Nejčastější dotazy

Přidání webu

Přihlaste se se svým Seznam účtem na https://reporter.seznam.cz/wm/ a zvolte přidat web. Po vyplnění domény si můžete vybrat ze 2 způsobů verifikace:

1. Vložení meta-tagu do hlavičky úvodní stránky

TIP

Postup, jak vložit meta-tag u webu ve WordPressu lze nalézt v tomto článku: http://tomaszahalka.cz/pridat-meta-tag-seznam-webmaster-reporter-wordpressu/.

2. Nahrání verifikačního souboru do domovského adresáře domény

Soubor, kterým se ověřuje web by měl zůstat ve složce a nemělo by dojít k jeho vymazání. Jednou za čas provádíme pravidelné znovuověření.
 

Přístup do Webmastera pro další uživatele

Přístup pro další uživatele zřizuje správce. Ten může dalším uživatelům přidat práva pro zápis či čtení. Přidání se vztahuje vždy ke konkrétnímu webu. Po přidání uživatele správcem stačí, když se přidaný uživatel na adrese Webmasteru https://reporter.seznam.cz/wm/ přihlásí. Web už bude mít v rozhraní přidaný.
 

Změna správce

Stačí se do Webmasteru přihlásit s účtem, který chcete používat jako správcovský, a přidat váš web do rozhraní. Pak znovu provedete ověření pomocí nově vygenerovaného tagu či souboru. Tím k webu přiřadíte nového správce a zároveň znemožníte přístup původnímu správci.

POZOR

Změnou správce nenávratně ztratíte data Webmasteru starší než 2 měsíce.

POZOR

Jeden web může mít jen jednoho správce. Pokud chcete přistupovat k jednomu webu z více účtů, přidejte si tam další e-mailové adresy s právy pro zápis.


Chybové stránky a limity jejich zobrazení

Více informací se můžete dozvědět použitím API. Podrobnější nápověda k API je přímo v rozhraní Webmastera.
Pomocí volání GET /web/documents můžete získat vzorek 1000 stránek, na kterých chybu dostáváme.
Pomocí GET /web/document se můžete doptat na každou jednu URL, kde dostanete i to, co vidíme, když přijde náš robot na tuto konkrétní URL.


Další informace

U nově přidaných webů se data objeví většinou do 24 hodin po přidání.

TIP

Další informace o Webmasterovi lze nalézt v článku: http://blog.bloxxter.cz/seznam-spustil-betu-svych-seznam-webmaster-tools/.

Pomohl Vám tento článek? Ne

Kontaktujte nás