Časté dotazy k mapám

» Mobilní aplikace

Více informací o offline mobilní aplikaci Mapy.cz na stránce mobilní aplikace Mapy.cz ».
 

» Aktuálnost map a informace o mapových podkladech

Bližší informace o jednotlivých mapových podkladech, jejich stáří a dodavatelích jsou dostupné v části Mapové podklady.
 

» Mohu si na své stránky přidat mapu z Mapy.cz?

Ano, toto je možné. Vždy je ale nutné postupovat v souladu s licenčním ujednáním dodavatelů jednotlivých mapových podkladů.

Bližší informace o licenčních podmínkách »

Mapu si na stránky můžete umístit nejen jako obrázek, ale i jako "pohyblivou mapku". Tu lze jednoduše vložit do vlastních stránek prostřednictvím zdarma poskytovaného aplikačního rozhraní (Mapy API).

Bližší informace o Mapy API »
 

» Jak mohu poslat odkaz na mapu svému známému?

Sdílet mapu, včetně vlastních bodů a naplánované trasy, můžete kliknutím na tlačítko "Nástroje" a následným výběrem jedené z nabízených možností. Mapu můžete odeslat e-mailem, vygenerovat zkrácený URL odkaz, stáhnout jako obrázek, nebo vložit mapu do vlastních stránek.
 

» Mohu nahrát na Mapy.cz trasu v GPX?

Ano, trasy zaznamenané v jiných aplikacích uložené do souboru GPX je možné nahrát pomocí funkce Nástroje - Import GPX. Kromě toho je možné soubor s trasou přetáhnout pomocí "drag and drop" což vizualizuje jakýkoliv GPX soubor, ten však takto není možné uložit do Moje mapy.


» Našel jsem chybu v mapě. Můžu s tím něco udělat?

Pro nahlášení chyby v mapovém podkladu prosíme postupujte dle kroků v části Našli jste chybu?
 

» Jak přidám do mapy svou firmu?

Stačí se zaregistrovat na službě Firmy.cz a vytvořit svůj Firemní zápis. Všechny zápisy jsou poté dohledatelné i přes mapový server Mapy.cz. Některé druhy firemních zápisů, jako jsou restaurace, ubytování a další je přiřazena na Mapy.cz ikona - POI bod.
 

Bližší informace o firemních profilech na Firmy.cz »
 

» Nepřesné informace ve výškovém profilu

Proč nemusí vždy odpovídat uváděné nastoupané a naklesané metry, proč je uváděna rozdílná výška oproti skutečnosti a podobné nedostatky výškového profilu jsou detailněji popsány v sekci Plánování trasy.

 

Pomohl Vám tento článek? Ne

Kontaktujte nás