Fórum nápovědy

Seznam

Podvodník ze zahraničí

Jiří Žalud

11.9. 2018 v 10:50

upozornění na podvodníka. Podal jsem inzerát na fotoaparát a mám dva zájemce:
1, akubanderson1990@gmail.com (jakub anderson)
2, frilyfranck42@gmail.com (frily franck)

Protože jsem 8 let byl u vývoje Sbazaru, tak vím, jak je složité se bránit. Schválně jsem pokračoval s tímto podvodníkem v komunikaci, abych zjistil o jaký přesný podvod se jedná.

Klasika, platba přes Paypal. Nejdříve se zeptají na cenu, pak vás nechají zjistit kolik stojí doprava do Španělska a pak vám řeknou, že vše zaplatí dopředu.

Už si s daným podvodníkem píši asi pátý email :-), je sranda sledovat jak stále zdokonalují své podvody.

Dejte tedy pozor na své zboží a peníze.

Mtutators 69

11.9. 2018 v 16:52

Dobrý den chci všechny upozornit na podvodníka , vydává se za ženu z USA a chce to kupovat jako partnerovi dárek.
již v minulosti sem se jednou napálil zde na Sbazar , podobný příběh přišel sem o foťák za 15 000 tisic . VESMĚS VEŠKERÉ INZERÁTY TOHOTO TYPU jsou podvodné !!!!
Nabízí že si pošlou vlastního kurýra na vaši adresu , nedokážu si představit co udělají když tu adresu získají ....

Včera již zmíněná žena z emailu christianaross0909@gmail.com .

Přesně jak piše Jirka DÁVEJTE POZOR. JÁ OSOBNĚ DOPORUČUJI TYTO EMAILY IGNOROVAT

Karel Hausmajer

21.9. 2018 v 10:40

... vše to končí pokusem získat Paypal účet...

pro vás 28 000 korun ok?
---------- Původní e-mail ----------
Od: kakashi frck <frckkakashi@gmail.com>

Datum: 21. 9. 2018 9:43:54
Předmět: Re: Sbazar.cz – Odpověď na „DJI Mavic Pro - fly more combo“

tady je moje adresa
země: Španělsko
město: villar del arzobispo (valencia)
adresa: vicente aparicio no10
PSČ: 46170
jméno: francky levane
telefon: +34602348004

On Fri, Sep 21, 2018 at 11:43 AM kakashi frck <frckkakashi@gmail.com> wrote:
prosím dejte mi celkovou cenu + DHL expres do Španělska, takže mohu platit nyní

On Fri, Sep 21, 2018 at 11:37 AM wrote:
Ukazuje mi to cca 500 na poštovném... ale na přesnou kalkulaci je třeba adresu....vaši

Od: kakashi frck <frckkakashi@gmail.com>

Datum: 21. 9. 2018 9:15:53
Předmět: Re: Sbazar.cz – Odpověď na „DJI Mavic Pro - fly more combo“
cena je v pořádku a mám zájem o koupi. můžete mi říct náklady na odeslání do Španělska s dhl express .. protože jsem ho koupil za svého syna. Dejte mi prosím vědět náklady, protože budu platit i za poštovné.

Ivo Pleschinger

26.11. 2018 v 15:27

No jo, měnit adresu a telefon je tak složité :-D. Tady je další pokus s jinou e-mailovou adresou. Ani jsem se nesnažil na to číslo zavolat a ověřit si totožnost. Nejlepší je to rovnou utnout, případně, jste-li zvědaví, kam se to vyvine, jasně stanovit, že platbu přes PayPal neakceptujete a zboží pošlete až po připsání celé částky na váš účet vedený u místní banky.

