Fórum nápovědy

Seznam

Podvodník ze zahraničí

Jiří Žalud

11.9. 2018 v 10:50

upozornění na podvodníka. Podal jsem inzerát na fotoaparát a mám dva zájemce:
1, akubanderson1990@gmail.com (jakub anderson)
2, frilyfranck42@gmail.com (frily franck)

Protože jsem 8 let byl u vývoje Sbazaru, tak vím, jak je složité se bránit. Schválně jsem pokračoval s tímto podvodníkem v komunikaci, abych zjistil o jaký přesný podvod se jedná.

Klasika, platba přes Paypal. Nejdříve se zeptají na cenu, pak vás nechají zjistit kolik stojí doprava do Španělska a pak vám řeknou, že vše zaplatí dopředu.

Už si s daným podvodníkem píši asi pátý email :-), je sranda sledovat jak stále zdokonalují své podvody.

Dejte tedy pozor na své zboží a peníze.

Romanka

29.1. 2020 v 10:22

Ahoj, tak dalsi dva meily, klasika pouze platba paypal vydava se za cizince, nic neposilat:
andrejmarcel@alpenjodel.de a druhý hanaa.pavel203@gmail.com

Sorencio

30.1. 2020 v 12:55

Dobrý den,
tak já taky přispěji svou troškou do mlýna :-)

Včera mi přišla nabídka na koupi objektivu z adresy locker56@email.com s textem „je to na prodej?“.
Trochu mě to zarazilo, že se někdo tak blbě ptá, ale řekla jsem si, že budu slušná a odpovím „ano, je to na prodej“.
Následovala odpověď z adresy staffingtechnologiess1985@gmail.com na jméno Jerry Milcot, které zněla „Dobrý den, děkuji za vaši odpověď, rád bych věděl, že náklady na dopravu do Londýna s Ups nebo Dhl, a pošlete mi prosím své paypal podrobnosti, takže mohu pokračovat v platbě. Děkuju“
Na tuto neodolatelnou nabídku jsem napsala „Dobrý den, omlouvám se, ale do zahraniční nezasílám. Navíc nemám paypal.“ pak už jsem pana Milcota přestala zajímat.

Dnes mi přišla nabídka na koupi foťáku z adresy notime@umpire.com s textem „je to na prodej?“ ……………… :-) :-) :-)

Askapejrova

31.1. 2020 v 13:23

Dobrý den. Ráda bych upozornila na podvodníka. Prodává elektroniku, komunikuje výhradně přes email a jako záruku posílá doklady a selfie s dokladem. Vydává se za Anežku Pejřovou, ale po odeslání peněz žádné zboží neodesle. Prosím dávejte si pozor a nikomu kdo se vydává za Anežka Pejřová nic neposílejte!!!

Mickey Grab

3.2. 2020 v 06:34

amazzjff@gmail.com
Klasika.. komunikace v CZ, ale je vidět že to dali asi přes překladač.. odmítl jsem paypall jen cash nebo banka.. záda IBAN atd..

BOBULINA 4

4.2. 2020 v 17:25

Chtěla bych také přidat podvodnici pod jménem Mariajanee 420, (Siana Dimitrová), ale určitě si to brzy změní. Prodává luxusní věci, ale neposílá nic. Zkusila jsem to i z jiného emailu, abych si ověřila podvod. A ano. Tak podkud byste chtěli něco koupit, dávejte si pozor na č.ú.282579275/300.
Co se dá dělat, prodávám i nakupuji zde. Škoda, že nám to tito podvodníci kazí.

BB

Petra Blabolilova

6.2. 2020 v 11:50

Připojuji se ke stejné zkušenosti - podvodnice pod jménem Mariajanee 420, (Siana Dimitrová). Č.ú.282579275/0300. Komunikuje do zaplacení zboží, poté již ne, zboží nezaslala.

Petr Fatka

6.2. 2020 v 20:55

Mam take zajemce o muj inzerat (a hned par hodin po zverejneni), komunikuje z mailu staffingtechnologiess1985@gmail.com (Jerry Milcot) - uz jsem tento mail tady zahledl.
Prvni mail: "ja to na prodej?" Zbozi chce poslat tentokrat do Finska (Dhl, Ups, Dpd). Vse plati, zadnou slevu nechce, jen potrebuje muj Paypal... Davejte si lidi pozor...

Michalpastusek 69

8.2. 2020 v 11:21

Přidávám další e-mail: staffingtechnologiess1985@gmail.com

Inga Bodnar

10.2. 2020 v 15:01

Dobrý den.
POZOR!!!
Jerry Milcot staffingtechnologiess1985@gmail.com ,mdufekmd.md@gmail.com,spicy09@doramail.com

Hezký den.

spicy09@doramail.com zaujala vaše nabídka „iPhone 7 plus“:

je to na prodej?

