Fórum nápovědy

Seznam

do mého mailu se někdo naboural a rozeslal spam

Jan Neumann

12.9. 2021 v 13:07

Dobrý den,

chtěl bych Vás tímto způsobem poprosit o pomoc, do mého mailu se dnes někdo naboural a rozeslal spam, dá se s tím něco dělat, respektive jdou informovat všichni adresáti nebo lze již rozeslaný e-mail u adresátů označit jako škodlivý nebo vymazat?

Moc Vám děkuji.

Marcela Brothánková

12.9. 2021 v 17:59

Mám stejný problém, Seznam mi oznámil, že se mi do účtu přihlásil někdo z Číny, než jsem si to přečetla a změnila si heslo, bylo odesláno xx emailů. Každému psát, že to není ode mně, to fakt asi nebudu. každopádně se zeptám, jak se lze spojit s technickou podporou, abych jim to oznámila? On-line podpora o víkendu nefunguje (to mi tedy přijde docela neuvěřitelné) a formulář na nahlášení problému nějak nemůžu najít. Díky.

Molinkova

12.9. 2021 v 19:41

Zdravím Vás, mě se dnes v 18 31 stalo to samé, přišla jsem na to až ve chvíli, když přišla spousta e-mailů o nedoručení na pár adres, zbytku seznamu se bohužel odeslaly nějaké odkazy... Lze tyto e-maily blokovat alespoň u těch, kteří ještě nestačili spam otevřít?
děkuji
E.M.

MH 141 Ruzi

12.9. 2021 v 23:04

Dobrý den,

mám stejný problém. Dnes v 18:58 se odeslaly emaily všem mým kontaktům, ale i lidem, kteří v adresáři nebyli. Všem jsem napsala, aby na spam neklikali a podle pokynů změnila heslo. Chtěla bych se ale zeptat, jak se pozná, že je tzv. krize už zažehnána? Po změně hesla je vše v pořádku? Díky

Ivana 2 Helpdesk • Moderátor

14.9. 2021 v 13:03

relevantní
Dobrý den,

rozumím Vám. Dle informací od kolegů skutečně zaregistrovali zvýšené množství spamů.
V tomto případě se jedná o robotické přihlášení spambota (robota posílajícího spam) na všechny kontakty ve schránce. Je to vcelku běžný způsob šíření spamů. Z naší strany nedokážeme přihlášení nijak zabránit, protože daný robot zná přihlašovací údaje. Vzhledem k tomu, že jsou schránky zcela anonymní, tak skutečně nijak neověřujeme kdo se přihlašuje. K tomu slouží dvoufázové ověření, které si můžete kdykoliv nastavit a pak každé přihlášení schvalovat.

Obecně takové systémy obsah schránky nezajímá, pouze rozešlou spam. V tomto případě doporučuji důkladnou kontrolu antivirem všech zařízení, kde jste se přihlašovali k emailu. Vyhnout se všem nezabezpečeným sítím a změnit přihlašovací údaje všude tam, kde jste mohli použít stejné nebo podobné.

Ve většině případů mají takové hromadné "kampaně" něco společného. Buď napadená zařízení nějakým virem nebo malwarem (většinou nějaké aplikace v telefonu, které stahují vaše data) nebo se může jednat o nějaká uniklá data nějakých webových stránek (nejčastěji eshopů). Doporučujeme tedy skutečně nikde nepoužívat stejné údaje jako do emailu.

Všichni uživatelé, u kterých jsme detekovali rozeslání spamů, a ještě tak neučinili, byly vyzváni ke změně hesla.

Ivana

Nový dotaz

Přiložené přílohy

Zbývá 12MB (z 12MB)

do mého mailu se někdo naboural a rozeslal spam

Přiložené přílohy

Zbývá 12MB (z 12MB)