Fórum nápovědy

Seznam

Dvoufázové ověření - Důvěryhodné prohlížeče

Ondřej Rajmon

26.1.2019 v 18:32

Dobrý den, mám pro přihlašování na e-mail nastaveno dvoufázové ověření. Během procesu ověřování zvolím možnost, že daný prohlížeč má být považován za důvěryhodný, ale při následujícím přihlášení se proces ověřování opakuje. V nastavení dvoufázového ověření účtu mi narůstá seznam opakovaně přidávaných Důvěryhodných prohlížečů, ale přihlašovací proces je nebere v úvahu. Je to velmi obtěžující.
Už jsem ve Firefoxu zrušil všechna omezení skriptů a reklam a vyzkoušel ho na Linuxu i Windows, vyzkoušel jsem i MS Explorer, ale chová se to stále stejně.
V čem může být problém? Na základě čeho se ten který prohlížeč identifikuje?

Ivana 2 Helpdesk • Moderátor

28.1.2019 v 9:38

relevantní
Dobrý den,

a nepoužíváte pro přihlášení anonymní režim? V takovém případě to bere každé přihlášení jako nové a v jiném prohlížeči.

Ivana

Ondřej Rajmon

7.2.2019 v 0:34

Nepoužívám anonymní režim.

Ivana 2 Helpdesk • Moderátor reagoval na příspěvek od Ondřej Rajmon

12.2.2019 v 15:46

relevantní
Dobrý den,

nepoužíváte tedy nějaké VPN nebo programy na změnu IP adres?

Ivana

Ondřej Rajmon reagoval na příspěvek od Ivana 2 Helpdesk

13.2.2019 v 23:16

Dobrý den,

VPN nepoužívám, naopak mám pevnou veřejnou IP adresu.
Můj systém a prohlížeč jsou:
UA:Mozilla/5.0 (X11; Fedora; Linux x86_64; rv:65.0) Gecko/20100101 Firefox/65.0

Teď jsem udělal následující pokus. Pro websites email.seznam.cz a login.szn.cz jsem zakázal Firefoxí blokování obsahu, vymazal jsem "cookies a data stránky" a deaktivoval NoScript, který jinak používám. Přihlásil jsem se do pošty - chtělo to potvrzení přes telefon. Potvrdil jsem, že je prohlížeč důvěryhodný. Odhlásil jsem se a hned se znovu přihlásil - opět to chtělo potvrzení přes telefon.

O.R.

Ivana 2 Helpdesk • Moderátor reagoval na příspěvek od Ondřej Rajmon

18.2.2019 v 13:54

relevantní
Dobrý den,

ověřila jsme informace u kolegů a u IE skutečně uložit prohlížeč nejde.
Zároveň jsem ověřila informace u účtu aktuálně jsou uložené prohlížeče, ve kterých by mělo přihlášení automatické. Povedlo se Vám tedy prohlížeč uložit jako důvěryhodný?

Ivana

Ondřej Rajmon reagoval na příspěvek od Ivana 2 Helpdesk

22.2.2019 v 0:10

Dobrý den,

zkouším to teď z jiného počítače -
UA:Mozilla/5.0 (X11; Fedora; Linux x86_64; rv:63.0) Gecko/20100101 Firefox/63.0
- ale chová se to stále stejně. Nechce se mi věřit, že to všem ostatním funguje. Při opakovaném přihlašování a odhlašování se mi sice několikrát stalo, že jsem se skutečně přihlásil bez ověření telefonem, ale hned další následný pokus o přihlášení opět vyžadoval ověření. Prohlížeče se mi ukládají do seznamu důvěryhodných, už je jich tam pěkná řada (tedy řada záznamů stále k tomu jednomu prohlížeči), ale na způsobu přihlášení se to neprojevuje.
Jakým způsobem identifikujete prohlížeč? Přes cookies, otisk nebo jinak? Potřebuji nějaký hint, abych věděl, kde pátrat.

Ivana 2 Helpdesk • Moderátor reagoval na příspěvek od Ondřej Rajmon

26.2.2019 v 16:03

relevantní
Dobrý den,

rozumím, všechny informace jsem si poznačila a předám je kolegům i s dotazem na identifikaci. Založila jsem Vám nyní požadavek, tedy následně Vás kolegové kontaktují emailem, jakmile budou mít nějaké informace nebo pokud budou potřeba informace doplnit.

Ivana

Nový dotaz

Přiložené přílohy

    Zbývá 12MB (z 12MB)

    Dvoufázové ověření - Důvěryhodné prohlížeče

    Přiložené přílohy

      Zbývá 12MB (z 12MB)