Fórum nápovědy

Seznam

Nadměrná spotřeba dat při navigaci + sekání navigace

Standa Komínek

28.6.2021 v 23:01

Je v pořádku, že při navigaci "rychlá s provozem" mi na cca 350km trase aplikace spotřebuje 90MB dat? Dříve si aplikace na podobně dlouhé trase vzala maximálně kolem 15MB dat, což bylo přijatelné. Používám aktuálně poslední verzi 9.5.0. a mapy mám stažené offline.
Při vypnutých datech a volbě "rychlá" se navigace po chvilce začne zasekávat a pohybuje se a mluví trhaně... Dříve i tohle naprosto v pohodě.
Je chyba jen u mne nebo je nějaký šotek v poslední verzi aplikace?

Luděk Švec

13.6.2023 v 18:33

Potvrzuji zlepšení, i když ne tak výrazné jako Standa Komínek - o víkendu jsem zkusil trasu asi 90 km a vzalo si to 12 MB. Je to určitě pokrok, ale schválně jsem při zpáteční trase zapnul Magic Earth (který je konečně na Android Auto), a ten měl spotřebu jen 5 MB. Je ale fakt, že Mapy.cz mají hezčí grafiku a lepší dopravní info. Tak snad to už minimálně vydrží.

Jakub Pukovec

21.6.2023 v 18:44

Skvělá práce! Taky mohu potvrdit znatelně nižší objem spotřebovaných dat na stejné trase. Děkuji.

Honza Vošahlík

5.8.2023 v 16:07

Zkoušel jsem s poslední verzí aplikace (9.36.0) zatím jen na kratší 20 km trase po Praze, a vypadá to, že si navigace vzala cca 3 MB ... Tzn. na 100 km trase by to bylo cca 15 MB? To se mi zdá pořád docela dost, ale samozřejmě lepší, než kdyby to bylo 100 MB

Standa Komínek reagoval na příspěvek od Honza Vošahlík

7.8.2023 v 6:55

Co jsem tak vyzkoumal, tak u těch úplně krátkých tras to takhle počítat nejde. Vzhledem ke krátké vzdálenosti je tam největší spotřeba hned při prvotním výpočtu trasy. U delší trasy se těch např. 1,5MB v celkové spotřebě "ztratí", zatímco tady je to 50% spotřeby dat. Ale netvrdím, že je to určitě tím, zkuste vyzkoušet na delší trase a uvidíte.

Honza Vošahlík reagoval na příspěvek od Standa Komínek

22.8.2023 v 14:50

Tak potvrzuju :-)
Jel jsem teď tři různé trasy lehce přes sto kilometrů a při přepočtu na sto kilometrů mi to vzalo 10,21 MB, 7 MB a 9.88 MB. Rád bych to viděl ještě nižší, ale s tímhle se dá žít...

Samozřejmě mám stažené mapy i TTS hlas, vypnutý reliéf a stínování. Posunování mapy při jízdě bylo minimální, trasa absolvovaná tak, jak se nabízela při prvotním výpočtu, během každé trasy odeslané jedno hlášení...

Každopádně díky, že jste měl po dva roky tu trpělivost nenechat Mapy.cz vymlčet tenhle problém, který nemálo uživatelů zbytečně připravil o nemálo dat...

Pavel Blazek

15.11.2023 v 9:44

Mel jsem obdobne poznatky s nadmernou spotrebou dat (a to nejen pri navigaci ale i pri pouhem prohlizeni mapy v terenu (tj. na mobilnich datech). Procetl jsem si cele toto forum a z pote jsem nasel ze mam v nastaveni aplikace (mam verzi 9.40.1) zapnute tyto dve volby: "Stinovy relief (dostupne jen online)" a "Sklon svahu (dostupne jen online)". Po vypnuti (kdyz jsem v terenu tedy na mob.datech) to tedy vypinam a pomohlo to. Tak trochu predpokladam, ze vsichni, kdo se tu na foru timto problemem zabyvali davno predemnou tuto volbu objevili a mozna tedy ten duvod byl u nich jiny, ale u me se zda ze prave toto melo zasadni vliv na spotrebu dat

Standa Komínek reagoval na příspěvek od Pavel Blazek

15.11.2023 v 12:30

Jak jsem psal v příspěvku ze dne 17.12.2021, tuto volbu jsem měl vypnutou. U někoho to samozřejmě tímhle být mohlo, ale ten důvod vysoké spotřeby dat byl primárně jiný, jak již tady potvrdili vývojáři.

Nový dotaz

Přiložené přílohy

    Zbývá 12MB (z 12MB)

    Nadměrná spotřeba dat při navigaci + sekání navigace

    Přiložené přílohy

      Zbývá 12MB (z 12MB)