Vyhledávání dle čtverců, je to možné?

Diskuse k nové verzi mapového API. Napište nám, co se vám na novém API libí či nelíbí a přispějte svými komentáři a připomínkami k jeho zdokonalení.
taf...@...
Windows NT 64 bits Firefox 58.0 64 bits

Vyhledávání dle čtverců, je to možné?

odesláno v 09 úno 2018 09:59

Dobrý den, jmenuji se Matěj, jsem mladý podnikavec a nedávno jsem dostal nápad na neziskovou webovou stránku, která by lidem usnadnila vyhledávání určitých věcí, událostí a lidí na mapě - přičemž by to dělala lépe než dosavadní weby. Nejsem vůbec programátor a tomu jak fungují mapy nerozumím, proto se na Vás obracím, abych zjistil, zda je tento nápad realizovatelný. Pokud ano, programátory si seženu.

Mechanismus webu bude fungovat následovně:

Uživatel bude mít profil vázaný na město - mapy tedy musí "vnímat", že určitý člověk - resp. jeho uživatelský profil se nachází zrovna tam.
V daném městě budou různě rozstroušené body zájmu.
Uživatel si v nastavení profilu bude v daném městě zvolit konkrétní oblasti (čtverce), ve kterých chce tyto body zájmu vyhledávat.

OTÁZKA TEDY ZNÍ:

Normálně se body zájmu vyhledávají podle názvu a nebo plochy (území města či vesnice), je programátorsky realizovatelné, aby se dalo vyhledávat podle čtverců o straně délky X (např. 5km) a aby uživatel webu, mohl na tyto čtverce klikat, aby je jakoby přidal do seznamu čtverců pro vyhledávání výše zmíněných bodů zájmu? Jinými slovy, aby se mapa jakoby rozkouskovala na síť čtverců a já si akorát vyberu ty, ve kterých chci něco vyhledat?

Jak moc složité to bude?

Velmi Vám děkuji za odpověď. Můžete mi i zavolat na 724528653, jinak prosím pište na taf...@...
S pozdravem Matěj Válek

jak...@...
Seznam vývojář
Windows NT 64 bits Firefox 59.0 64 bits

Re: Vyhledávání dle čtverců, je to možné?

odesláno v 13 úno 2018 15:12

Dobrý den,

Mapy API bohužel neposkytuje možnost filtrovat výsledky dle nějakých geografických čtverců a hlavně pak neposkytuje detaily bodů zájmu. Pouze jejich názvy a v případě lookupu pozice v mapě. Nicméně všechno, co jste psal, lze určitě naprogramovat, jen to budete muset udělat vy, respektive někdo vámi najatý. Rovněž budete tedy potřebovat sestavit a udržovat databázi bodů zájmu, což není triviální úkol ani v rámci ČR, natož celého světa. Mapy API pak můžete využít k tomu, k čemu je určené - tedy k vizualizaci těchto dat nad mapou. To by neměl být problém, pokud je aplikace veřejně přístupná a není zpoplatněná.

Zpět na Mapy API v4.0