zjistit čtvrť + omezení výsledků našeptávače

Diskuse k nové verzi mapového API. Napište nám, co se vám na novém API libí či nelíbí a přispějte svými komentáři a připomínkami k jeho zdokonalení.
tom...@...
Windows NT 64 bits Firefox 57.0 64 bits

zjistit čtvrť + omezení výsledků našeptávače

odesláno v 23 lis 2017 23:42

Dobrý den,

Lze přes API zjistit pražskou čtvrť (respektive i u jiných měst) ?
našeptávač ji standardně nevrací, když ale vyhledám v browseru na mapy.cz například vodičkova 10 a rozkliknu výsledky z našeptávače čtvrť se korektně zobrazí "Praha 1 - Nové Město", tedy data se zdá že máte.

Omezení vyhledávače dle zobrazení mapy.
Řešení pro to, aby našeptávač nenabízel na prvních místech, různá místa mimo požadovaný záběr jsem našel:
https://napoveda.seznam.cz/forum/viewtopic.php?f=31&t=30113&p=116169&hilit=na%C5%A1ept%C3%A1va%C4%8D#p116169, tato informace vypadá aktuálně, nicméně než to budeme implementovat rád bych se zeptal, jak se to chová konkrétně?
změní prioritu našeptaných výsledků ? nebo nerelevantní vůbec nenabídne ?

PS: jedná se o užití v premiové verzi, od kolegů již ceník a návrh smlouvy mám, jen bych to rád měl primárně dotažené technicky na 100%

Díky

Tomas Petrus

rom...@...
Linux 64 bits Google Chrome 62.0.320

Re: zjistit čtvrť + omezení výsledků našeptávače

odesláno v 27 lis 2017 09:07

Dobrý den,
vytvořil jsem pro Vás příklad včetně komentářů, jak obohatit data o čtvrtě, jestli jsem správně porozuměl zadání.
Příklad: http://jsfiddle.net/59b4tf7L/
Mějte se a s pozdravem Roman Makudera

rom...@...

odesláno v 27 lis 2017 09:08

Ohledně toho omezení, co přesně chcete omezovat? Napojit našeptávač na vlastní mapu? Takže se budou výsledky omezovat pouze na to, co jde vidět?

tom...@...
Windows NT 64 bits Google Chrome 62.0.320

odesláno v 27 lis 2017 20:23

Dobrý den,
díky.

testoval jsem uvedený příklad, ale já v tom našeptávači ty čtvrtě prostě nevidím. např.: Vodičkova 677/10 je korektně sice Praha 1, ale to Nové Město tam nikde není, i když na mapách.cz to pak v detailu je. Testoval namátkově x objektů třeba hlavní nádraží apod. ale u ničeho se mi čtvrť nezobrazila.

u omezeni mi jde o následující: vím že jeden klient má základnu v Praze,
Když aktuálně použiji našeptávač a dám vyhledat například Mecca - tak tím z pozice pražské základny myslím klub Mecca nikoliv Meccu v Saudské arábii, kterou mi to nyní nabízí jako první

druhý klient má základnu třeba v Ostravě, tak ho primárně zajímají věci z jeho okolí.

Čili. primárně potřebuji nabízet na prvních místech relevantní místa/adresy z okolí klienta a je mi relativně jedno na co se zrovna dívá na mapě.

Nějaké tvrdší omezení dat třeba jen na ČR by také pomohlo.

Tzn.: ve výsledku bych potřeboval asi nějakou kombinaci (data jen ČR + na prvních místech nejbližší relevantní místa vztažená k definovanému GPS bodu)

rom...@...

odesláno v 05 pro 2017 09:56

Dobrý den,
za prvé se chci zeptat, jestli tam máte někoho (nebo vy sám), kdo to bude programovat? To bych mohl pak navést, jak se k těm datům stavět a upravit si je pro vlastní potřeby.

rom...@...

odesláno v 05 pro 2017 10:07

přidal jsem upravený příklad http://jsfiddle.net/59b4tf7L/1/ kde jde vidět i to zobrazení té části čtvrti. Ty data co tam chodí by měl vidět váš programátor v příkazové řádce, jedná se o tyto parametry (příklad), která můžete používat podle vlastních potřeb:

"municipality": "Brno",
"zipCode": "",
"street": "",
"evidenceNumber": "",
"ward": "",
"houseNumber": "",
"id": 5740,
"suggestFirstRow": "Brno",
"district": "Brno-m\u011bsto",
"country": "\u010cesk\u00e1 republika",
"region": "Jihomoravsk\u00fd",
"nuts": "CZ0642",
"suggestSecondRow": "okres Brno-m\u011bsto, kraj Jihomoravsk\u00fd",
"source": "muni",
"longitude": "16.6078410",
"streetNumber": "",
"latitude": "49.2002210",
"quarter": "",
"iconType": "geo"

rom...@...

odesláno v 05 pro 2017 10:22

tento poslední příklad http://jsfiddle.net/smap/59b4tf7L/2/ obsahuje omezení na ČR + možnost omezení na kraj - viz. část v "suggest.getProvider().updateParams(params => {". Je tam seznam krajů a jejich ID, kde váš programátor podle návodu může nastavit omezení výsledků.
Doufám, že jsem pomohl,
s pozdravem Roman Makudera

Zpět na Mapy API v4.0