Fórum nápovědy

Přihlásit se Seznam

Jak vložit značku a typ auta, které se nenačtou z VIN

Zdnkplz

28.10. 2018 v 01:05

Z VIN se načtou pouze některé údaje, ale značka a typ vozu se nenačte a nejde tam zadat, resp. podle VIN systém nenabízí správné údaje.

Zdnkplz

28.10. 2018 v 01:10

Zdá se, že vývojáři Seznamu jaksi zapomněli na značku Audi.

Ivana Helpdesk • Moderátor

28.10. 2018 v 22:11

relevantní
Dobrý den,
data se načítají z Cebie. Nejčastěji je problém takový, že vůz byl v minulosti registrován jako užitkový kvůli odpočtu DPH i když se jedná standardně o vůz osobní. Právě ve chvíli, kdy je vůz zadán u Cebie jako užitkový, ale do užitkových nepatří, může dojít k podobné kolizi. V takové případě prosím zadajte vůz jako Veterán, formulář se tím odblokuje a nechá vás vyplnit potřebné informace. Inzerát si takto připravte, ale NEPLAŤTE jej. S připraveným inzerátem se ozvěte technické podpoře na online chat https://napoveda.seznam.cz/cz/services/, kde vám po autorizaci a sdělení ID čísla inzerátu inzerát upraví. Poté si jej teprve zaplatíte a začne se zobrazovat na službě. Pokud byste inzerát zaplatil jako Veterán, začal by se vám zobrazovat v této sekci a nezobrazil by se tolika zájemcům jako ve standardní kategorii kam patří. Technickou podporu můžete kontaktovat v pracovní dny od 8 do 16:30

Pavel Hrubeš

3.11. 2018 v 21:35

Dobrý den, po zadání VIN vozidla - obytného přívěsu se načetla kategorie- "přívěsy, návěsy", místo "obytné" a na další zadávání mě systém nepustil. Po přečtení informace, že se údaje načítají z Cebie, je mi to jasné. Cebia nemá, alespoň podle mých informací, vlastní databázi a čerpá pouze z informací od pojišťoven, příp. z jiných nasmlouvaných společností. Cca před dvěma lety se mi stalo, že v bazaru , kam jsem dal auto do komisního prodeje, mi vyhotovili prověření od Cebie za poplatek 1000,- Kč a výsledek byl, že vozidlo bylo v minulosti havarované tzv. totálně. Uvedené vozidlo jsem měl denně pod kontrolou, manželka s ním jezdila jako se služebním a poté jsme ho od firmy koupili. Vozidlo nebylo nikdy havarované a po dalších peripetiích, cca po třech až čtyřech týdnech jsme se dostali k výsledu: Cebia dostala informaci od pojišťovny, kde zaměnili VIN vozidla s jiným, téže značky, barvy, konfigurace a následně tyto informace vydávala jako informace o prověření vozidla. Na můj dotaz jak je to možné, mi bylo sděleno, že informace o vozidle čerpají z jiných zdrojů a že svou databázi nemají. Takže bych veškeré iformace, pocházející od společnosti Cebia bral trocho s rezervou. To je moje zkušenost a pro případné dohady - vše jsem schopen doložit. Pavel Hrubeš, e-mail: phrubes@seznam.cz

Pavel Hrubeš

3.11. 2018 v 21:36

Dobrý den, po zadání VIN vozidla - obytného přívěsu se načetla kategorie- "přívěsy, návěsy", místo "obytné" a na další zadávání mě systém nepustil. Po přečtení informace, že se údaje načítají z Cebie, je mi to jasné. Cebia nemá, alespoň podle mých informací, vlastní databázi a čerpá pouze z informací od pojišťoven, příp. z jiných nasmlouvaných společností. Cca před dvěma lety se mi stalo, že v bazaru , kam jsem dal auto do komisního prodeje, mi vyhotovili prověření od Cebie za poplatek 1000,- Kč a výsledek byl, že vozidlo bylo v minulosti havarované tzv. totálně. Uvedené vozidlo jsem měl denně pod kontrolou, manželka s ním jezdila jako se služebním a poté jsme ho od firmy koupili. Vozidlo nebylo nikdy havarované a po dalších peripetiích, cca po třech až čtyřech týdnech jsme se dostali k výsledu: Cebia dostala informaci od pojišťovny, kde zaměnili VIN vozidla s jiným, téže značky, barvy, konfigurace a následně tyto informace vydávala jako informace o prověření vozidla. Na můj dotaz jak je to možné, mi bylo sděleno, že informace o vozidle čerpají z jiných zdrojů a že svou databázi nemají. Takže bych veškeré iformace, pocházející od společnosti Cebia bral trocho s rezervou. To je moje zkušenost a pro případné dohady - vše jsem schopen doložit. Pavel Hrubeš, e-mail: phrubes@seznam.cz

Nový dotaz

Přiložené přílohy

Zbývá 12MB (z 12MB)

Jak vložit značku a typ auta, které se nenačtou z VIN

Přiložené přílohy

Zbývá 12MB (z 12MB)