Fórum nápovědy

Seznam

jana.matina2@vollbio.de jana.matina2@vollbio.de! Podvod

Petr

14.12. 2018 v 09:08

Podvod tahá PayPal čísla kreditky a chce koupit vše na sbazaru

Lenka Helpdesk • Moderátor

14.12. 2018 v 13:04

Dobrý den,

na podobné případy nakupujících nebo zájemců o zboží upozorňujeme v nápovědě zde https://napoveda.seznam.cz/cz/sbazar/obchodujte-na-internetu-bezpecne/jak-bezpecne-prodavat/

Jstankova 23

21.12. 2018 v 22:48

Děkuji, toto oznámení mi velmi pomohlo. Opakovaně mám zkušenost, že se mi nabízí na koupi nabízeného zboží přes sBazar anonymní člověk, neosloví, nepodepíše, výhradně trvá na PayPal, velmi zvláštní nepříjemná komunikace, která hned napovídá o nějakém nečistém úmyslu, žádné jméno - anonymní zájemce, který údajně nemůže mít bankovní účet kvůli své práci a trvá na PayPal a bez jména, pan neznámý. Opakovaně tuto nabídku na odprodej nabízeného zbožím odmítám, pocitem člověk cítí, že není něco v pořádku. Děkuji za upozornění.

Alena Dostálová

12.1. 2019 v 21:13

Upozorňuji také na:
bird.goddet@vollbio.de
godet.emmanuel.didier12@gmail.com (stejný člověk jako výše)
paulinasz682@gmail.com

Víc podvodníků se mi zatím neozvalo =)

Jan Vích

31.1. 2019 v 07:04

Tak mě chtěl někdo z tohohle emailu paulinasz682@gmail.com koupit autosedačku..a že je z usa atdatd..no kravina...jenže mi napsal na aplikaci letgo a chtěl pro lepší komunikaci abych mu napsal na maila..což jsem udělal jelikož jsem byl už rozespalej a ptal se mě na další informace...pak mi to došlo ze to bude podvod a dal sem ho do spamu hned v začátku konverzace..doufám že mě nehekne mail a přes mobil nevysaje účet...

Panobchodnik reagoval na příspěvek od Alena Dostálová

13.2. 2019 v 17:03

Díky moc za ušetřené trampoty, prodávám auto na Letgo a zrovinka pan 682 mi napsal, abych mu pokud je auto volné odpověděl na e-mail.

martin nedved

27.2. 2019 v 18:31

Díky za sdílení Vašich zkušeností.Zrovna dnes mě tento člověk na Letgo oslovil a chtěl komunikovat přes uvedený email paulinasz682@gmail.com pro snažší komunikaci.Po přečtení Vašich příspěvků jsem mu ani neodpověděl a hned ho zablokoval a nahlásil na Letgo.

Jiří Filsak

28.2. 2019 v 20:49

Přidávám další e-mail: johana@vollbio.de

Martice Jocmark

1.3. 2019 v 16:20

Je jich všude mraky, mám zkušenost z Sbazaru (erdman.lorna@wegwerfmail.org, varsarah00@gmail.com) a teď Letgo (paulinasz682@gmail.com). To by musel bejt člověk úplněj blázen, aby jim posílal sedačku přes oceán :)). Vždycky je "vyfuckuju" a je klid.

Violetanast

19.3. 2019 v 23:18

Diplnuji dalsi mail : NikolasV1@hotmail.com

Petra Langrová

20.3. 2019 v 09:33

Další email je jarmila@streber24.de

Lámaná a nesmyslná čeština, pouze PayPal účet, chce údaje, žádný podpis

ivetočka ivetočka

4.4. 2019 v 17:36

já mám dnes adresu sabina45@vollbio.de

Oldrich Ondrusek

4.4. 2019 v 20:56

Dobrý večer. Má někdo zkušenost s: dita900@abwesend.de alias Dominika Tonia alias davidtony56@gmail.com ?
Z těchto mailů se mi ozval jediný zájemce na koupi mého kola. Také chce číslo PayPal účtu kam mi obratem pošle peníze, dokonce o 5 % více než je prodejní cena. Ze začátku jsem s ním komunikoval, ale po přečtení Zásad bezpečnosti Sbazaru a zkušenostech ostatních dávám od toho ruce pryč.

Oldrich Ondrusek reagoval na příspěvek od Oldrich Ondrusek

4.4. 2019 v 21:42

Zde je průběh mailové konverzace:
Sbazar.cz
Hezký den.

dita900@abwesend.de zaujala vaše nabídka „trekingové pánské kolo CANNONDALE QUICK CX 1“:

Váš predmet stále na prodej?

Odpověď: Ano, Cannon stále ještě visí ve sklepě na háčku.

Dotaz: > Od: "Dominika Tonia" <davidtony56@gmail.com>
> Komu:
> Datum: 03.04.2019 23:23

Kdy to naposledy bylo použito? Jak dlouho to vlastníte? A je to ve skvělém stavu? Jaká je vaše poslední cena?