Jsou podvodníky ale profi pošlou i od PayPal odpověď service@intl.paypal.com serivce@online-transfercash.com.
Zásilku chce poslat na adresu :
NAME: ARJA LAINE
ADDRESS: ISOLINNANKATU 9 AS 31
ZIP CODE: 28100
CITY: PORI
COUNTRY: FINLAND

Radím Vám prosté ignorovat ti emaily jak to dostanete ...

vojtech kotrc

10.2. 2020 v 15:47

další podvodník: davidjanac12@gmail.com + email z údajné banky servicenortherntrustbank@gmail.com
Celkem jsem se bavil :-) Část komunikace přikládám

On Mon, Feb 10, 2020, 3:21 PM <XXXXXXX@mail.XXX> wrote:
I received a fake email from the bank. It was the last proof I needed. now I hand over everything to the Czech police and also to interpol. I will also inform the FBI. I know your IP address and the address where the shipment should have been sent. An international arrest warrant will be issued to you in the coming days.
Nice day motherfucker

---------- Původní e-mail ----------
Od: David Janac <davidjanac12@gmail.com>
Komu: XXX XXX <XXXXXXX@mail.XXX>
Datum: 10. 2. 2020 15:14:16
Předmět: Re: Sbazar.cz – Odpověď na „XXX inzerát XXX

Ahoj příteli, platba byla provedena před nějakou dobou. Doufám, že jste nyní dostali bankovní oznámení o transakci, kterou jsem provedl v bance? Můžete zkontrolovat složku Doručená pošta nebo složku se spamem a zobrazit bankovní transakci provedené platby. Banka tedy čeká, až zboží odešlete a dostanete k nim banku s dodacími údaji, aby okamžitě plně aktivovali váš účet. Doufám, že už máte bankovní poštu?

On Mon, Feb 10, 2020, 3:05 PM David Janac <davidjanac12@gmail.com> wrote:
Ahoj,

Jak se máš ? Doufám, že jste v pořádku, a jsem rád, že vás mohu informovat, že jsem provedl platbu za položku, a jsem si jist, že musíte obdržet potvrzovací e-mail o platbě od mé banky, protože jsem dostal uhlíková kopie potvrzení z mé banky. Takže chci, abyste si zkontrolovali e-mail INBOX, BULK A JUNK pro potvrzení platby. Takže chci, abyste pokračovali v přepravě, protože platba byla schválena a máte potvrzovací mail. Takže, chci tě jít a provést zásilku a odeslat podrobnosti o zásilce do mé banky okamžitě, zásilka byla úspěšně dokončena, aby mohli rychle aktivovat váš účet.

Níže je uvedena adresa zásilky ...

Name: Adewole Ademola Blessing

Adress: al Nahda park opposite UAE exchange

City : al Nahda

State : sharjah

Postal code:2141

Destination Country: United Arab Emirates

Vyzývám vás, abyste v zásilce laskavě pokračovali, protože jelikož byla platba potvrzena, nikdy se mi ji nevrací, takže vám slibuji, že váš účet bude aktivován, jakmile zásilku odešlete, a pošlete zásilku mé bance podrobnosti.

Brzy však čekám na podrobnosti o zásilce.

dík

On Mon, Feb 10, 2020, 1:10 PM David Janac <davidjanac12@gmail.com> wrote:
ok můžete zabalit zboží a připravit se na přepravu, platba bude provedena v příštích 30 minutách až 1 hodině

On Mon, Feb 10, 2020, 1:03 PM XXX XXX <XXXXXXX@mail.XXX> wrote:
rozumím. až budu mít peníze na účtě tak odešlu zboží
Datum: 10. 2. 2020 12:59:45

Dobře, půjdu na platbu hned, takže ihned po provedení platby vám moje banka zašle potvrzení o platbě a potvrdí to a vy odešlete a vrátíte se ke mně s potvrzením o doručení a vše bude v pořádku a hladce. Doufám, že mi rozumíš?

On Mon, Feb 10, 2020, 12:56 PM XXX XXX <XXXXXXX@mail.XXX> wrote:
IBAN: XXXXXXXXXXXXXXXXXX
SWIFT: XXXXXXXXXXX

Datum: 10. 2. 2020 12:55:12

Máte číslo Iban?

On Mon, Feb 10, 2020, 12:52 PM XXX XXX <XXXXXXX@mail.XXX> wrote:
to už jste psal, asi chyba v překladači..
peníze mi pošlete na účet XXXXX/6100 název banky Equa bank a.s.
Datum: 10. 2. 2020 12:48:20

Pocházím z České republiky, ale jsem mimo stát, takže mi pošlete telefon ve Spojených arabských emirátech, protože teď nejsem v České republice a za dopravu zaplatím 1 500 Kč a za dopravu i 6 300 Kč celkem a telefon mi pošlete českou poštovní službou. tak můžu pokračovat?

