omezení

    Přiložené přílohy

      Zbývá 12MB (z 12MB)