Fórum nápovědy

Seznam

Pamatovat si mě

Jiří Valášek

17.10.2018 v 13:16

Proč je při přihlášení do emailu vždy zatržený čtvereček ,,Pamatovat si mě" při každém přihlašování to musím zrušit, neboť nestojím o trvalé přihlášení. Myslím si, že je na každém aby si zvolil sám jestli čtvereček zatrhne a nebo ne. V nápovědě píšete že:

Trvalé přihlášení je sice pohodlné, neboť nemusíte opakovaně zadávat přihlašovací údaje, ale nese bezpečnostní rizika

Potom se ptám proč v základním nastavení je již čtvereček zatrhnutý?

Michal Slavík

12.2.2019 v 17:52

Dobrý den,
také nemám zájem o trvalé přihlášení bez možnosti nastavit si automatického odhlášení po uzavření prohlížeče.
Jakpak by se k Vašemu bezpečnostně rizikovému řešení asi stavěla směrnice o GDPR, respektive Úřad pro ochranu osobních údajů ?
Bylo by možné zvážit navrácení "nastavovacího čtverečku" ?
Děkuji Slavík

Michal Kubíček

12.2.2019 v 18:02

Dobrý večer,

ano, mám dojem, že z hlediska nové legislativy je to samo o sobě problém.

S pozdravem
Michal Kubíček


Jarmila Přibylová

1.4.2019 v 9:54

Takže skutečně Seznam předpokládá, že pokud chci zůstat trvale odhlášená, musím po každém jednotlivém odhlášení mazat cookies? A je to ode mě lenost, když se mi do něčeho takového nechce a obtěžuji s takovým zbytečným požadavkem? (Ono se i stává, že jeden počítač používá několik lidí - a každý kdo se do něj podívá, může si přečíst maily toho předchozího... ) Můžu si vybrat, jestli chci úvodní stránku oranžovou nebo bleděmodrou, ale způsob přihlašování ne?

Jaroslav Hájek

11.4.2019 v 22:47

Vraťte to prosím jak to bylo. Nebo aspoň udělejte nastavení, kde si to můžu zvolit. Teď když chci jít na seznam a vybafne na mě bílá (default) stránka, až po té, co se přihlásím do emailu, mám konečně tmavý vzhled a nastavení. Jelikož pracuji s PC většinou v noci je tohle otrava, furt se přihlašovat jak prdlej....

Stanislav

17.4.2019 v 15:49

Dobrý den.Otevřel jsem si svůj email na cizím Pc.Jak mám docílit aby se mi po odhlášení a novém přihlášení moje přihlašovací udaje nezobrazovali automaticky?Chci na cizím Pc mít absolutní pocit bezpečí a zadávat heslo ručně.prosím poraďte mi

Tomáš Hájek

5.5.2019 v 3:07

Měl jsem stejnej problém, zkusil jsem to vyřešit tím, že jsem se po přihlášení MANUÁLNĚ odhlásil a pak okamžitě znova přihlásil, a ZATÍM to funguje (tj. zůstanu přihlášenej i po restartu prohlížeče). Nevim, jestli to bude fungovat i u ostatních, ale za pokus to asi stojí :-)

Jiří Sláma

7.7.2019 v 12:15

Mám ale opačný problém, omylem jsem zvolil pamatovat si heslo a nyní bych ten stav otřeboval, z bezpečnostního hledisky vrátit zpět.
Existuje návod jak na to?

Ivana 2 Helpdesk • Moderátor reagoval na příspěvek od Jiří Sláma

11.7.2019 v 16:26

Dobrý den,

pokud se jedná o předvyplněné údaje při přihlášení do emailu, jedná se o nastavení prohlížeče. Pokud mi sdělíte jaký máte prohlížeč, mohu vám sem poslat nápovědu na smazání těchto údajů.

Ivana

Drahoslav Klíma

27.7.2019 v 10:47

Nemohu se trvale odhlásit z emailu na mém pc.nikdy se to nestalo a ted po zobrazení přihlášení naskočí komplet adresa i z heslem.V sekci aktivní přihlášení mi sice naskočí zařízení na kterém jsem přihlášen ale na druhé straně chybí popelnice pro odhlášení a řádek s nápisem odhlásit všude nic neodhlásí.

Ivana 2 Helpdesk • Moderátor reagoval na příspěvek od Drahoslav Klíma

29.7.2019 v 13:04

relevantní
Dobrý den,

zde se totiž nejedná o aktivní přihlášení ale předvyplněné údaje v prohlížeči. Je třeba to smazat přímo v nastavení prohlížeče. Pokud mi sem napíšete v jakém je to prohlížeči, mohu vám poslat přímo návod na odstranění předvyplněných údajů.

Ivana

VZ

11.8.2019 v 22:07

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli došlo teď někdy k nějaké změně, neboť se mi poslední cca 3-4 dny email neustále odhlašuje. Pokaždé, když otevřu stránku internetu, jsem odhlášená z emailu (a hlavní strana pak samozřejmě vypadá jinak, než jak ji mám nastavenou).

Neexistuje nějaká možnost, aby si každý uživatel mohl zvolit, jestli chce zůstat přihlášen trvale, jak to bylo dříve? Nikde v nastavení jsem to nenašla a pořád se přihlašovat je otravné... Pokud to někde v nastavení je a já to jen nevidím, prosím o radu...

Děkuji.