Le lun. 26 nov. 2018 à 05:20, Nini Levani <ninilevaniri@gmail.com> a écrit :
tady je moje adresa
země: Španělsko
město: villar del arzobispo (valencia)
adresa: vicente aparicio no10
PSČ: 46170
jméno: francky levane
telefon: +34602348004

Le lun. 26 nov. 2018 à 05:20, Nini Levani <ninilevaniri@gmail.com> a écrit :
Platím všechny nezbytné poplatky předem

Jiří Kuczaj

26.11. 2018 v 18:47

!!! upozornění !!! taky chce účet !!! dejte pozor JK !
mám taky superkupce: mete.tomas154@gmail.com

S vaší cenu souhlasím. Napište mi prosím e-mail vašeho účtu PayPal, abych mohl pokračovat v platbě. K celkové částce přidám 5% příplatek. Platbu tedy bez dalších zdržení převedu přímo na váš účet PayPal. Pokud již máte účet, pošlete mi jen e-mailovou adresu, abych mohl platbu provést. Poté, co platbu obdržíte, budu kontaktovat dopravce a uhradím veškeré přepravní poplatky. Pro zboží přepravované lodní dopravou budu potřebovat vaši domovskou adresu a další potřebné informace. Pro dokončení platby mi tedy prosím pošlete následující údaje:
Jméno:
E-mailová adresa účtu PayPal:
Celková cena:
Telefonní číslo:
Domovská adresa:

Budu očekávat vaši odpověď.

Iva Dobrovolná Machková reagoval na příspěvek od Jiří Kuczaj

27.11. 2018 v 20:20

Bohuzel ... tenhle Tomas Mete, podvedl nas. Vcera byl manzel na policii. Neskutecny, kam az to lze dostat. Neskutecna psychologie ... podle policie ale mala skoda a zahranici ... takze to skonci asi v supliku :-(

karel novák

25.1. 2019 v 08:50

Potvrzuji a přidávám další dvě adresy:
Sekce fotoaparáty a přidružené zboží : v tomto případě jde o prodej mikroskopu

jarkub@email.com
pavelfischer189@gmail.com

Můj kontakt se zájemcem :

Byl jsem kontaktován na můj inzerát přes tuto adresu : clauswater@mail.com po mé odpovědi na tuto adresu mi přišela nedoručenka na můj mail přes server, který vyřizuje mailbox... (zkoušel jsem to 2x pro jistotu) cca do dvou dnů jsem dostal email přes sbazar inzerci na ten samý inzerát z adresy jarkub@email.com, do cca 2 hodin se mi ozval člověk z jiné adresy - byla přeposlána mezi těmito uživateli s návrhem provedení obchodu do UK za podmínek placení přes paypal a navržení ceny za dopravu. - to byl tento uživatel :pavelfischer189@gmail.com.

Uživatelé nereagují na navrženou tel. komunikaci, trvají stále na tom, abych si zařídil účet u paypal a pokračoval v obchodu.
KN

Sana Gold

2.2. 2019 v 22:19

Dobry den, ano urcite je potreba byt opatrny. Ja jsem taky ze zahranici, z Velke Britanie. Proste jsem se sem prestehovala. A ted jsem si otevrela ucet, abych mohla prodavat. A nejsem podvodnice... po celym svete je uplne bezne, ze se playi pres PayPal, napr.pres Ebay ani jinak nezaplatite...musite mit PayPal. Ted napr. ja chci prodat napr. zlaty privesek, ale nemam ucet v bance v CR (kedze tam neziju uz nekolik let) a mam jenom PayPal, tak jak mam dostat zaplaceno za zbozi?
PayPal je prave proto, aby ste o penize neprisli, aby vas nekto neokradl... tady pani pise, ze to resili pres policii, ale rada pro pani...reste yo prave s PayPalem, protoze Vy musite mit doklad se sledovacim cislem zasilky od kuryra a ak ste nedostala zaplaceno za sve zbozi, ktere ste poslala, tak kontaktujte PayPal a normalne otvrte stiznost (reklamaci). Budou od Vas pozadovat cislo zasilky (tracking number), kuryra pres ktereho jste to posilala a oni uvidi jestli zasilka byla dorucena dotycnemu nebo ne. Ak ano, penize by ste meli hned dostat. Ono totiz kdyz nekto zaplati za zbozi pres PayPal, tak ta transakce je podrzana kym se nedoruci zasilka (vetsinou). Dokonce mozna ten kto to od vas koupil je uz u PayPal vedeni jako nespolehlivy a mozna Vam penize hned vrati a nebudou potrebovat ani zadne cislo zasilky.
Drzim palce a doufam, ze se Vam podari penizky ziskat spet.

