Zálohování fotogalerie

Pro hromadné zálohování fotografií je v každé třídě připraven nástroj pro export. Záloha je vždy pro konkrétní třídu a vztahuje se k fotografiím ze záložky Fotogalerie.
 
Jak postupovat pro hromadné zálohování fotografií

1. Přihlaste se do třídy a klikněte na záložku Fotogalerie

2. Pokud máte zobrazeno tlačítko Exportovat fotografie klikněte na něj (pokud tlačítko nevidíte, přejděte na krok č. 4)


3. V případě úspěšného spuštění exportu se zobrazí hlášení Fotografie se budou zanedlouho exportovat do zipu. Po chvilce zkuste stisknout klávesu F5 nebo klikněte například na Nástěnku a zpět na Fotogalerie. Případně opakujte, dokud toto hlášení nezmizí. Exportování u větších fotogalerií může trvat i několik minut


4. Po úspěšném vytvoření souboru se staženými fotografiemi je zobrazeno hlášení Export vytvořen, datum jeho vytvoření a zobrazen počet souborů k uložení. Pro uložení souboru klikněte na odkaz fotografie-část-1.zip (v případě, že ve třídě máte vyexportováno více souborů, je nutné následující postup opakovat se všemi soubory)


5. Uložení potvrďte pomocí tlačítka OK. Pokud jej máte šedivé, nelekejte se a několikrát na něj poklikejte.


6. Vyberte, kam chcete soubor s fotografiemi v počítači uložit a případně si přejmenujte název souboru. Pokud jste s umístěním i pojmenováním spokojeni, potvrďte tlačítkem Uložit


 
 
Upozornění: Postup zobrazený v nápovědě je při standardním nastavení prohlížeče Mozilla Firefox, pokud máte individuální nastavení nebo jiný prohlížeč, může se postup mírně lišit. Například prohlížeč Google Chrome v kroku 5 přímo soubor ukládá.

Pomohl Vám tento článek? Ne

Kontaktujte nás