m.addCard první použití

Diskuse k nové verzi mapového API. Napište nám, co se vám na novém API libí či nelíbí a přispějte svými komentáři a připomínkami k jeho zdokonalení.
hor...@...
Příspěvky: 6
Windows NT 64 bits Firefox 53.0

m.addCard první použití

odesláno v 25 kvě 2017 06:22

Dobrý den,
tvořím něco jako turistický portál http://melnik.fspnet.eu. Udělal jsem funkci pro zobrazení vizitky z externího menu(vpravo). Většina odkazů funguje správně, kromě Dubé v sekci Města a obce (14).
Vizitka se sice zobrazi, ale střed mapy se posune na Medonosy. To se děje jen po reloadu stránky. Při následujícím kliku je již vše vpořádku.
Díky za odpověď.
m.

ond...@...
Seznam vývojář
Příspěvky: 895
Ubuntu Linux 64 bits Firefox 53.0

Re: m.addCard první použití

odesláno v 25 kvě 2017 09:42

Hezky den,

po chvili hrani s aplikaci je videt, ze se problem tyka vsech lokaci.

Nevim, jak presne vypada zdrojovy kod, ktery obstarava klikani a otevirani vizitek. Tipnul bych ale, ze bude delat zhruba dve funkce:

1) zmenit stred a meritko mapy tak, aby byla videt cilova destinace
2) otevrit vizitku

Zmena stredu a meritka je ovsem asynchronni (animovana), takze obe dve tyto cinnosti se vykonavaji naraz. A to je zdrojem problematickeho chovani, protoze otevreni vizitky posouva mapu (tak, aby se vizitka vesla do pruhledu) a k tomu je nutne znat aktualni zoom. Jenze ten spravny zoom (pro zobrazeni vizitky) je znam az pozdeji, teprve ve chvili skonceni animace posunu.

Navrhuji tedy otevreni vizitky az s drobnym zpozdenim, rekneme 500ms. Animovana zmena zoomu trva 300ms, to nam dava dostatecnou rezervu. Vysledny kod bude tedy neco jako
Kód: Vybrat vše
setCenterZoom();
setTimeout(function() { otevriVizitku(); }, 500);

hor...@...
Příspěvky: 6
Windows NT Mozilla

Re: m.addCard první použití

odesláno v 25 kvě 2017 14:53

Moc děkuji za radu. Vše funguje jak má.
m.

Zpět na Mapy API v4.0cron