Panorama a ochrana soukromí

Jak chráníme soukromí

Veškeré snímky pořízené kamerami při mobilním snímkování budou ihned po pořízení, aniž by je kdokoliv prohlížel, automaticky zpracovány a obličeje zachycených osob i státní poznávací značky aut budou rozmazány. Pokud se náhodou stane, že nebude některý objekt detekován, bude možné chybu ohlásit a my ji obratem opravíme.

Kamery na střechách vozidel jsou zároveň umístěny dostatečně nízko, aby nemohly při pořizování snímků „nahlížet“ přes živé ploty a zdi soukromých pozemků, kam běžně člověk z ulice nevidí. 
 

Co vše lze nahlásit:

 • Ochrana osobních údajů
  Při automatické detekci se může stát, že algoritmus některý obličej či SPZ neodhalí. Budeme velmi rádi, když nás na takovou chybu upozorníte, abychom ji mohli co nejdříve odstranit. 
   
 • Nevhodný obsah
  Najdete-li na snímcích nahé osoby, násilí, hanlivé a urážlivé symboly či nápisy atd., označte vše závadné a celá dotčená oblast bude na snímcích rozmazána.
   
 • Soukromý majetek
  Pokud bude na snímku zachycen váš majetek (auto, zahrada, otevřená vrata garáže, otevřený vjezd na soukromý pozemek, aj.) a vy si nepřejete jeho zobrazení, můžete nám to rovněž nahlásit. Je ale dobré mít na paměti, že přílišná snaha schovat se může naopak přilákat nechtěnou pozornost. Abychom zabránili snahám nechat na snímku rozmazat cizí majetek, potřebujeme v tomto případě rovněž znát vaše identifikační údaje pro ověření oprávněnosti požadavku.
   
 • Další možné chyby
  Chybou nemusí být vždy jen nerozmazaný snímek. Ulice může mít přidělený špatný název, dům chybné číslo popisné, snímek se nachází na špatném místě nebo jeho část chybí. Pokud narazíte na jakýkoliv nedostatek, budeme rádi, když nám jej oznámíte a naši operátoři se jím budou vážně zabývat.
   

Soukromí chráníme dle zákona

Na snímcích Panoramy se objeví osoby i jejich majetek, soukromí však bude plně respektováno. Nebudou porušována ani autorská práva chráněná právními předpisy, zejména zákonem č. 121/2000 Sb. o právu autorském, právech souvisejících s právem autorským a o změně některých zákonů. Data nebudou předávána třetím stranám a budou respektována ustanovení zákona č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů.

Další informace k osobním údajům obsaženým v panoramatických snímcích dodávaných společností Cyclomedia jsou k dispozici zde.  
 

Jak požadavek nahlásit?

Pro nahlášení doporučujeme použít tlačítko pro nahlášení chyby, které se zobrazuje v pravém dolním rohu mapy.

Podrobnější informace k postupu hlášení chyby »

 

Pomohl Vám tento článek? Ne

Kontaktujte nás