Fórum nápovědy

Seznam

Chybné souřadnice v androidích mapách.cz

Roman Brauner

2.9.2019 v 13:03

Dobrý den, po jedné z posledních aktualizací se po tapnutí na konkrétní místo na mapě v mapy.cz pro Android zobrazují chybné souřadnice. Pokud tyto souřadnice zadám zpětně do mapy.cz, ukáže mi to lokalizaci o několik stovek metrů jinde. Může to, prosím, někdo prověřit?

K. Mrázek

3.9.2019 v 18:45

Chyba není v Mapy.cz ale zřejmě na Vašem Androidu. Právě otestováno a souřadnice přesně sedí...

Roman Brauner reagoval na příspěvek od K. Mrázek

4.9.2019 v 6:55

Tak to by mě zajímalo, jak toto může ovlivnit Android :-)

Roman Brauner

6.9.2019 v 8:52

Přikládám ještě screenshoty

K. Mrázek reagoval na příspěvek od Roman Brauner

10.9.2019 v 7:31

Chyba HW? Nepřesný GPS modul?

Roman Brauner reagoval na příspěvek od K. Mrázek

11.9.2019 v 9:12

Ostatní mapové i navigační aplikace ukazují přesně. Navíc, jak je vidět na obrázku, dojde v chybě až po rozkliknutí pro zkopírování. Po tapnutí na mapě se souřadnice zobrazí správné (HW tedy funguje správně), k posunu v hodnotách dojde až po rozkliknutí.

K. Mrázek reagoval na příspěvek od Roman Brauner

11.9.2019 v 18:40

Tak pak nevím, u mne to funguje správně - viz příloha

Zkusil bych reinstal aplikace (začít vymazat Mezipaměť a Úložiště a poté odinstalovat)

Roman Brauner

12.9.2019 v 8:43

Nepomohlo nic. Je zvláštní, že po rozkliknutí na "Pozice na mapě" sice dojde ke zkreslení souřadnic, ale např. náhled do katastru je správný a odpovídá původnímu místu na mapě. Škoda, že neodpovídají vývojáři. Psal jsem i na podporu a nic.

Jakub Faifer • tým Mapy.cz

12.9.2019 v 9:07

relevantní
Dobrý den, problém nastavá ve chvíli, kdy se do místa kam zapíchnete prst, nabídne nějaký objekt, který na daném místě leží.
Dobrým příkladem je "ulice". Pokud zapíchnete bod někam na ulici, v prvním náhledu v aplikaci vidíte souřadnice přesně místa, na které jste tapnul. Jakmile otevřete detail a to i na webu, načete se detail "ulice" ale jeho souřadnice ukazují na střed ulice, nikoliv už na místo kam jste tapnul..

Roman Brauner reagoval na příspěvek od Jakub Faifer

12.9.2019 v 9:22

Jsem rád, že někdo konečně zareagoval. Děkuji za vysvětlení, ale považujete toto chování aplikace za správné?

Roman Brauner

18.9.2019 v 7:24

A odpověď opět nikde :-( Aplikace se chová nesmyslně, ale nikomu to nevadí :-(

Roman Brauner

20.9.2019 v 6:31

Je vidět, jak podpora mapy.cz fakt funguje. Jejich app funguje špatně a nikdo není ani schopen reagovat a odpovědět.

Nový dotaz

Přiložené přílohy

    Zbývá 12MB (z 12MB)

    Chybné souřadnice v androidích mapách.cz

    Přiložené přílohy

      Zbývá 12MB (z 12MB)