Fórum nápovědy

Seznam

Podvodník ze zahraničí

Jiří Žalud

11.9. 2018 v 10:50

upozornění na podvodníka. Podal jsem inzerát na fotoaparát a mám dva zájemce:
1, akubanderson1990@gmail.com (jakub anderson)
2, frilyfranck42@gmail.com (frily franck)

Protože jsem 8 let byl u vývoje Sbazaru, tak vím, jak je složité se bránit. Schválně jsem pokračoval s tímto podvodníkem v komunikaci, abych zjistil o jaký přesný podvod se jedná.

Klasika, platba přes Paypal. Nejdříve se zeptají na cenu, pak vás nechají zjistit kolik stojí doprava do Španělska a pak vám řeknou, že vše zaplatí dopředu.

Už si s daným podvodníkem píši asi pátý email :-), je sranda sledovat jak stále zdokonalují své podvody.

Dejte tedy pozor na své zboží a peníze.

Ondra Jakub

8.6. 2020 v 14:17

Mám stejný případ, jenom pro doplnění jmen: jana.tomas1000@gmail.com a druhý meil přišel od ljubamiloslava2020@baldmama.de

Jakub Reithmaier

8.6. 2020 v 14:56

Další podvodník jana.tomas1000@gmail.com

Michaela Blahníková

11.6. 2020 v 10:55

POZOR!!!

Dnes 10:10Michael misrolava misrolava.michael2020@gmail.com

S vaší cenu souhlasím. Napište mi prosím e-mail vašeho účtu PayPal, abych mohl pokračovat v platbě. K celkové částce přidám 5% příplatek. Platbu tedy bez dalších zdržení převedu přímo na váš účet PayPal. Pokud již máte účet, pošlete mi jen e-mailovou adresu, abych mohl platbu provést. Poté, co platbu obdržíte, budu kontaktovat dopravce a uhradím veškeré přepravní poplatky. Pro zboží přepravované lodní dopravou budu potřebovat vaši domovskou adresu a další potřebné informace. Pro dokončení platby mi tedy prosím pošlete následující údaje: Jméno: E-mailová adresa účtu PayPal: Celková cena: Telefonní číslo: Domovská adresa: Budu očekávat vaši odpověď.  

---------- Původní e-mail ----------
Od: Michael misrolava <misrolava.michael2020@gmail.com>

Datum: 11. 6. 2020 9:06:44
Předmět: Re: Sbazar.cz – Odpověď na „Jané epic+matrix light 2- 2018“

Jak dlouho to vlastníte? A je to ve skvělém stavu? Jaká je vaše poslední cena?  

On Thu, Jun 11, 2020 at 9:24 AM wrote:

---------- Původní e-mail ----------
Od: jolanaludmila@volloeko.de<jolanaludmila@volloeko.de>
Hezký den.

jolanaludmila@volloeko.de zaujala vaše nabídka „Jané epic+matrix light 2- 2018“:

Vaše položka stále na prodej?

Jiri Jakubec

12.6. 2020 v 16:15

Dalsi podvodnik, tentokrat pod adresou martinwalther001@gmail.com !!!

Zarady

13.6. 2020 v 10:11

Všechny tyto podvody jsou jako přes kopírák.. V ten den co jsem vložila inzerát mi přišlo 5 podvodných emailů, každý z jiné adresy. To je už trochu moc. Vlastně se nikdo, "normální" neozval. Ještě mi napíšou, že klidně můžu psát anglicky:D Jen ve svém blízkém okolí sdílí několik mých přátel stejnou zkušenost.

Mojo

16.6. 2020 v 05:45

Pozor podvod email joseffvincik@gmail.com

Tomusak 83

18.6. 2020 v 11:29

Dobrý den,
přidávám aktuální upozornění na podvodníka. funguje ze 2 emailových adres
maketaa.pavlina101010@gmail.com
behounkova1990@abwesend.de

Jedná se o stejný pokus o získání paypal účtu jako u některých příspěvků tady v diskuzi. Email, který mi přišel už jsem tu v diskuzi i viděl. Komunikace špatnou češtinou, žádné oslovení, žádné jméno, souhlas s cenou a následuje žádost o paypal, telefonni cislo, adresu. Buďte opatrní a citlivé údaje nikomu cizímu mailem určitě neposílejte! Zvlášť pokud ani nekomunikuje normálně česky.

