Fórum nápovědy

Seznam

Opakování výzvy k zabezpečení účtu

Roman Cu

21.1.2019 v 20:02

Dobrý den, toto není otázka pro "uživatele" fóra, ale pro administrátora, bohužel taková možnost se zde nanabízí, přesto doufám, že se k tomu vyjádří právě on. Přestože mám již účet seznamu zabezpečen záchrannou e-mailovou adresou, tak jsem pravidelně znovu vyzýván k jeho zabezpečení. Děje se to tak 2x do roka (celkem 10x za posledních 5 let) a docela mne to vždy naštve, že to takhle někdo u vás nastavil. Je nějaký logický důvod proč se to děje? Na druhou stranu mne těší, že mám lepší paměť než váš systém a alespoň to že mám nastavenou záchranou adresu si pamatuji....

Petr Helpdesk • Moderátor

22.1.2019 v 14:05

relevantní
Dobrý den,

v případě který popisujete, se bude jednat o výzvu ke změně hesla. Současné heslo je tedy příliš krátké (musí být minimálně 6ti místné), či je v daném heslu nějaký již v současnosti nepovolený znak (diakritika,mezera,...). Dané upozornění však bohužel odstranit nelze. Jedná se o pevné bezpečnostní nastavení. Děkuji

Petr

Roman Cu reagoval na příspěvek od Petr Helpdesk

22.1.2019 v 20:19

To co odpovídáte není relevantní, za tím co jsem napsal si stojím a je to správně!!! Každopádně jste si mohl ověřit jaké heslo používám....a tak by mne stále zajímala vaše (Seznam) odpověď. Děkuji

Petr Helpdesk • Moderátor reagoval na příspěvek od Roman Cu

23.1.2019 v 6:25

relevantní
Dobrý den,

hesla jsou šifrována a nikdo ze zaměstnanců k nim nemá přístup (nebylo tedy možné ověření jenž popisujete). Pro bližší prověření situace tedy prosím kontaktovat přímo technikou podporu na odkazu níže. Děkuji

https://napoveda.seznam.cz/cz/services/ 


Petr

Roman Cu reagoval na příspěvek od Petr Helpdesk

25.1.2019 v 11:33

Dobrý den,

přijde mi, že reagujete 2x na něco jiného než se ptám....Jak jste pochopil moji otázku? Vůbec neřeším hesla....

Petr Helpdesk • Moderátor reagoval na příspěvek od Roman Cu

25.1.2019 v 11:49

relevantní
Dobrý den,

informace o daném heslu, byla reakcí ne Vaši informaci "Každopádně jste si mohl ověřit jaké heslo používám." . Reagoval sem tedy informací, že taková možnost po technické stránce není, jelikož jsou hesla šifrována. Bohužel dané pravidelné hlášení schránky jenž popisujete, nelze odstranit. Jedná se o aktuální pevné bezpečnostní nastavení. Děkuji

Petr

Roman Cu reagoval na příspěvek od Roman Cu

25.1.2019 v 12:10

11:35 Dobrý den, jak Vám mohu pomoci?
11:36 Dobrý den, obrátil jsem se na fórum, bohužel pan moderátor nepochopil na co se ptám. Viz: https://napoveda.seznam.cz/forum/threads/82934/1
11:37 Je mi líto ale Fórum svámi řešit nemohu. Jaký máte tedy prosím dotaz?
11:41 Roman Čuban: Vždyť proč se nepodíváte na ten odkaz, tam je to popsané, odkázali mne na vás, Nebo vám to tady mám přepisovat?
11:42 Přestože mám již účet seznamu zabezpečen záchrannou e-mailovou adresou, tak jsem pravidelně znovu vyzýván k jeho zabezpečení. Děje se to tak 2x do roka (celkem 10x za posledních 5 let) a docela mne to vždy naštve, že to takhle někdo u vás nastavil. Je nějaký logický důvod proč se to děje?
11:42 Dotaz ve Fóru jsem přečetla, ovšem i odpovědi jsou v pořádku. Co podle Vás tedy nebylo správně pochopeno?
11:44 Jelikož se stává, že uživatelé nekontrolují zabezpečení u emailové schránky, pak minimálně 1x za rok při přihlášení je upozorňováno na zabezpečení účtu aby si uživatel zabezpečení překontroloval. Toto je u všech schránek u nás. Hlášení je možné přeskočit.
11:45 Tak já nechápu odpovedi, ptám se na opakované výzvy k zadání ověrovacího záchraného emailu a telefonu, né na hesla. To je to co píšete?
11:49 Obávám se, že opravdu si nerozumíme. Ověřené kontakty jsou využívány v případě ztráty hesla. Tedy ověřený kontakt a heslo spolu souvisí v případě hlášení, které se ukazuje.
11:52 Hlášení se ukáže také v případě, že uživatel má slabé heslo, které již v současné době by nebylo považováno za silné, ikdyž před několika lety mohlo to samé heslo být považováno za silné. Bohužel s novějším pokrokem je potřeba zvyšovat zabezpečení emailových schránek.
11:53 Abych Vám dala příklad. Tak například heslo auto123 mohlo v minulosti být dostatečně silné ovšem v současné době již je heslo slabé a silné podobné heslo by mohlo být nyní heslo O1t2Ua3
11:54 Proto z bezpečnostních důvodů hlášení může být vyvoláno i v případě slabého hesla.
11:54 Takže mám 12ti místné heslo, to se vám zdá slabé? Proč se tedy zobrazuje výzva k zadání ověrovacího záchraného emailu a telefonu a né ke změně hesla které není dostatečřné? Vy se nemůžete podívat na to jaké mám heslo aby jsme se bavili konkrétně?
11:55 Sílu Vašeho hesla nemám jak posoudit.
11:56 Ne nomohu nijak zjistit jaké heslo u schránky je nastavené. Hesla jsou ukládáná šifrovaně a nikdo ze zaměstnanců nemá přístup k těmto údajům. Je mi líto ale heslo ke schránce nemám jak zjistit.
11:58 Zakládal jsem loni dodatečný nový účet a heslo bylo dostatečné a prošlo, proto mi vychází že to není způsobené nedostatečným heslem na které se opakovaně odvoláváte. Mám heslo se dvěma číslicemi+dvěma znaky+kombinace velkých a malých písmen...
11:59 Proč se tedy zobrazuje výzva k zadání ověrovacího záchraného emailu a telefonu a né ke změně hesla které není dostatečné?
12:00 Jak jsem Vám uvedla již výše. Hlášení se ukazuje minimálně 1x za rok u všech schránek z bezpečnostních důvodů.
12:01 Je to i upozornění na překontrolování zabezpečení jelikož se dost uživatelům v případě ztráty hesla stalo, že údaje nejsou aktuální. Tak se hlášení ukazuje také jako upozornění na zabezpečení a kontrolu zda je zabezpečení stále aktuální.
12:01 Toto upozorňování se nedá nijak zrušit, pouze přeskočit.
12:02 Dobře, teď to chápu, mějte se dobře, děkuji.
12:03 Rádo se stalo, přeji Vám hezký den.

Nový dotaz

Přiložené přílohy

    Zbývá 12MB (z 12MB)

    Opakování výzvy k zabezpečení účtu

    Přiložené přílohy

      Zbývá 12MB (z 12MB)