Petr Franěk

11.2. 2020 v 07:43

Podobný případ mám já, prodej zrcadlovky, zájemkyně z Rumunska, prý pošle peníze předem a jí to pošlu poštou. Používala emaily: adrienagunter@vollbio.de, adrienagunter@gmail.com.

Martin Lekavy

12.2. 2020 v 06:50

Zdravim.
Přidávám další jejich adresy:

zoraingrid@turboprinz.de
luciemellom247@gmail.com
alias Lucie Mellom
Když pokračujete dál vydávají se přímo za PayPal, který chce po vás zaplatit nějakou částku (prý za dopravu) aby vám pak dotyčný kupec poslal celou částku za zboží.

Fialova Lucie 16

14.2. 2020 v 12:32

Dobrý den chci vás také upozornit na podvodníka jménem Peter Carr.. Přišla jsem o telefon i o peníze. Posílá podvodné emaily z banky "U. S. BANCORP". "banka" napíše email, že platba byla odeslána a už nejde vrátit ani zastavit a musíte čekat ale peněz se nedočkáte. Bohužel zná moji adresu i telefonní číslo pokud tedy obdržíte nějaký email od Lucie Fialové tak na ni nereagujte bude to zřejmě podvod.

Pavla Potěšilová

17.2. 2020 v 10:29

děkuji za tento příspěvek, moc mi to pomohlo.
Přišla mi odpověď na inzerát a nezdála se mi mailová adresa.
nejprve psal z toho z mailu:

gabrielmarian@alpenjodel.de

pak v konverzaci pokračoval z mailu:

lucie.hanavova4@gmail.com

Napište mi prosím e-mail vašeho účtu PayPal, abych mohl pokračovat v platbě. K celkové částce přidám 5% příplatek. Platbu tedy bez dalších zdržení převedu přímo na váš účet PayPal. Pokud již máte účet, pošlete mi jen e-mailovou adresu, abych mohl platbu provést. Poté, co platbu obdržíte, budu kontaktovat dopravce a uhradím veškeré přepravní poplatky. Pro zboží přepravované lodní dopravou budu potřebovat vaši domovskou adresu a další potřebné informace. Pro dokončení platby mi tedy prosím pošlete následující údaje: Jméno: E-mailová adresa účtu PayPal: Celková cena: Telefonní číslo: Domovská adresa: Budu očekávat vaši odpověď.

rene mihula

17.2. 2020 v 14:24

Stejne tu, adresy z IP: 84.17.59.178. (asi nejaka italska VPN nebo proxy), emaily: zikmundalexej@alpenjodel.de a lucie.hanavova4@gmail.com
Nahlaseno na technicky support sbazar.
Jestli neexistuje blacklist asi by stalo za to jej nejak postavit...

libor kovar

17.2. 2020 v 14:29

Dnešní komunikace
Napište mi prosím e-mail vašeho účtu PayPal, abych mohl pokračovat v platbě. K celkové částce přidám 5% příplatek. Platbu tedy bez dalších zdržení převedu přímo na váš účet PayPal. Pokud již máte účet, pošlete mi jen e-mailovou adresu, abych mohl platbu provést. Poté, co platbu obdržíte, budu kontaktovat dopravce a uhradím veškeré přepravní poplatky. Pro zboží přepravované lodní dopravou budu potřebovat vaši domovskou adresu a další potřebné informace. Pro dokončení platby mi tedy prosím pošlete následující údaje: Jméno: E-mailová adresa účtu PayPal: Celková cena: Telefonní číslo: Domovská adresa: Budu očekávat vaši odpověď.

lucie.hanavova4@gmail.com
gabrielmarian@alpenjodel.de

Lucie Šimková

dnes v 03:42

Přidávám další adresu do "sbírky" - johnfred6046@gmail.com a o zaslání žádá do Spojených arabských emiratů. Když jsem byla nedůvěřivá, tak poslali i kontakt na "kamaráda v ČR", který dosvědčí, že se nejedná o podvod - davidjanac12@gmail.com.

Lucie Šimková

dnes v 03:53

Ještě pro doplnění. Platbu údajně posílají přes Northern trust bank. Zkoušela jsem do banky psát. Přišla mi odpověď, že opravdu pan John Fred je jejich klientem a provedl platbu. A zboží chtějí zaslat na name: Adewole Ademola Blessing, Adresa: al Nahda park opposite UAE exchange, City: al Nahda, State: sharjah, Destination Country: United Arab Emirates

Nový dotaz

Přiložené přílohy

Zbývá 12MB (z 12MB)

Podvodník ze zahraničí

Přiložené přílohy

Zbývá 12MB (z 12MB)