Problém s SMap.Route getResults().points - chybějící údaje

Diskuse k nové verzi mapového API. Napište nám, co se vám na novém API libí či nelíbí a přispějte svými komentáři a připomínkami k jeho zdokonalení.
mic...@...
Windows NT 64 bits Google Chrome 63.0.323

Problém s SMap.Route getResults().points - chybějící údaje

odesláno v 08 led 2018 23:14

Dobrý den,

dnes jsem narazil na problém při používání API Mapy.cz. Jedná se konkrétně o utilitu SMap.Route. Tu používám předepsaným způsobem:
Kód: Vybrat vše
new SMap.Route(coordinators, this.processRoute, { criterion: "fast" });

Následně ve své metodě processRoute (callback pro SMap.Route), příjímám hotovou trasu (newRoute) a volám
var results = newRoute.getResults();

Pro další práci pak potřebuji pole
results.points

což mi vrací pole s body trasy. Až sem je všechno v pořádku. Problém je v tom, že jednotlivé body obsahují pouze několik údajů (color, commandText, commandType, index, name, nextDirection). Další údaje chybí (angle, roadCategory, distance, ...). Zkoušel jsem samozřejmě různě dlouhé trasy s různým počtem průjezdních bodů. Vždy je ale situace stejná.

Dříve tam chybějící údaje byly, ale nyní se zdá, že zmizely. Rád bych se zeptal, zda se v poslední době něco neměnilo na straně API, co by mohlo způsobit tento problém. Nebo zda vás nenapadá, kde by mohl být problém.

Předem děkuji za odpověď.

Michal

ste...@...
Mac OS X Google Chrome 63.0.323

Re: Problém s SMap.Route getResults().points - chybějící úda

odesláno v 10 led 2018 09:34

Dobrý den,

tyto objekty nebyly dokumentované, proto jsme je v rámci úprav odebraly. (Plánování v případě vracení těchto informací bylo zbytečně pomalejší a drtivou většinu lidí tyto údaje nezajímají).

Pokud vám stačí textové povely jako jsou vidět na mapách v itineráři, stačí stejně jako se nastavuje kritérium trasy uvést parametr itinerary: true.

S pozdravem

Zpět na Mapy API v4.0