Jak vložit příspěvek do fóra nápovědy

Diskuse k fungování služby Spolužáci.
mic...@...
Helpdesk moderátor
Příspěvky: 132

Jak vložit příspěvek do fóra nápovědy

odesláno v 23 úno 2011 12:09

1 . Abyste mohli na fórum nápovědy napsat, je nejprve potřeba Přihlásit se. Přihlášení pomocí Vašeho uživatelského jména a hesla můžete provést v pravém horním rohu (přihlášení je na všech následujících stránkách, doporučujeme však přihlášení ihned na hlavní stránce).

Obrázek

2 . Pokud jste přihlášeni, vidíte v pravém horním rohu Vaše uživatelské jméno s možností Odhlásit. Nyní stačí již jen najít místo kam napsat. Na hlavní stránce fóra, klikněte na službu jíž se dotaz týká. Pro příklad vybereme službu Spolužáci.

Obrázek
3. Nyní jak postupovat:

- klikněte na tlačítko Nové téma, které naleznete v levém horním rohu nad seznamem témat.

Obrázek

4. V možnosti Odeslat nové téma vyplňte Předmět (jedná se o jméno příspěvku, snažte se tedy, aby odpovídal tomu, co potřebujete) a napište text příspěvku. Pokud popisujete nějaký problém, snažte se jej popsat, co nejpodrobněji.

Pokud chcete vidět, jak bude Vámi napsaný příspěvek vypadat, klikněte na tlačítko Náhled (ukázka, kde se náhled zobrazí, je na následujícím obrázku označen zeleným obdélníkem).

Jste-li spokojeni s tím, jak příspěvek vypadá klikněte na tlačítko Odeslat.

Obrázek

5. Příspěvek byl odeslán a nyní stačí pouze počkat na odpověď.

Pokud v pravém horním rohu kliknete na možnost Zobrazit vaše příspěvky, zobrazí se Vám výpis příspěvků, kde vidíte i případný počet Odpovědí. Nemusíte si tedy pamatovat, kam jste příspěvek v kolik hodin vložili. Vždy jej najdete pod touto volbou.

Abyste si odpověď zobrazili, klikněte na název tématu (v tomto případě na Jak mám smazat fotku).

Obrázek

6. Nyní vidíte Váš dotaz i odpověď na něj. Pokud chcete na odpověď reagovat, postupujte dle návodu dále. V případě, že již dále reagovat nechcete, stačí se v pravém horním rohu stránky Odhlásit (zmíněno v bodu 2).

Obrázek

7. Klikněte na tlačítko Odpovědět, které je umístěné vždy nad a pod příspěvky na levé straně (zobrazení na obrázku výše)

8. V možnosti Odeslat odpověď napište text příspěvku.

Pokud chcete vidět, jak bude Vámi napsaný příspěvek vypadat, klikněte na tlačítko Náhled. Jste-li spokojeni s tím jak příspěvek vypadá klikněte na tlačítko Odeslat.

Obrázek

U každého dotazu prosím uvádějte ID číslo třídy. Pokud nebude ID číslo uvedeno, nebude možné odpovědět na jakoukoliv konkrétní otázku týkající se třídy.

Děkujeme za pochopení a za zachování přehlednosti fóra.

Zpět na Spolužáci