Podvodné nabídky, falešné stránky

Pozor!!! - Podvodné emailové zprávy. V současné době se někteří uživatelé mohou setkat s podvodnými zprávami, které požadují poplatek, jinak bude účet uživatele deaktivován. Nic takového z naší strany není zasíláno. Sbazar je a stále zůstává zcela zdarma.

Nelze nijak kupovat zboží přímo přes sbazar.cz!!! Klasickou formou transakce je platba na účet, dobírka, osobní předání.

Nahlašovat podvodné adresy můžete na adrese pozadavky@sbazar.cz


Nejen naši uživatelé se mohou setkat se zprávami, obsahujícími odkaz na na falešné podvodné stránky, které se vzhledem snaží navodit dojem, že se jedná o inzertní službu Sbazar.cz a další stránky KURÝRNÍCH SLUŽEB (DPD; PPL; Česká pošta; Zásilkovna a mnohé další). Na odkazovaných falešných stránkách se nacházejí
nepravdivé informace vč. požadavku na zadávání informací o platební kartě!

POZOR! NIKDY NEZADÁVEJTE SVÉ INFORMACE O PLATEBNÍ KARTĚ, POKUD SI NEJSTE JISTÍ VĚROHODNOSTÍ STRÁNEK

Stránky často obsahují nesmyslné odkazy viz. obrázkové přílohy.

Při transakci mezi prodejcem a kupujícím využívejte standardní metody platby: Platba převodem na účet; dobírkou; osobní převzetí


Podvodné zprávy jsou často zasílány např. na službě WhatsApp či dalších komunikačních aplikacích a to vždy na telefonní číslo nastavené u inzerátu.
 
Pozor! Sbazar.cz nezajišťuje žádné kurýrní služby, ani NIKDY nechce vyplňovat čísla platebních karet. Podobné stránky se službou „Sbazar kurýr“ či „Sbazar Pay a stránky dalších kurýrních služeb. jsou podvodné a nejedná se v žádném případě o službu společnosti Seznam.cz, a.s. 

Na situaci upozorňují také některé odborné weby, např. „Na oblíbeném českém bazaru se začaly šířit podvodné nabídky. Jak je poznat?“ (blog.avast.com).

Pokud si nebudete jistí, je možné nás kontaktovat formou chatu níže přes tlačítko Vyřešit problém hned teď.

Níže si můžete kliknutím na obrázek zobrazit pro názornost ukázku takové podvodné stránky:

    

    

Pomohl Vám tento článek? Ne

Kontaktujte nás