Fórum nápovědy

Seznam

smtp.seznam.cz

Hpscan 01

19.2.2020 v 11:12

"Nepodařilo se navázat zabezpečené spojení (SSL nebo TLS). Zkontrolujte nastavení a opakujte pokus."

Došlo k nějakým změnám nastavení? nejsem schopen odesílat emaili přes smtp.seznam.cz, do 17.2. 2020 vše fungovalo.

Petr Helpdesk • Moderátor

19.2.2020 v 11:52

relevantní
Dobrý den,

zde doporučuji ověřit zda daný email klient nevyužívá starší již nepodporovaný bezpečnostní protokol TLS 1 či TLS1.1 - pokud ano, je nutná aktualizace daného klienta či napříkald využít email klient Thunderbird. pokud se jedná o nastavení v rámci "tiskárny", doporučuji obrátit se s těmito informacemi na výrobce zařízení. Aktuálně je podporván TLS 1.2 a vyšší. Děkuji

Petr

Hpscan 01

19.2.2020 v 13:57

museli jste provádět změny na smtp.seznam.cz, problém v TLS není viz. foto
děkuji

Hpscan 01

19.2.2020 v 13:58

problém se vyskytuje pouze na smtp.seznam.cz, s jinými servery problém není

Mi Ben 9

19.2.2020 v 15:54

Problem neni jen v nastaveni verze TLS, jak tady seznamnici do zblbnuti omilaji, problem je v tom, ze krom nastaveni verze TLS je potreba aby jeste priznali, jake ciphersuits podporuji (pokud to vedi). Namatkou se dohodnete na TLS_ECDHE_RSA_WITH_AES_256_GCM_SHA384 (0xc030)
Takze, sezname, jak vypada kompletni seznam? Nebo to mame hledat systemem pokus omyl ve stovkach moznosti?

M.B.

Jan Nový

19.2.2020 v 20:19

...mám 5 email účtů a nic, bojuji s tím celé odpoledne, Outlook 2016, nic a nic

Václav Sirový

20.2.2020 v 1:16

Jendoduše přejděte na jiný zabezpečený mail od jiného poskytovatele, například od google, nebo od kohokoliv jiného a máte po starostech. Já si nechám pouze na seznam ještě posílat věci, ale odeslat odpovědi od včerejška už nelze díky seznamem ukončené podpoře SSL, takže jsem přenastavil výchozí mail na jiný neseznamovský a je po starostech. (Předělávat celý můj poštovní systém je tuze nákladné a časově náročné.)

Nový dotaz

Přiložené přílohy

    Zbývá 12MB (z 12MB)

    smtp.seznam.cz

    Přiložené přílohy

      Zbývá 12MB (z 12MB)