Vylepšení Batůžku

Diskuse k nové verzi mapového API. Napište nám, co se vám na novém API libí či nelíbí a přispějte svými komentáři a připomínkami k jeho zdokonalení.
zde...@...
Windows Seven 64 bits Firefox 52.0

Vylepšení Batůžku

odesláno v 10 bře 2018 18:26

Zdravím.
Líbí se mi funkce Batůžek, ale pro reálné používání mu něco chybí. Pokud je v Batůžku více položek, tak je práce s nimi velmi nepřehledná. Přitom by stačilo doplnit relativně jednoduché funkce a došlo by k zásadnímu zlepšení. Napadají mne například tyto:

1) Přidat ke značkám v mapě tooltipy, které by po najetí myší zobrazily název položky a u tras základní info jako vzdálenost a doba jízdy. Případně u tras také po dobu zobrazení tooltipu zobrazit trasu.
2) Jako alternativa k bodu 1) filtrovat zobrazený seznam položek tak, aby v něm byly jen položky aktuálně zobrazené na výřezu mapy.
3) Položky v Batůzku by bylo dobré uživatelsky kategorizovat (například treelist místo prostého seznamu) nebo jim přidat tag, podle kterého by je bylo možné řadit / filtrovat / vyhledávat...

Určitě by se našla další vylepšení, ale toto je základ, který by užívání Batůžku uživatelsky zpříjemnil.

zde...@...
Windows Seven 64 bits Google Chrome 64.0.328

Re: Vylepšení Batůžku

odesláno v 11 bře 2018 15:34

O stejné věcí a mimo jiné složky, filtry, možnost zobrazení několika výletů na mapě najednou, export batohu, aby se mapa neodzoomovala na celou zemi při překliknutí na batůžek, změna grafiky bodů, možnost sdružování či vytváření složek jsem prosil vývojáře několikrát. Téměř vše bylo slíbeno na lonsky podzim :......:(

mar...@...
Windows NT 64 bits Google Chrome 64.0.328

odesláno v 12 bře 2018 22:25

Vytváření složek bych také velmi uvítala. Mám v batůžku už větší množství uložených míst a je to značně nepřehledné.

zde...@...
Windows Seven 64 bits Firefox 52.0

odesláno v 13 bře 2018 19:24

Jsem rád, že nejsem sám, kdo by uvítal vylepšení. :-)

To věčné odzoomování na celou Evropu při každém kliknutí na batůžek je hodně otravné. Běžný scénář:
- kliknu na Batůžek
- zobrazí se celý seznam a mapa celé Evropy
- zazoomuji na konkrétní oblast a kliknu na značku (v podstatě naslepo, když je bez popisku)
- pokud je to místo, je to OK a můžu ho zavřít [Х] a zvolit jiné
- pokud je to trasa, přejde se z Batůžku do Plánování. Když chci vybrat jinou trasu, musím zpět do Batůžku, čimž dojde opět k odzoomování :-(

Velké množství uložených míst jsem provizorně vyřešil založením více účtů. Není to zrovna systémové řešení, ale jiné mne za současného stavu nenapadá. Pokud se někam třeba chystám na dovolenou, založím si pro danou oblast nový účet a do Batůžku si naplánuji trasy a místa. Pak mi stačí při příjezdu na dovolenou synchronizovat mobil s tímto účtem. Mám tam připravených jen několik tras, takže se v nich dobře orientuji i v mobilu.

dok...@...
Android Google Chrome Mobile 65.0.332

odesláno v 31 bře 2018 08:30

Dobrý den, jsem fanouškem app Mapy a chtěl bych požádat o možnost vkládat do naplánované trasy body z Batůžku.
Nabídka je: "vybrat bod" "moje poloha" a "domov".
Byla by skvělá možnost výběru i z položek v Batůžku. Nebo něco dělám špatně.
Moc děkuji reakci.
J.
Přílohy
Screenshot_2018-03-31-09-30-12-952_cz.seznam.mapy.png
(36.13 KiB) Zatím nestaženo

Zpět na Mapy API v4.0