Ptačí pohled EN

Ptačí pohled umožňuje pohled na krajinu, jak už název napovídá, z "ptačího pohledu". Jedná se o digitální fotografie zemského povrchu pořízené z letadla. Na rozdíl od klasického (kolmého) leteckého snímku, který se pořizuje kamerou natočenou kolmo k zemi, je v případě ptačího pohledu kamera natočená šikmo pod úhlem 45°. Proto se také mluví o šikmých snímcích.Díky naklonění kamer nejsou na snímcích zobrazeny pouze střechy domů. Naopak umožňují pohled na fasády domů a přináší tak unikátní spojení rozhledu po široké oblasti a zároveň pohledu bližšího lidskému vnímání, které přináší ještě lepší orientaci v krajině. Šikmé snímky jsou pořizovány ve čtyřech směrech odpovídajících světovým stranám. Kliknutím na tlačítka Otočit vlevo či Otočit vpravo je tak možné se podívat na stejný objekt z jiné strany.

Je-li Vámi hledaný objekt pokrytý šikmými snímky, objeví se v jeho detailu odkaz na Ptačí pohled. Kliknutím na něj zobrazíte šikmé snímky z dané lokality. V současné době je šikmými snímky pokryto přes 220 největších obcí v ČR (přibližně 80 % všech obcí nad 6 000 obyvatel)

Vyvolat je také možné přes pravý klik a funkci Ptačí pohled nebo kliknutím na odkaz pod fotografií v detailu místa. Pokud je na daném místě Ptačí pohled dostupný, objeví se nápis v zelené barvě.

 
Lokality, kde je dostupný ptačí pohled v České republice.
 


Did you find this article helpful? No

Contact Us