Letecká mapa a čísla domů

Diskuse k nové verzi mapového API. Napište nám, co se vám na novém API libí či nelíbí a přispějte svými komentáři a připomínkami k jeho zdokonalení.
r.s...@...
Příspěvky: 1
Mac OS X Firefox 60.0

Letecká mapa a čísla domů

odesláno v 06 čer 2018 17:21

Zdravím, potřeboval bych spojit informace ze dvou map - (letecká a základní)
takový menší projekt pro obecní úřad.

Tedy, ze základní mapy nějak získat gps (souřadnice + číslo domu, textově) třeba kml, či gpx - to už je jedno
a potom bych toto číslo domu umístil do vlastní vrstvy - do letecké mapy na stejnou pozici + další info, které chce OÚ mít?
Mohu nějak získat (případně i za nějaký poplatek) ta čísla baráků včetně umístění (tedy souřadnic, abych je mohl vložit nad leteckou mapu)

Předem děkuji za nápady a případnou inspiraci.

jak...@...
Seznam vývojář
Příspěvky: 97
Windows NT 64 bits Firefox 61.0 64 bits

Re: Letecká mapa a čísla domů

odesláno v 07 čer 2018 07:29

Dobrý den,
špatná zpráva je, že z mapy nic takového nedostanete, to jsou už z dat vyrenderované čtvercové bitmapy a žádnou jinou než obrazovou informaci nenesou. Stejně tak v rámci Mapy API nevystavujeme svou databázi. Dobrá zpráva je, že tato data jsou volně k dispozici v rámci RÚIAN. Všeobecně nad naší leteckou (či jakoukoliv jinou) vrstvou můžete vykreslit cokoliv si zamanete a ta data můžete čerpat například ze zdrojů uvedených na http://www.otevrenadata.cz/otevrena-data/zdroje-dat/ Mapy API ale má funkci na zjištění, co se nachází na daných souřadnicích, tzv. reversní geokódování, viz http://api.mapy.cz/view?page=rgeocoding a také obráceně, na zadaný řetězec najde, kde se toto místo nachází, tedy geokódování, viz http://api.mapy.cz/view?page=geocoding

Zpět na Mapy API v4.0