Hezky vecer vsem :)

Vladimír Němec reagoval na příspěvek od Jiří Kuczaj

3.2. 2019 v 16:35

Do slova a do PÍSMENE přesně ta samá nabídka dorazila mně, když jsem zadal inzerát na prodej koně.

Daniel Pucandl

8.4. 2019 v 13:36

Ahoj všem,
mám stejnou zkušenost, přidávám další podvodné maily.

linka.andre12@gmail.com
andree009@gmx.de

wilson wilson

8.4. 2019 v 14:40

ČÁST KOMUNIKACE S PODVODNÍKEM.

S vaší cenu souhlasím. Napište mi prosím e-mail vašeho účtu PayPal, abych mohl pokračovat v platbě. K celkové částce přidám 5% příplatek. Platbu tedy bez dalších zdržení převedu přímo na váš účet PayPal. Pokud již máte účet, pošlete mi jen e-mailovou adresu, abych mohl platbu provést. Poté, co platbu obdržíte, budu kontaktovat dopravce a uhradím veškeré přepravní poplatky. Pro zboží přepravované lodní dopravou budu potřebovat vaši domovskou adresu a další potřebné informace. Pro dokončení platby mi tedy prosím pošlete následující údaje: Jméno: E-mailová adresa účtu PayPal: Celková cena: Telefonní číslo: Domovská adresa: Budu očekávat vaši odpověď.

MOJE ODPOVĚĎ

On Mon, Apr 8, 2019 at 12:59 PM <,,,,,on@sez,,,, wrote:
Dobrý den. Takhle NE. Pošlete mi nejdříve vy svoji doručovací adresu. Podle ní já zjistím cenu dopravy. Následně vám poskytnu svoje číslo úctu a celkovou částku i s dopravným.
Po připsání platby na můj účet odešlu zboží v originálním balení na vaši udanou adresu. Nechci žádných 5% navíc. S pozdravem.

OPĚT JEHO ODPOVĚĎ

Mám velký zájem o koupi. V Česku jsem byl, ale nyní pracuji v jiné zemi. Vidím, že je to pro vás novinka. Zařídil jsem dopravce, který po doručení platby na váš účet vyzvedne zásilku. Zašleme vám všechny potřebné údaje včetně mé adresy. Na převodu prostřednictvím služby PayPal trvám, protože nemám online přístup k bankovnímu účtu. Nemám totiž internetové bankovnictví a moje práce mi z principu nedovoluje chodit do banky. Poplatky za převod si proto také vezmu na starosti. Musíte si tedy pouze založit účet PayPal na stránce www.PayPal.com. Jakmile si vytvoříte účet, pošlete mi následující údaje (na převod peněz nemusíte čekat 2 až 3 dny, proběhne okamžitě): Jméno: E-mailová adresa účtu PayPal: Telefonní číslo: Celková suma: Jsem zcela připraven nakoupit a zaplatit všechny poplatky včetně přenosu. Pro dokončení převodu mi prosím pošlete tyto informace.

JAK PRŮHLEDNÉ !!!!!!!! POZOR NA PODOBNÉ

Markéta Němčíková reagoval na příspěvek od karel novák

22.5. 2019 v 20:10

Udělal jste něco, aby o tomhle věděla i Policie?

Leo Amante

5.6. 2019 v 11:36

Dobry den, ještě ze jsem se podival na toto forum.. Pozor na podvodnika, ktery vyzaduje taky paypal, stejne jako tu popisuji ostatni..
Jedna se o emmanuel.didier156@gmail.com moc dekuji, ze si tu lide predavaji takto dulezite informace, nejspis bych prisel o 10000 kc..
Mam to nekam dal hlasit? Děkuji za informaci

Barbora Hrubá

11.6. 2019 v 09:22

Dobrý den. Tak dnes jsem měla také zkušenost. Pošlu Vám sem více a doufám že to ostatním pomůže.
Jestli někdo řešíte oznámení tak se ozvěte. Ráda se připojím.

tanicka@alpenjodel.de

Hezký den.

tanicka@alpenjodel.de zaujala vaše nabídka „Cybex Priam“:

Váš predmet stále na prodej?

