nevhodný způsob aktualizací map - mobil

Diskuse k nové verzi mapového API. Napište nám, co se vám na novém API libí či nelíbí a přispějte svými komentáři a připomínkami k jeho zdokonalení.
dhe...@...
Android Google Chrome 47.0.252

nevhodný způsob aktualizací map - mobil

odesláno v 18 čer 2017 08:04

Dobrý den Vážení,
jsem spokojeným uživatelem programu mapy.cz na mobilu s tím, že využívám ofline mapy. Aplikace je výborná. Co mne však pravidelně vytočí do nepříčetnosti, jsou aktualizace map.
Příklad první:
Odjíždím na Velikonoce. Mapy jsou aktuální, mohu vyrazit. Provozuji turistiku a celý víkend chodím. V restauraci je free wifi, tak se připojuji. Najednou mapy stahují aktualizace. Nevím jak se to stalo. Možná vyskočilo okno, které vypadalo jako z mailu, ale určitě nebyla cíleně vyvolána aktualizace mapy. No a pak to znáte. Ofline mapa nefunguje a čekáte na šíleně pomalé wifině, než se data doplazí. Podle mne je i rok stará (zastaralá) turistická mapa lepší, než mapa žádná. Vypnutí aktualizací v Androidu to jistí a nehoda už nehrozí.

Příklad druhý:
Jsem na dovolené v Řecku. Při procházce městem by se hodila mapa. Lze stáhnout? Ano lze. Super, jde se na to. Stahuj Řecko! Jenže ouha, je tu aktualizace map a ta nabízí, že je třeba stáhnout 6,5 GB dat. Já jsem v Řecku a nepotřebuji aktuální Německo, Polsko, Rakousko ... Co s tím? Výmazu všechny mapy a stáhnu jen to Řecko. Ok. Až se vrátím domů, nesmím zapomenout stáhnout ČR a OKOLÍ, protože jinak budu zase někde čekat na data.

Proto navrhuji, abyste upravili aktualizace ofline map takto:
1. U ofline mapy přidat ikonu
Aktuální mapa
Zastaralá mapa
Dostupná (nestažená)
Seznam map by se dal podle ikony seřadit.
2. Aktualizaci umožnit jen pro zvolené-vybrané mapy. Aplikace může umožnit výběr více map, ale hromadnou aktualizaci pouze vybraných map.
3. Přidání mapy nesmí ovlivńovat stávající mapy. Když chci přidat novou ofline mapu státu (Řecka), nepotřebuji aktuální Polsko, Německo, Rakousko... A znovu platí, lepší rok staré Rakousko, než žádné.
4. Velice užitečná by byla mapa ČR s okolním pásem 50 až 70 km do okolních států. Ta by se hodila pro příhraniční turistiku, a nepotřeboval bych Německo, Polsko, Rakousko, Maďarsko.
5. Další užitečnou funkci aktualizace mapy by byl odhad času do konce stahování. Ten by se snadno spočítal z aktuální rychlosti připojení.
6. Uživatelská možnost omezit aktualizace map jen na rychlé wifi, by také bylo dobré. Málokdo chce čekat více než půl hodiny, a ne každý chce obětovat mobilní data na aktualizaci dat.
Myslím, že to nejsou náročné požadavky, ale úspora času, energií, přenosů dat a nervů uživatelů bude obrovská.
S pozdravem Váš uživatel aplikace mapy.cz.

Zpět na Mapy API v4.0