Import GPX - více úseků

Diskuse k nové verzi mapového API. Napište nám, co se vám na novém API libí či nelíbí a přispějte svými komentáři a připomínkami k jeho zdokonalení.
hou...@...
Příspěvky: 1
Windows NT Firefox 52.0

Import GPX - více úseků

odesláno v 18 dub 2017 06:29

Nedávno (minulý rok) bylo možno přetažením trasy gpx nakreslit více samostatných úseků. Stačilo, když byly odděleny závorkami <trk></trk>. Každý úsek byl nakreslen jinou barvou. Nyní se nakreslí pouze první z nich. Dala by se tato vlastnost obnovit?
Myslím, že takovou funkcí by se mapy.cz mohly chlubit, jinde jsem ji nenašel.
Příklad trasy z minulého roku přikládám. Přiložil bych i zdrojový soubor ale gpx zde není povoleno.

jak...@...
Seznam vývojář
Příspěvky: 85
Windows NT 64 bits Firefox 54.0

Re: Import GPX - více úseků

odesláno v 20 dub 2017 10:03

Toto sice nijak nesouvisí s Mapy API, ale nevadí. Přetažení GPX nad mapu dříve způsobilo pouze vizualizaci obsahu bez další možnosti práce s ním a bez možnosti uchovat takovou vizualizaci například v URL. Což byl původně pouze easter egg, který se rozšířil mezi lidi. Nyní vznikl nový nástroj pro import GPX, který umí zatím pouze track a to první v souboru, nicméně ten vyžadoval funkcionalitu přetažení souboru nad stránku, takže easter egg musel pryč.

art...@...
Příspěvky: 1
Windows NT 64 bits Mozilla

Re: Import GPX - více úseků

odesláno v 13 čer 2017 16:31

Taky bych to ocenil.
Vypadá to, že se načte jenom jeden track, ale zato všechny trackSegmenty. A tváří se to jako "Úsek 1". Nemohly by se tedy na "Úseky" namapovat - místo tracků - trackSegmenty?

ste...@...
Příspěvky: 91
Mac OS X Google Chrome 58.0.302

Re: Import GPX - více úseků

odesláno v 14 čer 2017 07:40

Při přetažení souboru do mapy dojde k vizualizaci jako byla v původní podobě. Funkce importu byla oddělena a funguje se všemi benefity i omezeními. Na nejbližší období máme jiné priority, než úpravu zmíněných funkcí.

Zpět na Mapy API v4.0