Fórum nápovědy

Seznam

Zobrazení více tras najednou

Mkanok 63

12.3.2019 v 18:26

V záložce moje mapy mám složku s GPS trasami v určité oblasti viz zde https://mapy.cz/s/3pHSI
Na mapě se tyto trasy zobrazí jen jako pin (bod) a trasa se ukáže až po kliknutí na tento pin.
Potřeboval bych ty trasy na mapě vidět najednou - jak na sebe navazují, jak jsou daleko od sebe atd.
Není to nějakým způsobem možné?

Klaudius Danics

13.3.2019 v 13:51

tiez to neviem vyriesit
skusal som toto
Na webu Mapy.cz teď můžete pojmenovat a uložit změny rozpracovaných tras, vlastních bodů a ručních měření. Své aktivity pak jednoduše spojíte do složek a vytvoříte tak celý výlet na jednom místě.

dik,

Jana Helpdesk • Moderátor

18.3.2019 v 12:10

relevantní
Dobrý den,

zobrazit trasy najednou bohužel zcela nejde. Napadá mě jen způsob přes vykreslení GPX souborů. Bude to fungovat jen pro účely zobrazení těch tras, abyste je viděl na mapě najednou, ale nepůjde s nimi dělat další operace. Tato funkce totiž není importem ani ničím podobným, skutečně má za cíl jen zobrazit GPX v mapě čarou.

Funguje to tak, že jednotlivé trasy vyexportujete přes Nástroje na Mapy.cz do souborů GPX. Pak načtete web www.mapy.cz znovu a tyto vyexportované soubory postupně, jeden po druhém, myší "natáhnete" do stránky. Vykreslí se vektory znázorňující trasy, a to každý jinou barvou.

Pěkný den, Jana

Klaudius Danics reagoval na příspěvek od Jana Helpdesk

21.3.2019 v 8:43

zdravim jana,

dakujem, ano toto funguje. akurat znazorneni obou tras je stejnou barvou (modrou :-)

dik, klaudius
delate sqelou praci

Jana Helpdesk • Moderátor reagoval na příspěvek od Klaudius Danics

4.4.2019 v 14:36

Dobrý den,

děkuji za informaci, ta stejná barva bude zřejmě datem, zapomněla jsem v předchozí zprávě doplnit, že různá barva je pokud je v jednom GPX více úseků s různými daty.

Děkujeme za přízeň a přeji pěkný den!
Jana

Michal Kolář reagoval na příspěvek od Jana Helpdesk

18.6.2019 v 17:03

Dobrý den,
povedlo se. Jak to uložím pro další použití?
Myslím tím, abych jen přidával nové trasy, nikoliv pokaždé musel přetahovat desítky tras.
Díky.
Michal

Eva Růžičková

30.6.2019 v 9:54

Mám trasy ve složce návrh. Zobrazují se všechny , které byly vytvořeny pěkně vedle sebe. Vidíte přesně, kde jste šli, nebo jeli a můžete plánovat návazně na ně. Akorát by to chtělo, aby bylo možné v té návrhové složce kliknou na trasu přímo v mapě, abyste třeba viděli, kdy jste jí jeli a jak je pojmenovaná, což zase nejde.

Václav Smetana

14.7.2019 v 19:30

Dobrý den,
také bych potřeboval vědět zda lze zobrazenou (sloučenou z více tras) trasu nějak uložit. Nemohu na to přijít!
Děkuji

Martin Klaus reagoval na příspěvek od Jana Helpdesk

23.10.2019 v 7:10

Dobrý den, mě to takhle docela vyhovuje, jen ta modrá barva splývá s řekami, je prosím možnost barvu změnit ideálně na červenou ?
Děkuji.
S pozdravem.
Martin.