S vaší cenu souhlasím. Napište mi prosím e-mail vašeho účtu PayPal, abych mohl pokračovat v platbě. K celkové částce přidám 5% příplatek. Platbu tedy bez dalších zdržení převedu přímo na váš účet PayPal. Pokud již máte účet, pošlete mi jen e-mailovou adresu, abych mohl platbu provést. Poté, co platbu obdržíte, budu kontaktovat dopravce a uhradím veškeré přepravní poplatky. Pro zboží přepravované lodní dopravou budu potřebovat vaši domovskou adresu a další potřebné informace. Pro dokončení platby mi tedy prosím pošlete následující údaje: Jméno: E-mailová adresa účtu PayPal: Celková cena: Telefonní číslo: Domovská adresa: Budu očekávat vaši odpověď.

Snad to někomu pomůže
Tom

Jiří Smutka

18.6. 2020 v 19:04

Dobrý den,
i mně se na moji nabídku na s bazaru ozvali hned 3 podvodníci a tváří se, že jsou ze zahraničí a mají o prodávané zboží velký zájem. Jeden z nich mi poslal dokonce SMS z podvodného čísla 2563. Všichni tři jak přes kopírák chtějí vaše číslo účtu nebo lépe zřídit si účet na pay pal. Jejich internetové adresy:babarahlovj92@gmail.com, misrolava.michael2020@gmail.com, vlastislavrobert2009@kommespaeter.de . Scénář byl vždy stejný, pošli mi tvoje číslo účtu, já pošlu peníze a pak pošlu svého přepravce, aby nabízené zboží vyzvedl.
Když jsem od něj chtěl jeho adresu, název přepravce a záruku, že nebude chtít vrátit peníze z mého účtu před uskutečněním obchodu, trochu kličkoval a pak se už neozval.
Jiří Smutka

Jiří Treml

18.6. 2020 v 20:03

Tak jsem se setkal s ADAMEM: sytcob196@gmail.com
Chtěl koupit kabát ale s tím rozdílem že jej chce zaslat na adresu v ČR:
Name.. David Mark
Address Suite #12018 Slevacska 476/2A
City Rumburk
Postal Code 40801
Country Czech Republic
Firma v likvidacici.
Potvrzení o platbě vypadá opravdu věrně, ale chybí údaje o odchozímo účtu, což má každá banka.
Název banky je: The Royal Bank Of Scotland.
Vkládám výstřižek potvrzrní platby

Ggghghhhh

23.6. 2020 v 19:00

Dobrý den, pozor na podvodnici(ka) údajně s Italie její e-mail: janapxx009@gmail.com, Jméno Jana Paul

Nikola Primasová reagoval na příspěvek od jiří švejk

24.6. 2020 v 04:27

Dobry den muzu zeptat podrobné info mam stejny problem

Marcela Chovancova

27.6. 2020 v 03:51

Ahoj paní / pane,

Hledáte úvěr mezi jednotlivci, který buď znovu zahájí vaše aktivity, na realizaci projektu, na koupi bytu a mnoho dalších věcí, ale banka vás staví do přemrštěných podmínek, více obav, Jsem jednotlivec, který vám poskytuje půjčky v rozmezí od 50 000 do 90 000 000 Kč všem potřebným, s úrokovou sazbou 2% ročně; neváhejte mě kontaktovat pro vaše požadavky na:

E-mail: marcela-chovancova@email.cz

Číslo Wathsapp: +33 756 898 966

PS: předávejte zprávy svým přátelům, sousedům, kolegům a rodičům ...

Děkuju !

Marcela Chovancova

27.6. 2020 v 03:52

Oznámení !!!

