Fórum nápovědy

Seznam

Čeština v mobilní aplikaci Mapy.cz

kirill alexeev

18.6.2018 v 22:40

Dobry den,

po aktualizaci aplikaci v mobilu změnil se mi jazyk na angličtinu a nemůžu najít jak nastavit zpátky češtinu. Měl někdo podobný problém? Díky

Jana Helpdesk • Moderátor

14.8.2018 v 14:38

relevantní
Dobrý den,

bohužel neuvádíte konkrétní model telefonu a jazyk operačního systému. Aplikace Mapy.cz by se měla přizpůsobit právě jazyku operačního systému. Pokud se tak nestane a telefon je v češtině, ale aplikace v angličtině, podívejte se do nastavení systému, do sekce nastavení jazyka na pořadí preferovaných jazyků. Např. v iOS stačí přidat češtinu a nastavit jí vyšší preferenci než angličtině.

Pěkný den, Jana

Michaelallen

12.10.2018 v 16:47

Taky by mě to zajímalo... Nechci přenastavit celý telefon na češtinu jen abych měl mapy v češtině, chci mapy normálně v češtině a telefon jinak. Je mimochodem docela legrační, že česká aplikace mi vnucuje angličtinu kvůli nastavení telefonu, kdežto americká aplikace GoogleMaps mi dává automaticky češtinu kvůli lokaci

Schrank

15.6.2019 v 8:56

Jazyk sa nedá zmeniť z angličtiny. Aj keď sa odlogujem, vymažem cache, logujem sa do appky v češtine a tá sa prepne do angličtiny. Nastavenia teléfónu s 200 appkami nebudem meniť kvôli jednej.

Jiří Hušák

19.8.2019 v 11:32

Mám stejný problém

Jan Voženílek reagoval na příspěvek od Jana Helpdesk

19.8.2019 v 13:34

Přidávám se k ostatním, telefon CHCI mít anglicky, a jednotlivé aplikace si chci přepínat jak chci. iPhone 8, iOS 12.4

Martin Votava

31.8.2019 v 13:02

Dobrý den, též bych uvítal možnost nechat telefon v angličtině a moci si vybrat jazyk čeština v mapách. Samsung S9 a andorid 9

Mara Para reagoval na příspěvek od Jana Helpdesk

28.10.2019 v 13:03

Tak jsem si kvůli Vaší radě přepl celý telefon z Aj do češtiny (i když je to fakt hloupé, nemít možnost si sám svobodně zvolit jazyk aplikace!) a ejhle...Mapy.cz jsou stále anglicky i když celý telefon jede česky. Mezipamet vymazána 10x, telefon restartován 10x. Vaše mapy jsou tak propracované a vy to poserete tak sračkoidní chybou jako je nemožnost upravit jazyk sám.

Jakub Faifer • tým Mapy.cz reagoval na příspěvek od Mara Para

30.10.2019 v 8:44

Dobrý den, změna jazyka standardně funguje. V některé z dalších verzí přijde možnost volby jazyka v Nastavení,. díky

Igor Srom

3.5.2020 v 17:19

Zafungovalo mi tohle - přepnout telefon do jazyka, ve kterém chci mít mapy.cz. Odinstalovat mapy.cz a nainstalovat je znovu.
V Androidu (9) se chovají mapy.cz v tomto ohledu divně, ne jako statní aplikace, které přepínaní jazyk podle nastavení telefonu, Jakoby si držely jazyk z doby instalace.
Odinstalovat a nainstalovat aplikaci je chvilka, jenže pak znova stahovat offline mapy je otrava.

Škoda tohoto bugu. Člověk musí mít na zřeteli, že apka je zdarma a celkově je to opravdu bomba, když ji člověk ukáže v terénu cizincům tak nechápou.

Franko

29.5.2020 v 21:09

Mněl jsem taky problém. Zjistil jsem ale, že musite mít na přístroji nastavenou češtinu. Stači nastavit slovenštinu a už je aplikace v anglitštině. Mám Xiaomi Redmi 7 A.

Ales Tosovsky

13.7.2020 v 15:19

Mám telefon s MIUI 10 v angličtině. Mapy.cz byly v pořádku česky, ale potom, po nějaké aktualizaci, se aplikace sama přepnula do angličtiny. Přestože v nastavení byl "Jazyk aplikace" na "Čeština" a jednotky všechny správně, vzdálenosti ukazovala v mílích, atd. Mazání cache nepomohlo. I po přepnutí celého telefonu do češtiny tvrdohlavě trvala na svém. Musel jsem odinstalovat, při přepnuté češtině znovu nainstalovat a nastavit. Teprve potom telefon přehodit zpátky na angličtinu a zdá se to v pořádku.

Jakub Faifer • tým Mapy.cz

14.7.2020 v 10:39

Dobrý den, o chybě víme, už je opraveno, vyřeší se s dalším updatem aplikace na verzi 7.2.0. Díky

Tomáš Martínek

15.11.2020 v 20:09

jde nějak nastavit možnost, aby se mi jména zobrazovala v Češtině? Nešlo by třeba udělat, aby namísto místního jména a pod tím anglického, byla možnost výběru? místní/česky, místní/anglicky apod....

Igor Helekal

22.6.2022 v 21:27

Hlasová navigace mapy.cz mně z neznámého důvodu naviguje v polštině. Používám iPhone 6, IOS 15.5, jazyk telefonu angličtina, druhý jazyk čeština. Jedná se zjevně o chybu v aplikaci. Můžete mi pomoci?

Jarda reagoval na příspěvek od Jakub Faifer

23.10.2022 v 7:50

Zdravím, tak nic není opraveno, když chci přispět do map, tak se mi to ukazuje v angličtině! Nechápu proč nebo před tím žádný problém nebyl. Používám Xiaomi mu 10 pro a tablet Lenovo YT-X705L. Můžete poradit, prosím, děkuji Jarda

Jakub Faifer • tým Mapy.cz reagoval na příspěvek od Jarda

25.10.2022 v 17:23

Dobrý den, šlo by přiložit nějaký screen z aplikace kde je vidět problém, díky

Nový dotaz

Přiložené přílohy

    Zbývá 12MB (z 12MB)

    Čeština v mobilní aplikaci Mapy.cz

    Přiložené přílohy

      Zbývá 12MB (z 12MB)