Miloslav Tokár reagoval na příspěvek od Jana Helpdesk

8.6.2020 v 23:30

mám ale otázku, som prihlásený na mapy.cz ale v nástrojoch nemám funkciu export ani schránku (len zdielať, tlač, stiahnut ako obrazok, vlastný bod na mape, meranie vzdialenosti, import)
Miloslav

UA:Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:77.0) Gecko/20100101 Firefox/77.0

Petr Bartoň

11.9.2020 v 11:45

Dobrý den, přestala mi fungovat možnost nahrát si přetažením více souborů .gpx. Mohl jsem díky tomu plánovat trasy do míst, která jsem ještě neprošel. Tuto funkci jste přestali podporovat? Nebo to může být prohlížečem (zkoušeno na Chrome a Edge)? Jedna trasa mi nahrát přes import jde, ale to je mi k ničemu.
Děkuji

Jan Fiala reagoval na příspěvek od Petr Bartoň

11.9.2020 v 21:24

Taky mi přestalo fungovat vykreslování myší přetažených gpx souborů. Velice jsem to využíval, možnost vykreslení více tras pro porovnání je potřebná. Prosím, opravte to.

Jakub Faifer • tým Mapy.cz reagoval na příspěvek od Jan Fiala

14.9.2020 v 11:37

Omlouváme se, jedná se o chybu, nasazuje se oprava. Dnes bude vyřešeno.

David Vlk

18.9.2020 v 9:32

Přišel někdo na to jak to uložit, abych to nemusel pokaždé přetahovat znovu, když chci vidět najednou více tras?

David Vlk reagoval na příspěvek od Jakub Faifer

26.9.2020 v 17:22

Dobrý den, mohl bych poprosit o odpověď na můj dotaz? Děkuji.

Michal Bartoš

14.10.2020 v 22:09

Mám stejný problém, který musím řešit na Google mapách. Kdyby se vám to podařilo vyřešit na Mapy.cz, bylo by to opravdu super. Dík předem za snahu. Myslíte, že by toto bylo řešitelné?

Nela Stehnová reagoval na příspěvek od Jana Helpdesk

16.4.2021 v 14:47

Dobrý den,

nevím jestli něco dělám špatně, ale i když jsem si včera jednu trasu stáhla jako soubor .gpx a dnes druhou trasu jako další soubor .gpx, tak stejně když obě trasy dnes přetáhnu na mapy.cz, tak je mám obě modré. Bohužel je nemám barevně rozlišené. Chci se zeptat, jestli je tedy možné trasy od sebe nějak barevně odlišit, aby jedna trasa byla např. modrá, druhá červená a třetí zelená? Děkuji předem za Vaši odpověď.

S pozdravem
Nela

Jan Kuchař reagoval na příspěvek od Nela Stehnová

16.4.2021 v 19:13

Různými barvami se zobrazí trasa na Mapy.cz pouze pokud jeden GPX soubor obsahuje více samostatných tras, takže by jste musela dát obě trasy do jednoho GPX souboru. Jinak se vykreslí pouze modrou


Honza

Vojtěch Petránek reagoval na příspěvek od Jana Helpdesk

13.6.2021 v 9:54

Dobrý den, import tras do jedné mapy je ok, ale chtěl bych si takto vytvořenou mapu nasdílet na svůj web. Již při náhledu trasy vidět nejsou. po vložení na web také ne.

Ostatní sdílené mapy nám na webu fungují dobře.

Dělám něco špatně, nebo tato funkcionalita není podporována? Díky, Vojtěch

Jaromír Pátra

15.6.2021 v 17:03

Dobrý den, lze množinu vlastních bodů navzájem spojit a následně uložit jako trasu? Děkuji

Zdeněk Pracný

16.7.2021 v 21:23

Dobrý den, podle mě dnes přestal fungovat ten import více tras najednou přetažením, je to tak? Bude nějaká možnost jak si prohlídnout více tras najednou? U mě to byla dost používaná funkce.
Děkuji

Nový dotaz

Přiložené přílohy

    Zbývá 12MB (z 12MB)

    Zobrazení více tras najednou

    Přiložené přílohy

      Zbývá 12MB (z 12MB)