Vygenerovat vlastní URL pro mapy.cz (2)

Diskuse k nové verzi mapového API. Napište nám, co se vám na novém API libí či nelíbí a přispějte svými komentáři a připomínkami k jeho zdokonalení.
pet...@...
Příspěvky: 5
Windows Vista Google Chrome 49.0.262

Vygenerovat vlastní URL pro mapy.cz (2)

odesláno v 25 úno 2018 15:31

Asi před rokem jsem tady podal otázku na tohle téma, a mil...@... mi poradil, abych se podíval na kód tady: http://api.mapy.cz/js/api/api/util.js

Dnes jsem se chtěl s někým dalším o tom poradit, ale Bohužel, odkaz už nefunguje. Je to k dispozici někde?

jak...@...
Seznam vývojář
Příspěvky: 99
Windows NT 64 bits Firefox 59.0 64 bits

Re: Vygenerovat vlastní URL pro mapy.cz (2)

odesláno v 26 úno 2018 11:58

Dobrý den,
sice naprosto netuším, o čem byl původní dotaz, nicméně soubory API se občas přesouvají a tento pro tuto chvíli žije na URL https://api.mapy.cz/js/api/v4/api/util.js (a asi není dobré se spoléhat na to, že taková URL bude funknčí i v budoucnu, od načtení API je zde Loader, který vždy ví, kam se dívat). Nepřijde mi ale, že v tom souboru je něco, co by se týkalo generování URL na Mapy.cz. Lepší přístup bude podívat se do dokumentace, kde je https://api.mapy.cz/doc/SMap.URL.Route.html - třída asistující při sestavování URL s plánováním trasy.

pet...@...
Příspěvky: 5
Windows Vista Google Chrome 49.0.262

Re: Vygenerovat vlastní URL pro mapy.cz (2)

odesláno v 26 úno 2018 15:02

Děkuji. Původní dotaz, a o co stále mám zájem, byl na téma, jestli je možný programově sestavit URL, které obsahuje stejnou informaci o vlastních bodech, jako když uživatel přímo na portálu nakliká své vlastní body. Mám databázi s GPS souřadnicemi, z které bych chtěl výběr zobrazit v portálu Mapy.cz. Nyní to dělám tak, že vygeneruji .kml soubor, ale Google Earth není instalovaný všude. Kdybych mohl sestavit přímo URL, ten se snadno otevře v jakémkoli prohlížeči, pošle někomu poštou, atd. Ale ani nevím, jestli do URL lze dát všechno, co bych chtěl. Například, kromě bodů, v .kml mám taky nakreslení čáry.

Ten pán, který mi poradil loni mi řekl, abych se podíval na ten kód, jestli bych z toho něco dokázal vymyslet. Teď jsem se bavil s kamarádkou, která umí JAVA a JAVAScript mnohem lépe, než já, a chtěla se na to podívat.

Ale jestli máte ne to všechno lepší návrh, budu jedině rád.

Zpět na Mapy API v4.0