Fórum nápovědy

Seznam

Spam

Lucka Tejkalová

9.6.2022 v 13:12

Dobrý den, přišel mi email z mojí emailové adresy. Nerozklikla jsem ho, ale v části popisu je napsáno, že mě hacknuli a ukradli data z emailu. Změnila jsem si okamžitě heslo, ale ráda bych, abyste to prověřili. V příloze posílám výřez z emailu.
Děkuji, LB
relevantní

Ivana 2 Helpdesk • Moderátor

11.6.2022 v 17:54

relevantní
Dobrý den,

zde se jedná o jeden z běžných spamů, kdy je hlavička emailu podvržená (pouze to vypadá, že přišel z vaší adresy).
Změna hesla je v tomto případě v pořádku - nic jste tím nezkazila a je to i lepší čas od času heslo změnit.

Ivana

Ivana 2 Helpdesk • Moderátor reagoval na příspěvek od Lucka Tejkalová

15.6.2022 v 13:02

relevantní
Dobrý den,

rozumím. Pokud tam odesílatel napsal heslo, tak je možné, že jej skutečně měl. Pokud jste stejnou kombinaci údajů použila například někde na soc. sítích, eshopu, foru apod. Velmi často se stane, že takový útočník vykrade data nějakého eshopu nebo jiných stránek a pokud uživatel používá stejná/podobná hesla pak se na takový email nechá ve většině případů nachytat. To, že jste změnila heslo je určitě dobře. Ničeho dalšího, co v emailu píše, bych se neobávala. Tento email je ve většině případů vždy stejný (například informace o tom, že si útočník zapnul na počítači kameru i když tam vůbec není).
Doporučuji ještě projít ostatní stránky, které na internetu navštěvujete a pokud tam máte stejné údaje, tak provést změnu hesla i tam.

Ivana

Nový dotaz

Přiložené přílohy

    Zbývá 12MB (z 12MB)

    Spam

    Přiložené přílohy

      Zbývá 12MB (z 12MB)