Seznam doplněk pro Chrome

Nejrychlejší cesta na Seznam

Na domovskou stránku Seznam.cz se kdykoliv dostanete kliknutím na ikonu s červeným eskem v pravém horním rohu prohlížeče. 

Rychlý vstup do e-mailové schránky

V doplňku si můžete uložit přihlášení do všech svých seznamáckých e-mailových schránek. Kdykoli vám pak přijde e-mail, doplněk vás na něj upozorní formou notifikace a na ikoně v pravém horním rohu uvidíte, kolik máte celkem nepřečtených zpráv. Ikona zároveň slouží jako zkratka do e-mailové schránky, aniž byste se museli pokaždé znovu přihlašovat.Přidání e-mailového účtu je možné z nastavení doplňku. Odkaz do nastavení se nachází v pravém horním rohu obrazovky s rychlou volbou. Ta se zobrazí vždy, když otevřete v prohlížeči novou kartu.Ve spodní části nastavení se nachází sekce E-mail, kde si můžete přidat libovolné množství e-mailových účtů. Pro přidání účtu klikněte na odkaz "Přidat e-mail". Otevře se stránka s přihlašovacím formulářem. Zde vyplňte své uživatelské jméno a heslo, stejně jako když se běžně přihlašujete do své e-mailové schránky, a klikněte na tlačítko "Přihlásit se".
Po úspěšném přihlášení vás doplněk přesměruje zpět do nastavení, kde v sekci e-mail uvidíte právě přidaný účet, případně si stejným způsobem můžete přidat další účty.Jestliže si v doplňku uložíte jeden účet, kliknutí na ikonu obálky v pravém horním rohu prohlížeče vás vždy vezme přímo do příslušné e-mailové schránky.
Jestliže si přidáte více účtů, po kliknutí na ikonu obálky se rozbalí nabídka se všemi vašimi účty. Kliknutím na některý z těchto účtů v nabídce se dostanete do dané e-mailové schránky.Odebrat účty z doplňku můžete v nastavení kliknutím na ikonu s odpadkovým košem, která se zobrazí vpravo od příslušného účtu, když na něj najedete myší. Odebrání účtu z doplňku neznamená smazání příslušné e-mailové schránky ani jejího obsahu.

V nastavení rovněž můžete vypnout zobrazování notifikací upozorňujících na příchozí e-maily. Stačí přepnou příslušný posuvník tak, aby byl zbarven šedivou barvou. 

 

Překladač slov

Při prohlížení cizojazyčných stránek vám překladač, který je součástí doplňku od Seznamu, přeloží do češtiny cizí slova z angličtiny, němčiny, francouzštiny, španělštiny, ruštiny a italštiny.
Pro zobrazení překladu najeďte kurzorem myši na slovo, které chcete přeložit. Aniž by bylo nutné na slovo klikat, objeví se bublina s českým překladem a odkazem "Slovník". Kliknutí na tento odkaz vás přesměruje na Seznam Slovník, kde najdete i další významy přeloženého slova a často používané fráze, ve kterých se dané slovo vyskytuje.Překladač je možné vypnout v nastavení přepnutím příslušného tlačítka tak, aby bylo zbarveno šedou barvou. 

Převodník měn

Podobně jako překladač slov funguje v Seznam doplňku i převodník měn. Pokud je na stránce, kterou si zrovna prohlížíte, částka v cizí měně, stačí na ni najet kurzorem myši. Objeví se bublina, ve které uvidíte příslušnou částku přepočítanou na české koruny podle aktuálního kurzu ČNB. Převodník měn je možné vypnout v nastavení přepnutím příslušného tlačítka tak, aby bylo zbarveno šedou barvou. 

Pejsek Krasty

Pejsek Krasty je pomocník, který se v prohlížeči objeví vždy, když najde užitečné informace sovisející s tím, co si zrovna na internetu prohlížíte. Například u provozoven najde kontakty a otevírací dobu, na zpravodajských webech nabídne související články, při online nakupování poskytne recence produktu a srovnání cen v různých e-shopech apod. 
Pejsek Krasty se objevuje v pravém dolním rohu okna prohlížeče. Po kliknutí na jeho obrázek se otevře postranní panel obsahující informace, které pro vás Krasty našel. Z postranního panelu se pak můžete přes odkazy prokliknout na další obsah.

 

Postranní panel je možné zavřít pomocí tlačítka "Zavřít" v hlavičce postranního panelu.

Pokud si nepřejete, aby byl Krasty zobrazen na stránce, na které se právě nacházíte, můžete ho zavřít pomocí malého křížku, který se objeví vpravo nad jeho hlavou, když na obrázek Krastyho najedete kurzorem myši.Pokud vůbec nemáte zájem o to, aby vám Krasty nabízel doplňující informace k prohlíženému obsahu, můžete tuto funkci vypnout v nastavení přepnutím příslušného posuvníku tak, aby byl zbarvený šedou barvou.


 

Rychlá volba

Součástí doplňku od Seznamu je také panel s rychlou volbou, díky kterému máte své oblíbené a často navštěvované stránky po ruce na jedno kliknutí. Rychlá volba se zobrazí vždy, když v prohlížeči otevřete novou kartu.V rychlé volbě se nachází hledávací pole napojené na Seznam vyhledávač. Do tohoto pole můžete zadat dotaz, který chcete vyhledat, nebo URL adresu stránky, na kterou chcete přejít. Pro usnadnění hledání je ve vyhledávacím poli zaintegrovaný našeptávač, který vám na základě zadaného dotazu nebo jeho části nabídne nejčastější podobné dotazy ze Seznam hledání a z historie vámi navštívených stránek.

Pod vyhledávacím polem se nachází ikony stránek, které jste si do rychlé volby přidali, nebo které často navštěvujete a do rychlé volby se vám díky tomu přidaly automaticky.
Kliknutím na některou z ikon se v aktuálním panelu otevře příslušná stránka.

Do rychlé volby si můžete položky přidávat nebo je naopak mazat.
Přidání položky: klikněte na ikonu se znakem plus ("Přidat stránku"), která je v rychlé volbě vždy na posledním místě. Otevře se nabídka s hledacím polem a dalšími často navštěvovanými stránkami. Kliknutí na konkrétní ikonu v sekci "Často navštěvované" se daná stránka přidá do rychlé volby. Pokud se stránka, kterou chcete do rychlé volby přidat, v této sekci nenachází, zadejte její adresu do vyhledávacího pole a potvrďte klávesou enter, nebo klikněte na ikonu "+" v pravé části našeptávače.Pořadí položek můžete libovolně měnit přetažením myší. Odebrat položku z rychlé volby můžete kliknutím na křížek, který se zobrazí v pravém horním rohu ikony, když na ni najedete kurzorem myši.V pravém horním rohu panelu s rychlou volbou se nachází odkaz na nastavení Seznam doplňku.
V nastavení si můžete změnit pozadí rychlé volby zaškrtnutím zvoleného obrázku.Pomohl Vám tento článek? Ne

Kontaktujte nás