Fórum nápovědy

Seznam

nezobrazuje se mapa - android 5.1 a 5.0

Pavel VLACH

2.2.2021 v 21:26

Dobrý den. Taťka má SAMSUNG Galaxy note 3 , na Android snad verze 5.0 , ale to nevím jistě. Nefunguje mu aplikace Mapy.cz. Otevře se, ale nezobrazí se mapa. Nevíte, zda tento telefon ještě Vaši appku dokáže rozjet? Děkuji za reakci. Pavel Vlach

Bvgeo

2.2.2021 v 22:34

Dobrý den,
nejdřive zjistit, jaká verze Androidu v telefonu je. Ve verzi 5 by mapy mohly fungovat , ve verzi 4.4 a nižší již nejsou podporovány viz:

https://napoveda.seznam.cz/forum/threads/119922/1

Pavel VLACH reagoval na příspěvek od Bvgeo

3.2.2021 v 20:37

Dobrý den.
Děkuji za reakci.
Je tam verze 5.0, píšete, že s touto verzí by "mapy mohly fungovat" je tam místo mapy mlíko. Tak teď nevím. Vše je resetováno, přeinstalováno. Tak asi půjde starej droid do koše :-)
P.V.

Karpro

3.2.2021 v 22:43

Dobrý den, stejný problém, telefon HTC One M8s Android verze 5.0.2, vše funguje, ale nezobrazí se mapa. V mapě jsem, poklikem zjistím místo, jde zadat okruh, vyhledat restaurace v okolí, zobrazit panoramu, spustit stopaře...vše jakoby funguje, jen se mapa nezobrazí. Několikrát přeinstalováno, několikrát staženy a aktualizovány mapy, nic nepomohlo. Na chromu na mapy.cz mapu online zobrazím, v aplikaci ale ne. Děkuji za odpověď, K.Prokeš

Jakub Faifer • tým Mapy.cz

4.2.2021 v 10:19

Dobrý den, na Android 5. 0 a 5.1 je problém s vykrelsováním mapy, zkoumáme co je za problém.. díky za trpvělivost.

Michal Kříž reagoval na příspěvek od Jakub Faifer

8.2.2021 v 16:39

Dobrý den, nevím jestli se vám problém podařilo vyřešit, ale mě se bohužel stále ještě mapa (ať už ve stavu "on-line" nebo "off-line") ani reálná poloho nezobrazuje. Stopař funguje, ale bez mapy (po ukončení a uložení do "Aktivit" a následné otevření se mi vše zobrazí správně). Aplikaci Mapy.cz jsem odinstaloval, vyčistil a zresetoval telefon a opět nainstaloval ale bez úspěchu. Celý problém trvá asi cca týden - před tím vše fungovalo bez závad. Telefon CAT S30, verze Android 5.1. Za případnou radu děkuji, Michal Kříž.

Peter Romanov

9.2.2021 v 14:36

Dobrý den,
také se mi nezobrazují mapy. Verze Android je 5.1.1 Prostě bílo, pusto a prázdno. Reinstalace nepomohla.
To je neskutečný co dokážete vytvořit za paskvil.
Nejdřív ukončíte podporu pro Android 4.0, takže si člověk musí shánět "lepší" mobil a ejhle ono to nefunguje ani na 5.0.

Pavel Herbrych

10.2.2021 v 20:06

Dobrý den. Tak dnes nainstalována nová aktualizace a problém dál trvá, nenačte se mapa, pouze bílá plocha. Android 5.0.2

Jiří Boháč

11.2.2021 v 18:45

stejný problém na Samsung S4 Mini (I9195) přeinstalovaný na Lineageos 17.1 (Android 10) Nechcete ten telefon půjčit? :-) Do lednové aktualizace vše v pořádku.

Peter Romanov

11.2.2021 v 21:53

Už mě nebavilo čekat, tak jsem přešel na Google mapy a naprostá spokojenost.

Radek Müller

13.2.2021 v 9:01

Dobrý den. Mohu dostat informaci, zda budou mapy.cz funkční pro Android 5.0 ? Problém trvá od poslední aktualizace. Chápu, že tato verze Androidu už je poněkud staršího data, ale pořád jí má ve svých telefonech dost vašich zákazníků na to, aby jste jim aspoň dali vědět, co je za problém a jestli jste ho vůbec schopni odstranit. Děkuji. Radek Müller.

