Fórum nápovědy

Seznam

Nadměrná spotřeba dat při navigaci + sekání navigace

Standa Komínek

28.6.2021 v 23:01

Je v pořádku, že při navigaci "rychlá s provozem" mi na cca 350km trase aplikace spotřebuje 90MB dat? Dříve si aplikace na podobně dlouhé trase vzala maximálně kolem 15MB dat, což bylo přijatelné. Používám aktuálně poslední verzi 9.5.0. a mapy mám stažené offline.
Při vypnutých datech a volbě "rychlá" se navigace po chvilce začne zasekávat a pohybuje se a mluví trhaně... Dříve i tohle naprosto v pohodě.
Je chyba jen u mne nebo je nějaký šotek v poslední verzi aplikace?

Jarrdule

22.10.2021 v 23:09

Já používám navigaci off-line. A v mobilu si raději internet vypnu. Mapy.cz šlapou bez zadrhávání. Waze mají spotřebu dat minimální. U ní internet nemusím vypínat a spokojenost.

Standa Komínek

7.12.2021 v 13:37

Tak to zřejmě vypadá, že za vysokou spotřebu dat opravdu nemůžou dopravní informace... Při zapnutém stopaři (krátký pěší výlet 7km) si aplikace stáhla 7,5MB dat. Přitom mám mapy stažené offline a aktuální. V mapách jsem nic nevyhledával, pouze zapnul stopaře a občas na něj v průběhu mrknul. Tady nevidím žádný důvod, proč by si mapy měly sáhnout na data (byť jen trochu), pokud jsou deklarované jako offline mapy. Tak třeba vám tento poznatek pomůže...

Vsetinmapy

15.12.2021 v 21:25

Zdravím, taky se připojím s problémem. Mapy používám výhradně offline, kdy si dopředu náplanuju trasu, přidám pár záchytných bodů, přes které musím jet, trasu uložím a následně spustím na telefonu, který je kompletně offline. Po asi 5 minutách se aplikace začne trhat a nakonec se sekne úplně, kdy pomůže jen "zabití" přes správu aplikací. Absolutně nepoužitelné, nechápu co se děje.

Jakub Faifer • tým Mapy.cz reagoval na příspěvek od Vsetinmapy

16.12.2021 v 19:46

Ano, už se nám podařilo problém najít, v dalších verzích už bude opraveno.

Jakub Faifer • tým Mapy.cz reagoval na příspěvek od Standa Komínek

16.12.2021 v 19:47

Díky, zkuste si případně ještě vypnout "stínovaný reliéf". Do dalších verzí aplikace jsme provedli nějaké optimalizace, mělo by to pak být lepší..

Standa Komínek reagoval na příspěvek od Jakub Faifer

17.12.2021 v 12:30

Stínovaný reliéf (i sklon svahu) mám od začátku vypnutý. Až bude dostupná další aktualizace, tak vyzkouším a dám vědět.
Ale minimálně je fajn, že se vám podařilo přijít na chybu u té off-line navigace. Díky!

Jiří Kubík reagoval na příspěvek od Jakub Faifer

26.1.2022 v 13:06

Dobrý den,
mám teď verzi 9.12.0, vypnul jsem si stínovaný reliéf i sledování polohy kvůli koronaviru (a samozřejmě mám stažené mapy, TTS a nepoužívám při navigaci fotomapu) a pořád aplikace využíva neúměrné množství dat - např. včera při navigaci 16 km (za dvacet minut) cca 10 MB. Plánujete prosím nějaké další vylepšení? Můžu být nějak nápomocný? Jinak mi přijde navigace skvělá... Napadá mě, že mám účet s docela velkým množstvím uložených míst, jestli to s tím třeba nemůže souviset.

Jakub Faifer • tým Mapy.cz reagoval na příspěvek od Jiří Kubík

26.1.2022 v 14:51

Oprava by měla příjít s vnitřně novou navigací, bylo to celkem komplikované..

Jiří Kubík reagoval na příspěvek od Jakub Faifer

27.1.2022 v 11:36

Super! Budu rád, když sem po příslušné aktualizaci vložíte poznámku pro ty, kdo sledují tohle vlákno. Díky a hezký den!

Standa Komínek

18.2.2022 v 12:28

Pár aktuálních poznatků k verzi 9.12.0:

1) při volbě trasy "rychlá" s omezením dat jen pro aplikaci Mapy -> navigace už funguje v pořádku (tahle varianta se v předchozích verzích sekala).

