Kreslení čar

Diskuse k nové verzi mapového API. Napište nám, co se vám na novém API libí či nelíbí a přispějte svými komentáři a připomínkami k jeho zdokonalení.
p.s...@...
Příspěvky: 14
Windows NT 64 bits Firefox 57.0 64 bits

Kreslení čar

odesláno v 30 lis 2017 10:45

Existuje nějaká možnost jak nakreslit čáru s více barvami. Zatím používám outline. Chtěl bych mít každou barvu v čáře jenom jednou.

ond...@...
Seznam vývojář
Příspěvky: 895
Ubuntu Linux 64 bits Firefox 57.0

Re: Kreslení čar

odesláno v 04 pro 2017 08:21

Hezky den,

pokud chcete menit barvu pro useky cary, asi nebude jine vychodisko, nez namisto jedne cary pouzit car (usecek) nekolik.

Pokud chcete v ramci jedne cary barevny prechod, doporucuji https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/SVG/Tutorial/Gradients .

p.s...@...
Příspěvky: 14
Windows NT 64 bits Firefox 57.0 64 bits

Re: Kreslení čar

odesláno v 04 pro 2017 10:06

Nevyjádřil jsem se úplně přesně. Je to případ souběhu turistických značek. Samozřejmě mohu vedle jedné přímky nakreslit rovnoběžku ale mám problém určit v mapě vzdálenost mezi oběma rovnoběžkami tak aby se přesně dotýkaly. Srdečně zdravím Petr Šimák

jak...@...
Seznam vývojář
Příspěvky: 99
Windows NT 64 bits Firefox 58.0 64 bits

Re: Kreslení čar

odesláno v 05 pro 2017 09:33

To už bude zcela na Vás a nebude to snadný úkol. Budete muset vzít všechny geometrie a s ohledem na styl čáry (hlavně tedy její tloušťku) přepočítat souřadnice úseků, které jsou v souběhu s nějakou jinou existující tak, aby se už nepřekrývaly. Ideálně tedy postupně vzít první, tu vykreslit tak, jak má být. Pak druhou a tu, kdykoliv potká tu první, odsunout ve směru kolmice na daný shodný úsek a tak dále s další a další geometrií. Pro lepší výsledek možná bude ještě dobré rozhazovat je střídavě na na jednu a druhou stranu již vykreslených čar. Toto bude dobré si zapamatovat, aby se následně nemusel stejný výpočet provádět s každým posunem mapy, ovšem bude samozřejmě třeba provést nový, jakmile se změní zoom. Pokud to bude z nějakého důvodu moc pomalé, pak nejsnazší bude provést výpočet pro každý zoom a vypočtené výsledné souřadnice geometrií si k nim uložíte do databáze (nebo kde skladujete údaje o geometriích) jako zobrazované, takže si je pak budete vydávat už rovnou upravené z backendu a nebude třeba na klientovi nic pokaždé znovu počítat.

p.s...@...
Příspěvky: 14
Windows NT 64 bits Firefox 57.0 64 bits

Re: Kreslení čar

odesláno v 05 pro 2017 17:44

Toho jsem se obával a jak vidím právem. Nicméně moc děkuji a asi se do toho pustím.

Zpět na Mapy API v4.0