Ivana 2 Helpdesk • Moderátor reagoval na příspěvek od VZ

12.8.2019 v 14:07

Dobrý den,

pokud se email stále odhlašuje, doporučuji v nastavení prohlížeče promazat soubory cookies a cache. pokud mi sem pošlete jaký máte prohlížeč, pošlu Vám případně obrázkový návod jak to udělat.

Ivana

Renata Bočková

14.8.2019 v 9:43

Dobrý den, mám stejný problém jako paní Zezulová výše. Počítač jsem restartovala, cookies promazala (to dělám dlouhodobě standartně pomocí ccleaner) ale je to bez efektu. Používám Firefox. Musím říct, že po letech spokojeného používání je tento stav velmi otravný a uživatelsky nepříjemný.

Ivana 2 Helpdesk • Moderátor reagoval na příspěvek od Renata Bočková

16.8.2019 v 17:11

relevantní
Dobrý den,

rozumím, v tomto případě je možné, že to způsobuje nějaký doplněk. Doporučuji promazat Mozillu dle nápovědy ZDE a poté počítač restartovat. Poté to vyzkoušejte znovu.

Ivana

Lada Žirovnická

21.8.2019 v 21:36

Dobrý den,
já mám trošku opačný dotaz - a raději situaci popíšu: přihlásím se standardně do e-mailu, chvíli v něm jsem - a pak se, jako obvykle z e-mailu odhlásím. Nicméně - seznam se dále tváří, že jsem přihlášená, vybírá mi články (oč se nikdo neprosil) a pokud chci, abych "přestala být přihlášená i po odhlášení" - musím v pravém horním rohu odkliknout pod svou ikonkou "zapomenout uživatele". Pokud bych chtěla zůstat přihlášená, tak se přeci vůbec neodhlašuju z e-mailu, ale rovnou z mailové schránky přejdu na seznam. Tohle je nesmysl.

Ivana 2 Helpdesk • Moderátor reagoval na příspěvek od Lada Žirovnická

22.8.2019 v 9:19

relevantní
Dobrý den,

při odhlášení z emailu skutečně dojde jen k odhlášení z emailové schránky, ale profil jako takový zůstane přihlášen. Tedy kdybyste navštívila nějaké jiné naše služby, budete tam přihlášená automaticky. Poku se chcete odhlásit i z profilu, je nuté skutečně kliknout na ikonu účtu a dát zapomenout.

Ivana

Josef Šebesta reagoval na příspěvek od Ivana 2 Helpdesk

3.9.2019 v 22:09

Dobrý den.
Jde někde nastavit automatické zapomenutí po odhlášení ze schránky. Tato nová funkce je, jak to napsat slušně, velice nepohodlná. Po každé kontrole pošty musím zbytečně klikat, protože to rozhodí nastavení domovské stránky. Promiňte, ale z mého pohledu má tato nová funkce -10 bodů z 10.

Ivana 2 Helpdesk • Moderátor reagoval na příspěvek od Josef Šebesta

4.9.2019 v 9:36

relevantní
Dobrý den,

bohužel, nic jako automatické zapomenutí nastavit nelze. Nicméně si můžete stránku nastavit aby vypadala stejně, jako ta neodhlášená (i boxíky, vzhled apod.)

Ivana

Lada Žirovnická reagoval na příspěvek od Ivana 2 Helpdesk

13.9.2019 v 22:13

Super :) - a kdy máte v plánu tuto nevyžádanou a kontraproduktivní funkcionalitu zrušit, nebo ji aspoň nastavit jako volitelnou? nejsem si jistá, jak je to z pohledu GDPR správně, ale nemyslím si, že by měl "klient" po ODHLÁŠENÍ zůstat přihlášen - a.k.a. "zapamatován" kvůli eventualitě využití dalších služeb - které třeba zrovna nechce využívat? nebylo by lepší, pohodlnější a bezpečnější, aby se přihlásil na každou službu, kterou CHCE - zvlášť, TEHDY, když ji chce využívat? nebo mu dát aspoň tu možnost si vybrat? nelíbí se mi, že je rozhodnuto za mě. tlačítko "pamatovat si mě" jsem nikdy nevyužívala, ale aspoň bylo na jedné stránce s příhlášením. tady se musím po odhlášení z e-mailu vracet na seznamáckou stránku, zapomenout uživatele a jet teprve dál. přijde mi to trošku jako škrábání pravou nohou za levým uchem. nechcete tlačítko "pamatovat si mě" ? fajn, budeme si tě pamatovat automaticky a nebudeme se tě na to ptát, protože nás tvůj názor nezajímá. my si tě chceme nechat zapamatovanýho, tak to tak bude.

Ivana 2 Helpdesk • Moderátor reagoval na příspěvek od Lada Žirovnická

16.9.2019 v 12:24

relevantní
Dobrý den,

pokud máte dotaz týkající se ochrany údajů, případně nám chcete zaslat jakýkoliv podnět z této oblasti, použijte prosím emailovou adresu ochranaudaju@firma.seznam.cz
Z pozice technické podpory nemám možnost se k GDPR vyjadřovat, od toho máme firemního pověřence pro GDPR Lenku Ernestovou (dpo@firma.seznam.cz)
Případně ještě doporučím přímo stránku, která se GDPR věnuje ZDE

Ivana

Nový dotaz

Přiložené přílohy

    Zbývá 12MB (z 12MB)

    Pamatovat si mě

    Přiložené přílohy

      Zbývá 12MB (z 12MB)