Našeptávač - nesprávné názvy

Diskuse k nové verzi mapového API. Napište nám, co se vám na novém API libí či nelíbí a přispějte svými komentáři a připomínkami k jeho zdokonalení.
ond...@...
Příspěvky: 4
Linux 64 bits Google Chrome 61.0.316

Našeptávač - nesprávné názvy

odesláno v 23 led 2018 13:54

Dobrý den,

při implementaci našeptávače do naší webové aplikace jsme narazili na problém při ověřování některých názvů na RUIAN např. při zadání adresy městské části "Radouň 19" (město Štětí) nám ověření na RUIAN funguje, nicméně našeptávač nabízí i možnost "Radouň u Štětí 19", ale tento název už RUIAN neověří jako existující městskou část protože "Radouň u Štětí" je katastrální území a to je pro RUIAN úplně jiný objekt.

Necháváme si našeptat typy municipality, street a address, je možné získat jen "správné" jméno obce - tj. to, které vrací např. reverzní geocoding (tedy např. jen "Radouň), tato adresa se zobrazuje i po vybrání adresy na mapy.cz (když vyberu
"Radouň u Štětí 19" tak se zobrazí detail adresy Radouň 19, Štětí, což je hodnota, kterou my potřebujeme odesílat na RUIAN).

Podobně z nějakého důvodu nabízí našeptávač město "Kralupy" přestože správný název je Kralupy nad Vltavou, navíc možnost "Kralupy" se zobrazí jen a pouze při zadání "Kralupy " (dokud se nepřidá mezera, tak nabízí "Kralupy nad Vltavou" a po zadání "n.." zase možnost "Kralupy" zmizí).

Předem děkuji za odpověď,
Ondra Řehounek

ste...@...
Příspěvky: 91
Mac OS X Google Chrome 63.0.323

Re: Našeptávač - nesprávné názvy

odesláno v 23 led 2018 22:32

Dobrý den,

v dlouhodobém pohledu to nějak řešit budeme v tuto chvíli to ale nedokážeme - našeptávač nabízí takové varianty, jaké lidé hledají proto tedy klidně Kralupy, nebo u Štětí...

ond...@...
Příspěvky: 4
Linux 64 bits Google Chrome 61.0.316

Re: Našeptávač - nesprávné názvy

odesláno v 24 led 2018 10:39

Dobrý den,

děkuji za rychlou odpověď. Mám v plánu to řešit tak, že si z nabízené hodnoty z našeptávače vezmu GPS a ty si nechám ověřit přes reverzní geoding, který vrací údaje shodné s RUIAN (podle toho, co jsme zatím testovali), neexistuje nějaké efektivnější řešení, které by obsahovalo pouze jeden dotaz na vaše API?

Zpět na Mapy API v4.0