Každá vrstva jinou značku - GPX (XML)

Diskuse k nové verzi mapového API. Napište nám, co se vám na novém API libí či nelíbí a přispějte svými komentáři a připomínkami k jeho zdokonalení.
lib...@...
Windows Seven 64 bits Google Chrome 57.0.298

Každá vrstva jinou značku - GPX (XML)

odesláno v 23 dub 2017 16:42

Dobrý den,
rád bych poprosil o radu...
Zobrazuji stovky bodů na mapě celkem ve 3 vrstvách, body tedy tahám ze tří GPX souborů (XML). Potřebuji, aby každá vrstva zobrazovala jiný vhled bodu (vlastní obrázek). Všude je popsáno, jak definovat pár značek přímo v kodu, ale nikde jsem nenašel návod jak jednoduše hromadně definovat vzhled značky u všech bodů jedné vrstvy tahané z externího souboru.

Děkuji.

Kód: Vybrat vše
var vrstva1 = new JAK.Request(JAK.Request.XML);
   vrstva1.setCallback(window, "response");
   vrstva1.send("vrstva1.xml");

var vrstva2 = new JAK.Request(JAK.Request.XML);
   vrstva2.setCallback(window, "response");
   vrstva2.send("vrstva2.xml");

var vrstva3 = new JAK.Request(JAK.Request.XML);
   vrstva3.setCallback(window, "response");
   vrstva3.send("vrstva3.xml");

var response = function(xmlDoc) {
    var gpx = new SMap.Layer.GPX(xmlDoc, null, {maxPoints:1000});
    mapa.addLayer(gpx);
    gpx.enable();
    gpx.fit();
}

ond...@...
Seznam vývojář
Ubuntu Linux 64 bits Firefox 53.0

Re: Každá vrstva jinou značku - GPX (XML)

odesláno v 24 dub 2017 07:24

Hezky den,

API takovouto funkcionalitu aktualne nepodporuje. Vsechny znacky z GPX souboru vypadaji stejne.

Muzeme ji ale pridat, nicmene je pro to nutne vymyslet nejake uspokojive rozhrani. Jak byste si predstavoval, ze by SMap.Layer.GPX mel pozadovanou funkcionalitu nabizet?

lib...@...

odesláno v 24 dub 2017 22:31

Dobrý den,
děkuji za odpověď.

Muzeme ji ale pridat, nicmene je pro to nutne vymyslet nejake uspokojive rozhrani. Jak byste si predstavoval, ze by SMap.Layer.GPX mel pozadovanou funkcionalitu nabizet?

Ptáte se mě, jak bych si to představoval :-). Jakýmkoliv způsobem... hlavně aby to bylo vůbec možné. Nejsem vývojář, jen uživatel. Možná by šlo vytvořit vrstvy značek s vlastními obrázky samostatně každou zvlášť a tyto hotové vrstvy pak zobrazit společně najednou.
Nevím, kde přesně se používá kod, který odkazuje na klasický červený bod, ten je tedy asi třeba upravit o proměnnou, kterou v případě použití GPX můžeme definovat sami přímo ve funkci xmlDoc.
Jak jsem řekl, nejsem vývojář, jen se ptám, protože jsem to za dva dny non-stop hledání prostě nenašel :-).

I tak děkuji za vaši ochotu a flexibilitu, vaše rychlé reakce se jen tak nevidí ;).

lib...@...

odesláno v 26 dub 2017 20:16

Ještě mě napadlo, zda není možné parametr značky vložit do XML souboru se souřadnicemi značek...v dokumentaci GPX však žádný takový příklad uveden není. Bylo by možné použít script pro definici samostatné značky a zařadit ho těsně před konec funkce na hromadné generování značek?

ond...@...
Seznam vývojář

odesláno v 28 dub 2017 10:25

lib...@... píše:Ještě mě napadlo, zda není možné parametr značky vložit do XML souboru se souřadnicemi značek...v dokumentaci GPX však žádný takový příklad uveden není. Bylo by možné použít script pro definici samostatné značky a zařadit ho těsně před konec funkce na hromadné generování značek?

To bohuzel mozne neni (GPX format nic takoveho neumoznuje) a asi to neni ani dobry napad -- GPX je pouze zdrojem dat, zobrazovat si je kazdy muze tak, jak chce.

Moznost definice jine znacky jsem si pridal na soupis ukolu. Casem se k tomu v API jiste dostaneme.

ond...@...
Seznam vývojář

odesláno v 31 kvě 2017 15:12

Hezky den,

u GPX vrstvy lze nyni nove specifikovat URL souboru s obrazkem znacky. Jedna se o treti parametr konstruktoru SMap.Layer.GPX, tedy konfiguracni objekt. V nem muzeme obrazek zadat jako vlastnost "url", napriklad takto:

Kód: Vybrat vše
var layer = new SMap.Layer.GPX(xmlDoc, null, {url:"//api.mapy.cz/img/api/marker/drop-blue.png"});

Zpět na Mapy API v4.0