Přehrávač Flash

Videa na Seznam Zprávách jsou dostupná ve dvou formátech: HTML5 a Flash. Může se stát, že prohlížeč bude chtít přehrát video raději ve formátu Flash, poté se mohou projevit s Flash přehrávačem následující potíže:

Přehrávač Adobe Flash Player není nainstalován

Pokud prohížeč z nějakého důvodu není schopen přehrát HTML5 video a nemá nainstalovaný doplněk Adobe Flash, zobrazí se informace o nutnosti doplněk stáhnout a nainstalovat.Hlášení se může lišit na základě používaného prohlížeče.
 

Řešení: Přejděte na stránky výrobce Flash přehrávače (https://get.adobe.com/flashplayer) a zde si stáhněte a následně nainstalujte přehrávač Adobe Flash Player.

Stará verze doplňku Adobe Flash Player

V prohlížeči je nainstalován doplněk Adobe Flash, ale ve staré a již nepodporované verzi. V prohlížeči se zobrazí informace o nutnosti aktualizovat doplněk na vyšší verzi, případně se přímo ve videu zobrazí informace:
"Toto video nejde ve vašem prohlížeči přehrát".

 

Řešení: Přejděte na stránky výrobce Flash přehrávače (https://get.adobe.com/flashplayer) a zde si stáhněte a následně nainstalujte aktuální verzi přehrávače Adobe Flash Player.

Zablokovaný přehrávač

V prohlížeči je nainstalován doplněk Adobe Flash, ale v prohlížeči je nastaveno, aby se nepoužíval. Je třeba doplněk zapnout.

Řešení: V nastavení zásuvných modulů/doplňků prohlížeče je třeba doplněk nastavit jako Aktivní, případně „Vždy spustit.“ Nastavení se liší dle používaného prohlížeče. Níže naleznete odkazy na postupy na ověření a zapnutí zásuvných modulů/doplňků pro vámi používaný prohlížeč:

Internet Explorer  -  Mozilla Firefox  -  Google Chrome  -  Opera
 

Některé prohlížeče umožňují zablokovat Flash přehrávač pouze pro konkrétní stránky. Namísto videa se pak zobrazí šedé okno s informací o nutnosti povolit prvek.

 

V prohlížeči Firefox klikněte vlevo v adresním řádku na ikonku stavebnice a zvolte „Povolit a zapamatovat“.

V prohlížeči Chrome klikněte vlevo v adresním řádku na ikonku zeleného zámečku a u položky Pluginy zvolte „Povolit vždy na tomto webu“.


Pomohl Vám tento článek? Ne

Kontaktujte nás