Dále psal jako emmanuel.didier156@gmail.com

Dobrý den. Ano stále je sportak a korba na prodej.

emmanuel.didier156@gmail.com
Kdy to naposledy bylo použito? Jak dlouho to vlastníte? A je to ve skvělém stavu? Jaká je vaše poslední cena?

Jak jsem psala do inzerátu. NIKDY nepoužito a nerozbaleno. Korba a sportak jsou uplně nové. Zakoupené před týdnem. Nehodící se barva.

Dál jsem jsem mu ještě chtěla dát slevu! :D Ještě že jsem tohle našla.

Za celé jsem platila 11 000 tisíc. Prodávám nepoužité za 9 000 tisíc. Mohu vám dát slevu 500 - 1 000 kč.

emmanuel.didier156@gmail.com
S vaší cenu souhlasím. Napište mi prosím e-mail vašeho účtu PayPal, abych mohl pokračovat v platbě. K celkové částce přidám 5% příplatek. Platbu tedy bez dalších zdržení převedu přímo na váš účet PayPal. Pokud již máte účet, pošlete mi jen e-mailovou adresu, abych mohl platbu provést. Poté, co platbu obdržíte, budu kontaktovat dopravce a uhradím veškeré přepravní poplatky. Pro zboží přepravované lodní dopravou budu potřebovat vaši domovskou adresu a další potřebné informace. Pro dokončení platby mi tedy prosím pošlete následující údaje:
Jméno:
E-mailová adresa účtu PayPal:
Celková cena:
Telefonní číslo:
Domovská adresa:

Budu očekávat vaši odpověď.

Prodejce jsem já. Takže s dovolením já určuji postup prodání.
Přes PayPal platbu nechci. Do inzerátu jsem psala jasné podmínky.
O dopravě do zahraničí jste se nezmínil.
5 % navíc si nechte a adresu Vám opravdu nepošlu!
Celou konverzaci předávám policii protože nejsem jediná jak jsem si zjistila!
S podvodníkem jako jste vy ukončuji komunikaci a upozornuji vás na vaše další kroky!
Dobře si to příště rozmyslete zda chcete okrádat nevinné lidi!

Sbohem!

Moje poslední konverzace k 11.06. 2019.
Je mi z takových zmetků akorát zle.
Vám všem DĚKUJI!
Nabýt Vás jsem o 9 000 tisíc lehčí.
Přeji pevné nervy a hlavně nic neposílejte.

Krasný den Všem.

Lenča

11.6. 2019 v 13:51

emmanuel.didier156@gmail.com,michaela0@volloeko.de další podvodné email. Myslim si že jich dneska bude víc.

Barbora Hrubá

19.6. 2019 v 22:48

Tak mám další borce..
Je to neskutečné s jakou drzostí píšou znovu a znovu!
pavel.barry2020@gmail.com
dianka@kommespaeter.de

Jana Schubertová

20.6. 2019 v 21:48

Dobrý večer,
také mám jednoho "zájemce" michaelchandonnet2@gmail.com. Už jsme se dostali až k výhružkám FBI ;)

Kateřina R.

8.7. 2019 v 12:53

Dobrý den,ja mam podobnou zkusenost.Akorat po mne chteli adresu kterou jsem jim dala.Je to velky problem?Zadnou platbu jsem neprovedla....ted nam obavy aby nebylo moje jmeno,tel nebo adresa zneuzity,prosim poraďte :(

Bronislav Feču

9.7. 2019 v 17:59

Také mě jeden podobný "zájemce" napsal. Nejdřív napsal z mailu pwcarr1978+teplice@gmail.com potom odpověděl z mailu pwcarr1978@gmail.com tak si dejte pozor. Píše lámanou češtinou, asi přes automatický překladač. Už mu nebudu odpovídat. Je jasné, že jde o stejný podvod jak píšou ostatní lidé tady.

Nový dotaz

Přiložené přílohy

Zbývá 12MB (z 12MB)

Podvodník ze zahraničí

Přiložené přílohy

Zbývá 12MB (z 12MB)