Fórum nápovědy

Seznam

Proč je možné získat nadm. výšku jen do vzdálenosti 1°?

Jan Horinek

20.6.2024 v 13:28

"Funkce vrací nadmořskou výšku pro daný bod nebo pole bodů (až 256 naráz – max. v rozsahu 1×1 stupeň)."

Proč je pro zajímavost možné získat nadm. výšku bodu jen do vzdálenosti 1°? Myslí se tím v rámci kruhu 1° od startovního bodu? Té formulaci 1x1 úplně nerozumím. Díky.

Jan Kuchař

20.6.2024 v 14:02

Dobrý den, není to okruh v rozsahu 1° ale plocha o rozloze 1° zeměpisné šířky x 1° zeměpisné délky
Pokud tedy potřebujete pro více souřadnic nebo souřadnice ve větším rozsahu musíte to rozdělit a dotazovat postupně

Jan Buriánek

20.6.2024 v 14:23

Největší rozdíl LAT nebo rozdíl LON ve stupních nesmí přesáhnout hodnotu 1, v rámci jedné poptávky max. 256 bodů.
Server musí pro danou oblast načíst data do paměti a zpracovat. Velký rozsah naráz přetěžuje server. Pokud by někdo poptal body rozházené daleko od sebe, třeba přes půl světa, musel by se do paměti načíst skoro celý model terénu a to jsou velká množství dat.
Není to řešeno pro načítání jednotlivých oblastí modelu pro jednotlivé body v jedné poptávce, ale server si přečte do paměti jen jednu "malou" oblast modelu (max 1°x1°) pro celou poptávku, kde pak již velmi rychle vypočítá jednotlivé body poptávky.
Rozdělte to na více poptávek.

Můžete při přidávání bodů do poptávky hledat jejich box, tedy min a max hodnoty, a po naplnění poptávky zkontrolovat rozdíly min max do hodnoty 1. Budou-li ale větší, nelze to poptat a musí se to nějak vyseparovat...

Já si kontrolu rozsahu zjednodušuju tak, že zapamatuju první LAT LON, a u každé další hodnoty kontroluju rozdíl oproti té první hodnotě, jeho absolutní hodnota nesmí být větší než 0.5
Jakmile je větší, už bod nepřidám do této poptávky, ale do další. Vyřeší to všechny situace přímo, dokonce i druhý bod již může být mimo rozsah, pak se prostě poptá jen jeden, ten první vložený.

Sice se to tím omezuje ještě více, na polovinu rozsahu (+-0,5 kolem první hodnoty), ale co jsem to testoval pro běžné Routované stopy, tedy body ve vzdálenostech cca desítky metrů, tak to vůbec není problém.
Extrémní případ je trasa po dálnici, na D11 z exit 25 na exit 50, je to cca 25km, trochu přes 256bodů, průměrná vzdálenost mezi body je cca 90m. Větší vzdálenosti mezi jednotlivými body většinou nikde nejsou. A stačí to - viz obrázek - je to cca 0,3°.

Jan Horinek

20.6.2024 v 15:01

Bezva, díky!

Nový dotaz

Přiložené přílohy

    Zbývá 12MB (z 12MB)

    Proč je možné získat nadm. výšku jen do vzdálenosti 1°?

    Přiložené přílohy

      Zbývá 12MB (z 12MB)