Fórum nápovědy

Seznam

Plánování trasy mimo cesty na mapě

Jan Hrdlička

22.1.2021 v 20:02

Dobrý den,
rád využívám mobilní apku mapy.cz na plánování výletů, ale něco mi tam chybí. Jedná se o možnost plánování trasy i mimo cesty, respektive po cestách, které na mapě nejsou zobrazeny. Něco jako volné kreslení. Znám hodně polňaček i lesních cest, které na mapě nejsou zakresleny, přitom fyzicky existují. Aplikace k hodinkám Suunto tohle umí, její mapové podklady jsou ale horší, než mapy.cz. Díky.

Jakub Faifer • tým Mapy.cz

28.1.2021 v 9:46

Dobrý den, kombinaci standardního plánování a vzdučnou čarou zatím neumíme.

Je možné mít celou trasu po cestách nebo naopak, celou cestu vzdušnou čarou (ruční měření).

Vladimír Vopelka

7.2.2021 v 10:11

Mám stejný problém ve vytvoření vlastní trasy mimo cesty. Matně si však vzpomínám, že před několika lety šlo základní trasu upravovat přetažením úseků na nové místo mimo cesty, takže se dala vytvořit libovolná trasa mimo cesty. Proč to nejde nyní???

Jakub Faifer • tým Mapy.cz reagoval na příspěvek od Vladimír Vopelka

14.2.2021 v 19:04

Toto nikdy na mapy.cz nebylo podporované..

Jaro Svoboda reagoval na příspěvek od Jakub Faifer

10.3.2021 v 18:52

Ja mám tiež pocit, že to tam kedysi bolo. Že som si mohol odkliknúť na určitý úsek trasy, že chcem ísť mimo vyznačený chodník alebo niečo podobné to bolo. Dosť to tam chýba pri plánovaní cyklotrasy, keď namiesto 10m prepojovacej cestičky, ktorá viem že tam je, stále po nej chodíme všetci, mi mapy.cz ponúknu obchádzku 500m alebo aj kilometer . Tak či tak prejdem po nej, lebo to poznám , len už nesedí ten plán. Už tam tú možnosť hľadám dlho. Inak aplikácia je super.

Ircdodko reagoval na příspěvek od Jaro Svoboda

11.3.2021 v 16:08

Pridaj tú prepojovaciu cestičku do OpenStreetMap.org pomôžeš tak viacerým.
Ak nevieš ako ju doskresliť, napíš kde presne má byť cestička na https://groups.google.com/g/osm_sk niekto ju tam potom pridá.

Jaro Svoboda reagoval na příspěvek od Ircdodko

13.3.2021 v 20:18

Nejedná sa o jednu konkrétnu cestičku, ide skôr o tú možnosť naplánovať si trasu ako chcem a možnosť prepnúť automatické plánovanie na ručné, keby som mal aj bicykel preniesť cez potok napríklad. Samozrejme, ak to nepoznám tak si nechám poradiť.

Jaro Svoboda reagoval na příspěvek od Jaro Svoboda

13.3.2021 v 20:36

ako príklad

Martin Brož

14.3.2021 v 18:02

Taky bych tuto funkci uvítal, že mohu vložit cestu přímo mezi dvěma body i když mapy mě ukazují že to tudy nejde.

Pavel Šmejkal

17.5.2023 v 12:16

O dva rok později: nic...

Stanislav Winkelhofer

11.6.2023 v 20:33

taky mi to chybí, je spousta cest a stezek které na mapě nejsou a proto by bylo dobré kdyby si každý mohl naplánovat trasu i mimo zobrazené cesty.

PETR OTRUBA

14.6.2023 v 14:31

A přitom to není nic složitého a v minulosti tam nějaké kombinace typu dopravy byly možné. Takže funkcionalita v aplikaci v minulosti určitě byla a stačilo by mezi nějakými body trasy zvolit "mimo komunikace".

Nový dotaz

Přiložené přílohy

    Zbývá 12MB (z 12MB)

    Plánování trasy mimo cesty na mapě

    Přiložené přílohy

      Zbývá 12MB (z 12MB)