Fórum nápovědy

Seznam

Vytvoření obrázku ze zobrazené mapy

Tomáš Šafařík

2.2.2022 v 22:27

Dobrý den,

je přes API Mapy.cz zveřejněná funkce na vytvoření obrázku zobrazené mapy včetně zobrazených vlastních značek. Vlastně by bylo super, kdyby to fungovalo úplně stejně jako odkaz "Stáhnout jako obrázek" v nabídce "Nástroje" na mapy.cz.

Děkuji za odpověď.

Jakub Kraft • tým Mapy.cz

3.2.2022 v 8:31

Dobrý den,

nejen, že taková věc není v API, ale není ani jinde. Mapy API vykresluje mapu pomocí DOM elementů a tedy nelze jen tak říct, že to chci celé jako obrázek, jako to jde třeba s canvasem. Mohu ale napsat, jak to dělají Mapy.cz a jak to tedy můžete udělat také. Na straně serveru stránku načtete v headless Chrome a necháte ho udělat screenshot. Přes něco jako je třeba Puppeteer pro Node lze říct, jak velká se má stránka otevřít a dají se řídit i některé další věci dle potřeby.

Tomáš Šafařík reagoval na příspěvek od Jakub Kraft

3.2.2022 v 17:20

Díky za odpověď,

trochu jsem to čekal, ale nechtěl jsem implementovat znovu kolo, kdyby tato funkcionalita byla dostupná. Když jsem v rychlosti zkoumal, jak se ukládá mapa jako obrázek na mapy.cz, tak bych řekl, že se možná nějak používá knihovna html2canvas - minimálně se při exportu obrázku stahuje.

Martin Kotecky

7.3.2022 v 12:42

Zdravím, rád bych se zeptal, jestli se vám podařilo rozjet stahování pomocí html2canvas. Snažím se o to samé, zatím neúspěšně. Díky

Martin Kotecky

8.3.2022 v 21:38

Ok, přišel jsem na to. Ve funkci html2canvas je potřeba povolit zdroje z jiného URL a přidat proxy, vypadá to tedy takto:

html2canvas($("#saving")[0], { allowTaint:false, useCORS:true, proxy: "server.js" } ).then(canvas => {

Přičemž server.js je stáhnutý odtud:

https://github.com/niklasvh/html2canvas-proxy-nodejs

Tomáš Šafařík reagoval na příspěvek od Martin Kotecky

19.4.2022 v 16:19

Asi odpovídám trochu pozdě, ale funguje mi to úplně stejně, jenom jsem teda nemusel nastavovat tu proxy.

Ondřej Červinka reagoval na příspěvek od Tomáš Šafařík

4.7.2022 v 13:54

Dobrý den,

mě se teda ukládá obrázek pouze s měřítkem a logem, ale bez mapy. Můžete nasdílet celý kód, který Vám to uloží i s mapou?

Děkuji

Nový dotaz

Přiložené přílohy

    Zbývá 12MB (z 12MB)

    Vytvoření obrázku ze zobrazené mapy

    Přiložené přílohy

      Zbývá 12MB (z 12MB)