Fórum nápovědy

Seznam

Firefox - nezobrazí Letecká

Ircdodko

23.6.2021 v 21:57

Prestala mi fungovať letecká mapa, cez tlačítko "z lietadla", zobrazuje ju ako na obrázku Snímka 1.
Ak zvolím zmeniť mapu a letecká 18 tú zobrazí.
Robí to pri vypnutom nastavení "network.http.sendRefererHeader" predtým to fungovalo.

Honza Laš • tým Mapy.cz

28.6.2021 v 10:50

relevantní
Dobrý den,
pokud použijete toto interní nastavení Firefoxu, tak vám Mapy.cz skutečně nemusí fungovat plnohodnotně. Konkrétně přístup k některým dlaždicím (např. letecká mapa) byl nedávno zabezpečen.

V dokumentaci k tomuto nastavení se dokonce píše:
"Disabling Referer headers may cause some functionality on some sites to no longer work. "

Honza Laš, Mapy.cz

Jiří Adámek

28.6.2021 v 16:03

Honzo, odpověď jsem uvítal, ale ještě bych coby postarší a nepříliš znalý uživatel potřeboval vědět, jak a kde toto nastavení změnit. Nic jsem nepředělával, a přesto mi přesně jak píše Ircdodko začaly Mapy.cz dělat výše uvedené. Jak to mohu změnit? Děkuji

Jiří Adámek reagoval na příspěvek od Honza Laš

29.6.2021 v 9:56

Honzo, odpověď jsem uvítal, ale ještě bych coby postarší a nepříliš znalý uživatel potřeboval vědět, jak a kde toto nastavení změnit. Nic jsem nepředělával, a přesto mi přesně jak píše Ircdodko začaly Mapy.cz dělat výše uvedené. Jak to mohu změnit? Děkuji

Ircdodko

1.7.2021 v 12:12

Na stránke about:config vyhľadať RefererHeader a zmeniť hodnotu na 2.

Jiří Adámek reagoval na příspěvek od Ircdodko

4.7.2021 v 6:52

Děkuji za pomoc, ale po velkém snažení jsem se sice dostal na config, ale hodnota nastavená tam už byla 2. A letecké mapy přestaly fungovat úplně. Dosud nenaskakovala pouze ta hlavní, teď už žádná . Jakoukoli pomoc uvítám..

Ircdodko reagoval na příspěvek od Jiří Adámek

4.7.2021 v 9:32

Celý názov položky kde treba dať hodnotu 2 je network.http.sendRefererHeader a položku RefererHeader nevytvárať.
Ešte skúsiť postupne vypínať doplnky, či to niektorý z nich neblokuje.

Nový dotaz

Přiložené přílohy

    Zbývá 12MB (z 12MB)

    Firefox - nezobrazí Letecká

    Přiložené přílohy

      Zbývá 12MB (z 12MB)