Odpověď: Naposledy kolo jelo 17.2. 2019 od 14,32 hod.. - 16.54 hod. Vlastním ho od 16.8. 2016 - dovoz PPL. Kolo je v udržovaném stavu, běžně opotřebované.
Moje první i poslední cena je 14 990,- kč. Kola běžně uskladňuji ve sklepě, z důvodu malého místa je věším na háčky.
S pozdravem
P.S. Pokud nejste s mojí nabídkou spokojena, zkuste tento inzerát : https://www.cyklobazar.cz/inzerat/32

> Od: "Dominika Tonia" <davidtony56@gmail.com>
> Komu:
> Datum: 04.04.2019 09:12
S vaší cenu souhlasím. Napište mi prosím e-mail vašeho účtu PayPal, abych mohl pokračovat v platbě. K celkové částce přidám 5% příplatek. Platbu tedy bez dalších zdržení převedu přímo na váš účet PayPal. Pokud již máte účet, pošlete mi jen e-mailovou adresu, abych mohl platbu provést. Poté, co platbu obdržíte, budu kontaktovat dopravce a uhradím veškeré přepravní poplatky. Pro zboží přepravované lodní dopravou budu potřebovat vaši domovskou adresu a další potřebné informace.
Pro dokončení platby mi tedy prosím pošlete následující údaje:
Jméno:
E-mailová adresa účtu PayPal:
Celková cena:
Telefonní číslo:
Domovská adresa:
Budu očekávat vaši odpověď.

Odpověď: Dobrý večer.
Já nemám Pay Pal účet, ale syn ano. Dnes večer by se měl vrátit z práce - jezdí s kamionem. Až bude doma, tak mi číslo účtu dá.

Dotaz:Mám velký zájem o koupi. V Česku jsem byl, ale nyní pracuji v jiné zemi. Vidím, že je to pro vás novinka. Zařídil jsem dopravce, který po doručení platby na váš účet vyzvedne zásilku. Zašleme vám všechny potřebné údaje včetně mé adresy.

Na převodu prostřednictvím služby PayPal trvám, protože nemám online přístup k bankovnímu účtu. Nemám totiž internetové bankovnictví a moje práce mi z principu nedovoluje chodit do banky. Poplatky za převod si proto také vezmu na starosti.

Musíte si tedy pouze založit účet PayPal na stránce www.PayPal.com. Jakmile si vytvoříte účet, pošlete mi následující údaje (na převod peněz nemusíte čekat 2 až 3 dny, proběhne okamžitě):

Jméno:
Telefonní číslo:
Celková suma:

Jsem zcela připraven nakoupit a zaplatit všechny poplatky včetně přenosu.
Pro dokončení převodu mi prosím pošlete tyto informace.

Vicar Cz

5.4. 2019 v 00:40

Mam stejný případ první přišel email od dana09@streber24.de jestli je to stále na prodej když jsem požadal o přesnou adresu pro vypočet přepravného a sdělil že platba proběhne bud předem na učet nebo na dobírku a nebo s ruky do ruky tak mi začal diktovat co mam udělat že si mam založit učet na paypal.Tak jsem mu sdělil ,že on neni ten kdo si bude určovat platebni podmínky a bylo po obchodu :D
Takže pozor na šmejdy kteří lakaji okamžitou platbou na paypal učet a ani sami se nepředstavi.

Re: Re: Re: Re: Sbazar.cz – Odpověď na „Pohon pro posuvné brány“ (58594822)
Vy ale nejste ten kdo určuje platebni podminky.Pokud máte zájem učinte viz nize uvedene podminky děkuji

---------- Původní zpráva ----------
Od: Dominika Tonia
Datum: 4. 4. 2019 v 11:14:23
Předmět: Re: Re: Re: Sbazar.cz – Odpověď na „Pohon pro posuvné brány“ (58594822)

Mám velký zájem o koupi. V Česku jsem byl, ale nyní pracuji v jiné zemi. Vidím, že je to pro vás novinka. Zařídil jsem dopravce, který po doručení platby na váš účet vyzvedne zásilku. Zašleme vám všechny potřebné údaje včetně mé adresy.

Na převodu prostřednictvím služby PayPal trvám, protože nemám online přístup k bankovnímu účtu. Nemám totiž internetové bankovnictví a moje práce mi z principu nedovoluje chodit do banky. Poplatky za převod si proto také vezmu na starosti.

Musíte si tedy pouze založit účet PayPal na stránce www.PayPal.com. Jakmile si vytvoříte účet, pošlete mi následující údaje (na převod peněz nemusíte čekat 2 až 3 dny, proběhne okamžitě):

Jméno:
Telefonní číslo:
Celková suma:

Jsem zcela připraven nakoupit a zaplatit všechny poplatky včetně přenosu.

Pro dokončení převodu mi prosím pošlete tyto informace.

Oldrich Ondrusek

5.4. 2019 v 08:36

Díky za potvrzení mé domněnky, že jde o ŠMEJDA! Ta lodní přeprava mi byla hned podezřelá......... Nahlásil jsem SPAM. Ještě šmejda nahlásím na Sbazar. Ale to je boj s ,, větrnými mlýny ". Stačí pozměnit mail a šmejdí se dál!

Jiri Koth

9.4. 2019 v 15:27

Další podvodník !! POZOR Dominika Tonia davidtony56@gmail.com

Jiri Koth

9.4. 2019 v 15:30

julie122@streber24.de Další PODVOD

Smejkal St

15.4. 2019 v 20:31

Díky za vaše poznatky. Další podvodná adresa je: jana@streber24.de
Požaduje přesně stejně informace jak popisujete

Viskova Kat

16.4. 2019 v 20:27

mám další... :)

asalafigue8651@gmail.com
malvina@abwesend.de

jindřich němec

29.4. 2019 v 18:27

Zdravím, mám také podivnou emailovou adresu s dotazem: poslední cena?
ta15@vollbio.de

Nový dotaz

Přiložené přílohy

Zbývá 12MB (z 12MB)

jana.matina2@vollbio.de jana.matina2@vollbio.de! Podvod

Přiložené přílohy

Zbývá 12MB (z 12MB)