Nejlepší nabídka rychlého a velmi spolehlivého úvěru mezi jednotlivci:
Chcete využít úvěru k přerušení slepé uličky způsobené bankami, odmítnutím souborů žádostí o úvěr, poskytujeme vám půjčky s úrokovou sazbou 2% ročně, vám může poskytnout od 50 000 do 90 000 000 Kč. Měsíční úhrada závisí na vaší schopnosti. Prosím, kontaktujte mě na mé adrese:

Pozdravy,

Marcela Chovancova

27.6. 2020 v 03:52

K vaší pozornosti !!!

Mám k dispozici jakoukoli seriózní čestnou osobu, která má finanční starosti nebo projekty, které si uvědomí, nebo jiné obavy. Úroková sazba je 2% ročně, měli jste schopnost si půjčit částku svých potřeb. Jsme vám k dispozici pro všechny vaše žádosti o půjčku nebo informace.

Vaše spokojenost je naší zárukou!

Sdílejte, prosím, se svými přáteli, abyste jim mohli bezpečně pomoci

Kuropcak

27.6. 2020 v 10:30

Pozor na podvodníka s email adresou barborafandlova10@gmail.com. Kupující z Lotyšska chce po vás osobní údaje, čísla účtů apod.

Cabu

30.6. 2020 v 16:15

Také chci upozornit na podvodníka z Rakouska Oliva Loveth (olivaloveth@hotmail.com)
Chtěl koupit kočárek, platil údajně přes Pay Pal, doprava kurýrem.
Transakci jsme včas zrušili, ještě vyhrožovali a samozřejmě žádné peníze nepřišly. Banka, kterou jsme kontaktovali doporučuje obrátit se na policii.

Nedejte se napálit. Údajný Paypal píše:

On Tue, 30 Jun 2020 at 09:20, Paypal Service <paypalserviceonlineintr@gmail.com> wrote:
celková částka Kc6,000.00 CZK převedeny z Mrs Oliva Loveth byla plně odečtena z účtu příjemce, který zahrnuje poplatek za objasnění, který je požadován od našeho escrow týmu a je připraven k převodu na váš vlastní bankovní účet (SEPA CZECH) ale před dokončením transakce budete muset zaplatit poplatek za objasnění našemu týmu escrow prostřednictvím své bitcoinové peněženky jako prostředek ověření, abyste zajistili, že obě strany jsou bezpečné a bezpečné. Chcete-li dokončit tuto transakci a získat finanční prostředky připsané na váš bankovní účet, proveďte platbu poplatku za objasnění Kc3,400.00 CZK a pošlete nám naskenovanou kopii / fotografii vašeho potvrzení bitcoinové transakce (v. JPG).

Probíhá platba. Podrobnosti o převodu peněz potřebné pro ověření.

Níže je krok-za-krokem poslat peníze na naše escrow oddělení pro ověření

1. Bitcoin si můžete koupit online pomocí karty z telefonu nebo počítače

2. Přejděte na (buy.moonpay.io) a pak klikněte na Vybrat měnu (BTC Bitcoin) a vyberte částku, kterou chcete koupit EURO nebo USD

3. Vyplňte všechny požadované informace na další stránce a kliknutím na Další zadejte informace o své kartě a potvrďte platbu.

4. Jakmile se k nám vrátíte s potvrzením platby, okamžitě ověříme a připíšeme na váš účet.

Zde je Bitcoin Peněženka dopravce adresu, kde bude platba provedena znovu, je následující

Bitcoin address: 1AHcMDfRNpsG257UepMH2x6nW5J6yVpZHp

Žádáme o poplatek jako prostředek ověření, abychom potvrdili, kde bude platba způsobena našimi mezinárodními podmínkami a zásadami, takže nebude žádný problém a náš název společnosti nebude moci být pošpiněn, ujišťujeme vás o 100% ujištění o této transakci

Před obdržením finančních prostředků na váš bankovní účet nevyžadují, abyste měli účet u nás vše, co stačí udělat, je dodržovat náš postup a vrátit se k nám s vkladem potvrzení, jak je předepsáno, takže můžeme mít transakce dokončena

Nový dotaz

Přiložené přílohy

Zbývá 12MB (z 12MB)

Podvodník ze zahraničí

Přiložené přílohy

Zbývá 12MB (z 12MB)