Fórum nápovědy

Seznam

Plánovanie vlastnej trasy

Hatala Lubomir

21.8.2019 v 12:46

Zdravím.
Často jazdíme voľné MTB. Trasu si plánujeme v "Mapy". Pri plánovaní si viem vybrať "dopravný prostriedok" iba pre celú trasu, nie pre konkrétny úsek(y). Pri praktickom používaní to prináša niekoľko obmedzení.
Ak si vyberiem Bicykel - MTB, tak mi plánovač "podsúva" iba cyklotrasy. Ak si vyberiem Turista, tak mi plánovač "vždy podsúva" značené turistické trasy.
Kôli tomu vyrobí občas nezmyselné trasy.
Zopárkrát sa mi podarilo (neviem ako) nakresliť MTB cyklotrasu po značenom turistickom chodníku aj ju uložiť. Pri opätovnom otvorení mi ju ale "prekreslilo" - vyhodilo ma zo značeného turistického chodníka na cyklotrasu a nasmerovalo "do stratena".
Pri plánovaní MTB, resp. všeobecne cykloturistickej trasy by som si chcel pre každy úsek vybrať typ trasy.
Príklad:
2 úseky po značenej MTB cyklotrase + 1 úsek po štandardnej verejnej dopravnej komunikácii + 3 úseky po turistických trasách + 2 úseky po značenej road cyklotrase + 1 vlastný úsek (pospájané individuálne vyznačené prechodové body, bez ohľadu na to či je to cesta, lesná cesta, cyklo alebo turisto chodník) + ...
Úplným ideálom by bolo, ak by sa dalo plánovať aj po lesných a poľných cestách systémom "od križovatky po krizovatku".
Čo vy na to?...
Ľubo H.

Ondra Helpdesk • Moderátor

23.8.2019 v 14:22

Dobrý den,
bohužel v současné době tato funkce při plánování trasy není. Jediné co mohu doporučit je využít možnost uložení tras do složek a rozdělit trasu na několik úseků, kdy každý úsek bude nová trasa s nastaveným způsobem dopravy, ale při otevření složky se zobrazí jako jedna trasa. Jednotlivé trasy můžete pojmenovávat číselně aby jste věděl jako další trasy máte otevřít.
Přidání této volby trasy byla již předána kolegům z Mapy.cz k posouzení a případné realizaci.

Hezký den, Ondra

Veselovsky Luk

20.5.2020 v 11:04

Mňa trápi hlavne kombinácia MTB - cestný bicykel.

Nový dotaz

Přiložené přílohy

    Zbývá 12MB (z 12MB)

    Plánovanie vlastnej trasy

    Přiložené přílohy

      Zbývá 12MB (z 12MB)