Fórum nápovědy

Seznam

Krádež účtu

Jan Čihák

17.11. 2020 v 18:04

Z IP adresy 193.9.112.84 (informace obsažená v info emailu od Steamu) se do mého seznam účtu někdo naboural. Nezměnil mi heslo od emailu, ale ukradl mi steam účet. Potřeboval bych zajistit ZABLOKOVÁNÍ PŘÍSTUPU z této IP adresy, či zjistit, kdo se z této adresy do mého účtu dostává. Je to nějak možné???

Ivana 2 Helpdesk • Moderátor

19.11. 2020 v 14:11

relevantní
Dobrý den,

je mi líto, ale IP adresy neblokujeme - protože je nijak neevidujeme. Zároveň nemáme nástroje pro to, jak zjistit, kdo se z adresy přihlašuje. Doporučuji na internetu využít nástroje pro zjištění poskytovatele internetu a pak se obrátit přímo na něj. Případně kontaktovat policii.
Určitě rovněž doporučuji změnu hesla u emailu, prověření zařízení antivirem, v nastavení a pravidla zkontrolovat, že nemáte nastaveno mazání zpráv a na stránce profil.seznam.cz ověřit, zda jsou ověřovací údaje vaše.

Ivana

Jan Čihák

21.11. 2020 v 18:28

Jde o to, že i po reinstalaci windows, změně hesla emailu i nastavení dvoufázového zabezpečení se tento člověk dostane do mého emailu. Vůbec nevím co s tím mám dělat. Dle hledání je tato IP adresa nějakého hackera, je nespočetně krát oznámena na různých webech. Jak tedy email ochránit?

Ivana 2 Helpdesk • Moderátor reagoval na příspěvek od Jan Čihák

22.11. 2020 v 11:42

Dobrý den,

a zkontroloval jste skutečně nastavení pravidel a i profilu? Jakmile je tam totiž nastaveno přeposílání nebo například cizí ověřený email, tak se skutečně k emailům dostane i po přeinstalaci systému.

Ivana

Nový dotaz

Přiložené přílohy

Zbývá 12MB (z 12MB)

Krádež účtu

Přiložené přílohy

Zbývá 12MB (z 12MB)