Jaroslav Kocian reagoval na příspěvek od Radek Müller

13.2.2021 v 21:05

ok

Jakub Faifer • tým Mapy.cz

14.2.2021 v 18:57

Dobrý den, stále nevíme co daný problém způsobuje. Není plošný, na všech zařízeních Androidem 5.x.. pátráme...

David Rucka

14.2.2021 v 19:53

Mám stejný problém s Lenovo, android 5.1.1. Do aktualizace vše šlapalo, teď prázdno :-(

Kateřina Mertenová

15.2.2021 v 20:39

Dobrý den, také mám stejný problém.
Mapy jsem přeinstalovala, ale nezobrazují se vůbec - hned se aplikace vypne. Před přeinstalováním byla bílá obrazovka. Nefungují, ani když jsem on-line. Mám Android 7.1.2. Loni jsem musela upgradovat telefon kvůli loňské aktualizaci aplikace, nyní ani ne po roce nastal stejný problém. Prosím, bude to ještě fungovat? Děkuji. Kateřina Mertenová

Pavel Tichopád

17.2.2021 v 20:09

Tak bohužel u mého Androidu 5.1 stejný problém jako popsáno výše. Místo textury mapy jen bílé pozadí. Jinak vše frčí. Věřím, že se problém najde, hodně by mě mrzelo oželet mapy.cz v telefonu.

Jindrich Hoschna

18.2.2021 v 11:26

Samsung Galaxy Note3, Android 5.0. Stejný problém, čistý display bez mapy. Před pár lety jsem koupil NOVÝ telefon Lenovo a po dvou letech přestaly fungovat mapy. Odpověď zněla : Máte starý Android 4.4.4. I když mě to netěšilo protože jinak byl telefon bezvadný, koupil jsem Samsung s Androidem 5.0, ovšem nenapadlo mě, že opět po 3 letech přestanou mapy fungovat. Chápu že máte snahu aplikaci zdokonalovat, ale abych si kvůli tomu měl každých pár let kupovat nový mobil, tak to raději přejdu na jinou mapovou aplikaci i když mě to bude mrzet, protože jinak jsem byl až dosud s aplikací velmi spokojen.

Václav Potoček reagoval na příspěvek od Jakub Faifer

19.2.2021 v 9:50

Můžeme my uživatelé postižení problémem jakkoli pomoci? Například výpisem z ADB v okamžiku spuštění aplikace, nainstalováním nějaké vývojové verze, nebo jinou diagnostikou? Jestli ano, kontaktujte mne prosím e-mailem.
Je to frustrující, nedostupnost map trvá již měsíc a bez velkého datového tarifu není použití v prohlížeči alternativou.

Zdeněk Bron

20.2.2021 v 21:40

Dobrý den. Mě se nezobrazuje mapa z 19.stoleti. vůbec jí nemám v nabídce.

Jiří Boháč reagoval na příspěvek od Václav Potoček

21.2.2021 v 18:40

Taky se nabízím, že mohu něco vyzkoušet; na telefonu mám lineageos a roota. Zároveň můžu telefon vývojářům zapůjčit, nepotřebuju ho denně (bydlím v Praze kousek od Anděla, můžu vám ho přímo zanést do kanclu). Jako náhradu zatím používám váš klon - Windy Maps, evidentně založený na nějaké starší verzi mapy.cz, takže na mém telefonu stále funguje i ve své nejnovější verzi.

Jan Zídek reagoval na příspěvek od Jakub Faifer

23.2.2021 v 9:26

Dobrý den, pokročili jste prosím v pátrání? U nás to postihlo 2 telefony, oba s Androidem 5.0.2. Nedala by se zatím, než to nějak vyřešíte, alespoň stáhnout libovolná starší verze map, která toto nezpůsobovala?

Díky za informaci.
J. Zídek

Nový dotaz

Přiložené přílohy

    Zbývá 12MB (z 12MB)

    nezobrazuje se mapa - android 5.1 a 5.0

    Přiložené přílohy

      Zbývá 12MB (z 12MB)