Fórum nápovědy

Seznam

Měření přímé vzdálenosti dvou bodů

Aleš Stamberg

25.7.2021 v 20:35

Dobrý den,
v aplikaci MAPY není v možnostech trasy volba "Měření přímé vzdálenosti dvou bodů" tak jako je to možné na webu. Bylo by prosím vás možné něco takového přidat i do mobilní aplikace? Někam vedle symbolu vodáka, třeba v podobě pravítka. Asi bez výpočtu času, stačí mi ta vzdálenost.
Ocenil bych to jako radioamatér pro zjištění vzdálenosti v terénu, jelikož ne všude na kopcích je kvalitní signál pro naše webové aplikace, které toto měření umožnují. Vaší aplikaci MAPY je možno používat i off-line.
Děkuji.
Aleš Stamberg

Standa Komínek

1.8.2021 v 21:04

relevantní
Pokud to nepotřebujete přesně na metry, ale jen orientačně, tak zkuste měření vzdálenosti pomocí dvou prstů...

Aleš Stamberg reagoval na příspěvek od Standa Komínek

7.9.2021 v 9:32

Tak o této funkci jsem nevěděl. Vyzkoušeno, nějaká nepřesnost v řádech metrů by nevadila, ale jenžeje to tak pro měření v řádu okresu. Když si chci změřit DX spojení mezi Boubínem a Ještedem, tak to při zobrazení celé čr na mobilu už vůbec ani trochu přesně netrefím. No, jak již jsem psal, bud použiji jiné aplikace, a nebo se přesnou vzdálenost dozvím až doma na PC dle výškopisu a deníku.
Děkuji.

Michal Orlita

19.9.2022 v 17:21

Netusite nekdo, proc prestalo fungovsat mereni vzdalenosti pomoci dvou prstu na ios aplikaci? Loni mi fungovalo, ted nechodi

Dvorda

22.9.2022 v 16:13

I já bych uvítal vidět na displeji přímku mezi dvěma zadanými body. V nouzi to jde (dost krkolomně) na google mapách. Jako radioamatér jsem často na nějakém místě a chci vědět vzdálenost (a nejlépe i azimut) na protibod. Plus vědět, přes jaký terén poletí signál a nebo budu muset jít já v případě, že jdu do cíle "rovnou za nosem".....
Děkuji

miroslav matuska

1.10.2022 v 14:21

Zdravim a používám cykloserver.cz.Dam tam start a cíl a vidím celkovou vzdálenost včetně míst které bych vzdušnou vzdálenost překonával.Je to ideální když chci vědět co vidím nebo nevidím v uvedeném směru . Zanedbatelný problém je, že se neřeší zakřivení zeměkoule.Na to jsou ale jiné programy.Mira

Standa Komínek reagoval na příspěvek od miroslav matuska

3.10.2022 v 6:47

Tak na webu mapy.cz jde tohle samozřejmě také (dokonce i s výškovým profilem). Ale tady je dotaz na měření v apce, nikoliv webové verzi...

Z J reagoval na příspěvek od Aleš Stamberg

4.10.2022 v 21:29

Dejte si např. Ještěd do vyhledávání, ve výsledcích je vlevo vzdálenost.

Nový dotaz

Přiložené přílohy

    Zbývá 12MB (z 12MB)

    Měření přímé vzdálenosti dvou bodů

    Přiložené přílohy

      Zbývá 12MB (z 12MB)