Fórum nápovědy

Seznam

Ověření identity

Santuzza

27.2.2022 v 8:35

Jak má přes bankovní identitu ověřit totožnost jedinec nemající internetové / elektronické bankovnictví ?
relevantní

Ivana 2 Helpdesk • Moderátor

28.2.2022 v 11:50

relevantní
Dobrý den,

aktuálně můžete v pořádku přispívat i bez ověření bankovní identity. Bankovní identitu lze ověřit pouze u bank, které jsou uvedeny v seznamu při ověřování, u jiných to možné není.
Vše máme popsáno v nápovědě k bankovní identitě ZDE. Nemusíte se však obávat, že by bez ní nebylo možné email nebo diskuse využívat.

Ivana

Josef Vogeltanz reagoval na příspěvek od Sylva Šporková

1.3.2022 v 16:49

relevantní
Bankovní identita a přihlašování k bankovnímu účtu jsou dvě oddělené věci. Ověřuje vás vaše banka, nikoliv Seznam. Ten dostane jen přes prostředníka BankID pouze echo od banky, že jste "důvěryhodná" osoba.
Nemusí vás to ale trápit, protože BankID jsou nějací začátečníci a bankovní identitu mají nasmlouvánu s pouhými pěti bankami. Kdo u těchto pěti není, má prostě smůlu.

Ivana 2 Helpdesk • Moderátor

3.3.2022 v 13:52

relevantní
Dobrý den,

pokud vaše banka aktuálně není partnerem BankID tak to z naší strany to v tuto chvíli nemáme jak ovlivnit, je mi líto. Můžete využít formuláře ZDE a obrátit se přímo na BankID. Zároveň lze pro ověření identity na diskusích využít nápovědu ZDE kde je alternativní způsob ověření.

Aktuálně lze diskuse využívat i bez ověření identity. Je však možné, že v budoucnu tomu tak nebude, proto je u diskusí po přihlášení neověřeným uživatelům zobrazeno dané oznámení.

Samozřejmě to předám jako námět na zlepšení služeb, zda není možné změnit poskytovatele, ale aktuálně Vám nemohu zajistit zpětnou vazbu nebo že ke změnám dojde. Děkuji za pochopení.

Ivana

Ivana 2 Helpdesk • Moderátor reagoval na příspěvek od Josef Vogeltanz

7.3.2022 v 13:34

relevantní
Dobrý den,

to co zde vypisujete je možný výpis informací, které lze dostat. ne vždy však je nutné aby banka sdílela všechny. Informace, které dostaneme z bankID jsou jméno a příjmení a datum narození. Jiné informace nedostáváme. Jsou tedy zcela totožné s tím, co dostaneme prostřednictvím fotografie OP (pokud začerníte všechny ostatní údaje jak je popsáno v nápovědě). Navíc při procesu ověření bankID vždy vidíte, jaké informace jsou předávány a proces můžete vždy přerušit - tedy k předání informací nedojde.

Ivana

Ivana 2 Helpdesk • Moderátor reagoval na příspěvek od Milan Kubeša

29.9.2022 v 20:12

relevantní
Dobrý den,

v tomto případě se prosím obraťte na technickou podporu online ZDE v pracovní době 8:00 - 16:30 hod v pracovní dny. Kolegové s Vámi vše prověří.

Ivana

Ivana 2 Helpdesk • Moderátor reagoval na příspěvek od Ucitele 2020

27.10.2022 v 15:21

relevantní
Dobrý den,

co přesně Vám to prosím hlásí, když se přihlašujete?

Ivana

Nový dotaz

Přiložené přílohy

    Zbývá 12MB (z 12MB)

    Ověření identity

    Přiložené přílohy

      Zbývá 12MB (z 12MB)