2) při volbě trasy "rychlá" s komplet vypnutými daty v telefonu -> navigace se po chvilce začne pohybovat trhaně (problém je ale zřejmě s pozicí GPS v telefonu, viz bod 1).

3) při volbě trasy "rychlá s provozem" -> dochází ke stále stejně velké spotřebě dat. Ale to již tady bylo potvrzeno i vývojářem, že tohle se zatím opravit nepodařilo.

Tak třeba to někomu pomůže.

Jakub Faifer • tým Mapy.cz reagoval na příspěvek od Standa Komínek

25.2.2022 v 14:35

ad 3) další update už by měl cílit na opravu tohoto problému.

Standa Komínek reagoval na příspěvek od Jakub Faifer

22.3.2022 v 21:22

Tak pokud tím dalším updatem byla myšlena aktuální verze apky z 15.března (verze 9.15.1), tak bohužel je všechno při starém, opět 60km/20MB. Doufám tedy, že tahle verze to ještě řešit neměla a brzy se dočkáme opravy... Nebo už to měla být tahle verze?

Jakub Faifer • tým Mapy.cz reagoval na příspěvek od Standa Komínek

23.3.2022 v 10:26

Neměla, až 9.16.

Standa Komínek reagoval na příspěvek od Jakub Faifer

6.4.2022 v 21:17

Tak ani verze 9.16 tento problém neřeší :-(
Nedošlo ani k žádnému snížení, stále 1/3 MB/km.

Tomáš Hons

7.4.2022 v 10:03

Právě mi dorazila verze 9.16 a zrovna mi začíná i nové fakturační období, čili počítadlo dat pojede načisto. No uvidíme zda jste to spravili, dle příspěvku výše nikoli. Minulý měsíc jsem jezdil 1x týdně do Prahy a zpět do Ústí a 300 MB fuč jak nic a všechny mapy stažené a TTS také.

Jakub Faifer • tým Mapy.cz reagoval na příspěvek od Tomáš Hons

8.4.2022 v 11:03

Díky za info, jdeme to znovu prozkoumat.

Tomáš Eder

24.4.2022 v 10:51

Dobrý den, pozoruji stejné problémy. Aktuálně verze 9.16.0, mapy offline, hlasová navigace vypnuta, stínování a sklon svahu také. I když dám jen rychlou navigaci bez dopravy, tak je spotřeba dat skoro 1MB/3km. Až tak by mi to nevadilo, pokud by se při vypnutí dat navigace po chvíli nezačala sekat a nakonec nezatuhla uplně.

Standa Komínek reagoval na příspěvek od Tomáš Eder

26.4.2022 v 21:31

Zkuste zakázat data jen pro aplikaci Mapy.cz, ale jinak je nechte zapnutá. Mohlo by to zřejmě souviset s určováním polohy v telefonu, viz můj příspěvek v tomto vlákně ze dne 18.2.2022.

Tomáš Eder reagoval na příspěvek od Standa Komínek

28.4.2022 v 23:24

Používám na omezení dat jednotlivých aplikací NetGuard a když data nechám zapnutá a NetGuardem vypnu data jen aplikaci Mapy.cz, stejně se aplikace sekla. Ale nejsem si jistý, jestli je to tak i u aktuální verze 9.16, ještě to prověřím.

Tomáš Eder

26.5.2022 v 22:44

Dobrý den, tak jsem se dostal k dalšímu testování (nyní na verzi 9.17.1 s telefonem Motorola Moto G 5G a Androidem 11). Nepoužívám dopravní mapu, hlasová navigace vypnuta, stínování a sklon svahu také, navigace autem "rychlá", nebo na kole.
Mohu jen potvrdit zjištění popsaná v příspěvku pana Komínka z 18.2. - pokud jsou data telefonu zapnutá, ale aplikace Mapy.cz má data zakázaná (řeším přes NetGuard), tak navigace funguje.
Pokud ale data aplikaci povolím, pořád žere data (množství viz výše) - přestože bez dopravní mapy není žádný důvod.
Pokud při probíhající navigaci data telefonu úplně vypnu, aplikace se po chvíli kousne a přestane fungovat. Když v tomto stavu data telefonu zase zapnu, za chvíli se aplikace zase chytne a probíhající navigace pokračuje.

Nový dotaz

Přiložené přílohy

    Zbývá 12MB (z 12MB)

    Nadměrná spotřeba dat při navigaci + sekání navigace

    Přiložené přílohy

      Zbývá 12MB (z 12MB)