Změna atributů POI podkladové mapy?

Diskuse k nové verzi mapového API. Napište nám, co se vám na novém API libí či nelíbí a přispějte svými komentáři a připomínkami k jeho zdokonalení.
zby...@...
Ubuntu Linux 64 bits Firefox 57.0

Změna atributů POI podkladové mapy?

odesláno v 14 pro 2017 10:09

Ve verzi 4.11 došlo dle changelogu ke změnám zobrazování bodů zájmu. Je někde tato změna rozepsaná podrobně?

Z POI podle mě zmizely atributy
Kód: Vybrat vše
data-log-action
,
title
a
data-log-id
. Jak lze tyto informace nyní získat? Máme jednu aplikaci celou vystavěnou na předpokladu, že tyto informace existují, ale náhle zmizely. Konkrétně mi jde o to, identifikovat zastávky hromadné dopravy (data-log-action = pubt), zjistit jejich ID a jejich název.

Tyto informace normálně existují na hlavní stránce mapy.cz, ale zdá se, že z API zmizely. Je možné je nějak v API získat?

Děkuji,
Zbyněk Janoška

jak...@...
Seznam vývojář
Windows NT 64 bits Firefox 58.0 64 bits

Re: Změna atributů POI podkladové mapy?

odesláno v 18 pro 2017 10:09

Dobrý den,
DOM používaný k vykreslení POIů není součástí API (ve smyslu rozhraní) a tak se jako mnoho dalších věcí pod kapotou mění bez upozornění. Informace o POIích nejsou součástí Mapy API a že se možná po nějakou dobu dalo něco vyčíst z atributů užívaných pro statistiky a že třeba zase někdy z nějakých půjde, nezaručujeme. Jinými slovy, co je součástí poskytovaného a zdokumentovaného rozhraní, to by se nemělo změnit tak, aby změna byla zpětně nekompatibilní, ale změny uvnitř nezdokumentovaných částí se dějí neustále, je mi líto.

zby...@...

odesláno v 18 pro 2017 10:56

Dobrý den,

rozumím. Šlo mi o to, že v html kódu stránky "http://mapy.cz" ty informace jsou a byly; a byly i v mapových podkladech, které se nahrávaly při používání API. Až nyní zmizely. Chápu to tedy tak, že v současné době není plánováno, že by se tyto informace opět do mapových podkladů dostaly?

Děkuji,
Zbyněk Janoška

jak...@...
Seznam vývojář
Windows NT 64 bits Firefox 58.0 64 bits

odesláno v 18 pro 2017 15:34

Mapy.cz sice používají Mapy API, ale také používají mnoho dalších věcí, které nejsou veřejně k dispozici ať už z právních důvodů nebo manažerského či technického rozhodnutí. Atributy data-log-* například na Mapy.cz slouží pro shromažďování statistik a hádám, že v API už zkrátka nebyly potřeba, nebo možná přímo kazily statistiky. Jejich návrat nedokážu předpovědět a rozhodně bych se na ně nespoléhal. Pokud potřebujete přímo datům POIů rozumět, nezbývá, než si napsat vlastní backend, který bude vydávat POIe dle vašeho výběru a jen je pomocí SMap.Marker vykreslovat do mapy, jak bude žádoucí.

zby...@...

odesláno v 18 pro 2017 17:16

Dobrý den,

děkuji za upřesnění. Upravím podle toho naši aplikaci.

S pozdravem
Zbyněk Janoška

Zpět na Mapy API v4.0