Možnost stahovat skrz API offline mapy

Diskuse k nové verzi mapového API. Napište nám, co se vám na novém API libí či nelíbí a přispějte svými komentáři a připomínkami k jeho zdokonalení.
h.k...@...
Příspěvky: 1
Mac OS X Safari 10.1

Možnost stahovat skrz API offline mapy

odesláno v 27 čer 2017 10:33

Dobrý den,

mám v plánu dělat jakožto svůj maturitní projekt aplikaci, kde bude možné tvorba vlastních tras (cylkistických atd). Chápu zatím použití Vašich API, ale mám dotaz ohledně možnosti stahování offline map, aby človek na cestách nemusel být stále online. Zároveň bych rád k tomu přidělal i navigaci, ale to bude záležet na zbylém čase.

Děkuji moc za Váš čas a přeji příjemný zbytek dne.

jak...@...
Seznam vývojář
Příspěvky: 97
Windows NT 64 bits Firefox 55.0

Re: Možnost stahovat skrz API offline mapy

odesláno v 27 čer 2017 12:24

Dobrý den,

Mapy API nemá žádnou možnost pracovat offline. Nicméně Chrome a Firefox nabízejí možnost použít Service Worker a s jeho pomocí by pravděpodobně šlo přimět uživatele aby si prohlédl kousky mapy, které by pak mohl mít k dispozici i offline. Ne moc elegantní řešení, ale maturitní práce není komerční produkt a jen samotné užití Service Workeru je v rámci školního projektu zajímavé. Pokud jde o navigaci, tak plánovač trasy je součástí API, ale podrobná turn-by-turn navigace není nijak triviální a API nic takového neobsahuje.

Z Vašeho příspěvku není platforma zřejmá, tak jen pro upřesnění: Pokud se nemá jednat o webovou aplikaci, ale o něco nativního pro Windows 10 Mobile/Android/iOS, pak bych užití webového Mapy API nedoporučoval.

Zpět na Mapy API v4.0cron